14 nap elállásra


Forma1 # 2023.04.04. 22:36

Megmondom, mi volt a baj.
Már a személyes átvételkor láttam, hogy három helyen sérült a doboz, de ott akkor valahogy meg voltam illetődve és nem szóltam semmit.
De ahogy hazaértem, elkezdett motoszkálni bennem a kisördög, hogy mi van, az üveg is törött, sérült lesz, mikor kibontom…
És ha csak egy picit is sérült, nekem az úgy már nem tetszik…
Visszavinni meg macerás lesz kibontva, kis üvegsérüléssel.
Ezért megvettem máshol. Ezt meg visszavittem.
Ennyi.
Nem lettem volna boldog, ha csak egy miliméter is le van pattanva az üveg sarkából. Más azt lehet, hogy észre se venné, de engem zavart volna nagyon.

Majordomus # 2023.04.04. 21:05

Már csak egy kérdés maradt.
.
Mi vot a baj a parfümmel?

Nem tetszett az asszonynak?

Forma1 # 2023.04.04. 08:22

20-ból 19-szer én nyerek, hála nektek, mert felkészülten tudok odamenni!
Tiszta ideg voltam vasárnap este is, míg meg nem nyugtattatok!
Köszi, hogy vagytok!

Forma1 # 2023.04.03. 22:25

Nagyon jól sikerült!

Abba kötöttek bele, hogy mutatták a táblácskát az asztalon: náluk a 3o nap elállási jog azt jelenti, nem készpénzt, hanem ajándékkártyát adnak csak vissza!
Szerencsére tudtam arra hivatkozni, hogy március 21-én írta nekem a kapcsolattartójuk a marketing osztályról, név szerint megneveztem, hogy készpénzt vagy ajándékkártyát fogok majd visszakapni! Hosszabb telefonlgatás után végre visszaadták a pénzem készpénzben! Tökjó!
És még az elálláskor visszaszolgáltatandó, parfüm mellé adott tökjó, drága termékmintákat is nekem adták ajándékba a végén!

Forma1 # 2023.04.02. 21:51

Köszönöm a segítséget!
Mindig segítetek nekem, már évek óta.
Nem tudom, mihez kezdenék nélkületek.
Akkor bizonyítsák ők, hogy korábban adták át, mint 30 nap mostantól visszaszámolva…oké…

Majd megírom, mi lett!

Majordomus # 2023.04.02. 20:48

Nem.
Az átvétel napjától.
Erre írta drb.. hogy bizonyitsák ők hogy mikor vetted át.

Forma1 # 2023.04.02. 19:00

Hogy érted azt, hogy előbb adták át? Nem az elállás közlésétől kell számolni a 30 napot az ÁSZF-jük szerint.

Forma1 # 2023.04.02. 18:57

Bocsánat, 4. munkanap vettem át, március 6-án, hétfőn.

Forma1 # 2023.04.02. 18:55

Köszi szépen a választ.

Nem előbb, hanem később adták át. Online számla kelte február 28-a. A csomag átvehető volt 5 munkanapig és 5. munkanap vettem át, március 6-án.

drbjozsef # 2023.04.02. 18:32

Forma1,

Szerintem nem kell neked azt bizonyítani. Legyen az ő gondjuk.
A tied csak az legyen, hogy a törvény, vagy itt esetedben az ÁSZF szerint szabályos legyen az elállási nyilatkozatod, határidőben legyen. Ha vitatják a 30 napot, igazolják ők, hogy előbb adták át.

Forma1 # 2023.04.02. 17:54

Üzletszabályzat:

30 napon belüli elállási jog, áru visszaküldése
A fogyasztónak minősülő Megrendelőt a termék átvételétől számított harminc (30) napon belül indokolás nélküli elállási jog illeti meg.
Az elállási határidő

  • attól a naptól számított harminc (30) nap elteltével jár le, amikor a Megrendelő vagy az általa megjelölt, a fuvarozótól eltérő harmadik személy a megrendelt terméket átveszi.

Akkor március 6-tól számolva csak szerdán lesz a 30. nap. De hogy bizonyítom, hogy március 6-án vettem csak át?

Forma1 # 2023.04.02. 17:31

Tisztelt Jogi Fórum!

Vásároltam online egy parfümöt. Az online számla február 28-án kelt. Átvettem személyesen március 6-án. Nem kaptam az átvételről dokumentumot. Az átvételtől számított 14 nap, marcius 21-én emailben elálltam. Holnap, április 3-án, a közléstől számított 14. nap szeretném személyesen visszavinni a terméket. Félek, hogy belekötnek majd ebbe-abba.
Jól tudom, hogy így kell számolni a napokat? Átvétel napja: 0. nap, utána következő nap jön az 1. nap.
Mit tudok tenni, ha nem tudom igazolni, hogy nem 28-án vettem át, hanem csak 6-án? Mert, ugye, onnantól kell számolni a napokat.
Egyébként a bolt 30 napos visszaviteli időt ajánl fel vásárlóinak.
Köszönettel

a.