információ


Leiterjakab # 2003.09.04. 17:35

Ha már a jogszabály-gyűjteményekről van szó, nem tud valaki valamit a HVG-Orac álatal kiadott "Jogkódex online"-ról?, úgyértem használja itt valaki, mert szeretném előfizetni ( A CD-Comlpexhez képest potom áron..) csak nem tudom miben más mint a CD Jogtár.


Leiterjakab

Leiterjakab # 2003.09.04. 10:38

Lehet, hogy tényleg csak egyszerűen jogszabályokat értett rajta, én abból indultam ki, hogy régen a köznyelv egyszerűen csak "törvényrendeletet" (sic!) mondott.

Kedves Energomen! Mi az amit konkrét tudni szeretnél?


Leiterjakab

the big cat # 2003.09.04. 10:02

Szerintem, amikor "törvény rendeleteket" írt, akkor simán jogszabályokat értett alatta.

ilyen adattár a neten valóban nem létezik, és ha mégis rátalálnán néhány jogszabályra, soha sem lehetsz biztos benne, hogy a hatályos szövegét látod.

Könyvtárakban hozzáférhetőek a Magyar közlönyök, de ott megint csak az a probléma, hogy a hatályos szöveghez az összes módosítást is elő kell vadásznod, ami szerintem kivetelezhetetlen, hacsak nem tudod pontosan hányszor, és mikor módosították.

A kézenfekvő megoldás egy számítógépes jogtár, (pl. a KERSZÖV-COMPLEX CD-jogtár) de azért sajnos fizetni kell.

Esetleg ha megmondod mire keresel választ megpróbálunk segíteni.

Leiterjakab # 2003.09.04. 02:52

Gondolom törvényerejű rendeletere gondoltál (tvr.). Ez egy igen érdekes jogforrás volt, mert rendelet, ami törvény erejével bír és akkor most ez törvény vagy rendelet? Az egyik tanárom, felismerve a probléma "súlyát", azt a választ adta arra a kérdésre, hogy mi a törvényerejű rendelet, hogy "olyan, mint a törvény csak szódával..."
A törvényerejű rendeleteket az Elnöki Tanács adta, ki amit az 1989. évi XXXI. tv. 38.§-a megszüntetett és így 1989. október 23-a óta már nem lehet ilyeneket kiadni. Így tvr.-eket legfeljebb 1988-ból és 1989-ből találhatsz. A hatályban lévő tvr. kb. 80%-ban nemzetközi szerződéseket hirdetnek ki. Ezért nem helyezik azokat hatályon kívül.
1988-ban ha jól tudom össz. 29 db adtak ki belőlük, 1989-ben talán 23-at, nem biztos, hogy jól számoltam össze.
Sajnos neten nem igen lehet ezeket megtalálni, egészen pontosan melyiket keresnéd?


Leiterjakab

energomen # 2003.09.03. 19:42

Nem vagyok nagyon jártas a törvények terén de szeretnék elolvasni néhány régi pl. 1988 és 1992 es törvény rendeleteket.
Hol tudnák ilyen adattárat keriteni a neten mert a keresők nem igyazán találnak.
Vagy ide a fórumba vagy a cimemre energomen@freemail.hu .
Mindenkinek előre is köszi. Üdv