Vádiratban kért büntetés


kerdezo98 # 2021.05.12. 14:56

Tisztelt Dr.Pinczés!

Köszönöm a gyors választ,igazán megnyugtató,hogy súlyosabb kényszerintézkedés elrendelése nem jellemző.

A vád kereskedéssel elkövetett kábítószer-kereskedelem.
Mennyiség szerint kb. 150g ,alkalmat tekintve kb. 15 alkalom ,4 különböző embernek.

Hatóanyag THC,méghozzá a csekély mennyiség felső határát csupán 1%-ig elérő tartalomban.

Ugyan korábban a bűnösségem elismertem a bíróság előtt,azonban ez ügyvédi befolyásolásra történt,azóta új ügyvédem van.

Pár barátomnak adtam át néhány alkalommal összesen kb. 50g marijuanát,ennél többet nem fogok elismerni,illetve véleményem szerint ez nem kereskedés,hanem forgalomba hozatal.

Tőlem semmit nem foglaltak le,tanúvallomások vannak ellenem.

Első büntényes,fiatal felnőtt vagyok,mindig volt munkahelyem.

Pár gyorshajtáson kívűl sosem vétettem semmit.

Van egy eltartott kiskorú gyermekem.

Úgy gondolom,hogy a reális büntetés 2 év szabadságvesztés 5 évre felfüggesztve.

Sajnos az ügyben a Kaposvári Járásbíróság és Törvényszék jár el,akik nagyon rámentek a statisztikára.

Tisztelettel,
B.

Dr. Pinczés Ferenc # 2021.05.12. 12:18

Tisztelt kerdezo98,

Amennyiben az előkészítő ülésen elismeri bűnösségét és lemond a tárgyalás tartásának a jogáról, akkor a bíróságot annyiban köti az ügyészség alternatív indítványa, hogy annál hosszabb tartamú bűntetést nem szabhat ki, tehát enyhébb büntetést igen. De azt megmondani, hogy reálise felfüggesztett szabadságvesztés büntetteés nem lehet ennyi adatból, ahogy az esetleges eltérés mértékét sem, hiszen minden ügy más.

4 évet elérő de azt nem meghaladó tartamú szabadságvesztés esetén nem jellemző súlyosabb kényszerintézkedés elrendelése.

Amennyiben felkeltettem érdeklődését: https://drpinczes.hu/…-felugyelet/

kerdezo98 # 2021.05.12. 10:57

Tisztelt hozzáértők!
Jelenleg 3 hónap előzetes után itthon ülök házi őrizetben.

A mai nap megkaptam hogy a vádiratban 4 évet kérnek rám.

A büntetőtételem 2-8 év, első büntényes 22 éves fiatal vagyok és van egy 3.5 éves eltartott kisfiam ,teljesen aránytalannak tartom ezt a büntetést.

A kérdésem,hogy ha 4 évet kérnek rám,attól mennyivel kaphatok enyhébb ítéletet? Azért kérdezem ezt,mert többen is azt mondták,hogy a vádiratnál maximum 1 évvel adhatnak enyhébb büntetést.

Kaphatok még ebből felfüggesztettet?
Illetve azt szeretném kérdezni,hogy háziőrizetből visszavihetnek-e előzetesbe az előkészítő vagy az elsőfok után?

Előre is köszönöm,
B.