TB - ügy - KICSIT KÍNOS


Alkaline99 # 2020.11.03. 17:53

Jó napot/estét!
Azt szeretném kérdezni, ha valakinek van állása, de bejelentett munkahelye nincs(tehát amolyan "szürekemunkás"), és külföldön él és dolgozik rendszeresen(de magyar állampolgár), és hazajön Magyarországra, de itt sincs bejelentve, csak dolgozik és el akar menni mondjuk pl pszichiáterhez, és nincs rendezve a TB jogviszonya, de itt él és bejelentett lakhelye van(lakcíme), akkor van valami kötelezettsége az állam felé ha a magánegészségügyhöz akar fordulni? Van bejelentési kötelezettsége vagy valami? Mert ismerek ilyet, itt él a környezetemben és nem tudom eldönteni hogy segítsek-e neki, mert pénz kért hogy elmehessen. Volt olyan hogy a TB számomra hivatkozva ment el az orvoshoz. Az ilyet fel kell jelenteni vagy mi? Mert úgy ment el orvoshoz hogy tudta a nevemet és megszerezte a TB számomat. Mit lehet ilyenkor csinálni? Lehetséges, az hogy nem vették észre, hogy nem volt és nincs is itt jogviszonya vagy hogy visszaélt a nevemmel meg a címemmel stb.? Mert nekem van állásom meg jogviszonyom is, de ez a "fekete vagy szürke gazdaság" nem fekszik nekem.És visszélt a nevemmel és a címemmel.(moderátor is vagyok egy videómegosztó oldalon és ott is lejáratott, mert kiderült hogy ide jár hozzánk).
Engedjem el orvoshoz szegényt vagy jelentsem fel? Mert folyton rám hivatkozik hogy nincs munkája meg minden és tele van pénzzel de bejelentezni nem akar, de azért magánegészségügyre van neki mindig. Mondjuk, adnék neki ha szépen kérné.. de ez akkor is sumákság.. Mit csináljak, mondják meg? Jelentsem fel? Mert a baráti körömhöz tartozik jó ember, csak kicsit csapongó és nem vesz figyelembe a szabályokat.. Mit lehetne tenni? Kérem válaszoljanak mert holnapra feljelentést akarok tenni.