Online jogi tanácsadás


ius latratus # 2015.08.13. 10:54

Attika

Két hónappal ezelőtti bejegyzésre válaszoltál.
:)

ius latratus # 2015.08.13. 10:52

Tündi1001

Mi?

Dr.Attika # 2015.08.13. 05:01

Tisztelt Swalbard!
Valószínűleg bűnügyi zárlat van az adóstársa tulajdoni illetőségén. ha jogerősen elítélik és vagyon elkobzást is alkalmaz a bíróság, akkor nem első helyre kerül, hanem a Magyar Államé lesz a tulajdoni hányad. Ez elvileg arra adhat alapot a bank részéről, hogy biztosíték kiegészítést kérjen. Ha ez nem történik meg, akkor mondhatja fel a szerződést.

barnusmokus # 2015.08.12. 07:35

Kedves Bussiness Law!
Köszönöm segítsgégt,délután keresni fogom.

Tündi 1001 # 2015.08.12. 07:31

Tisztelt Tanácsadó!

Párom vásárolt egy gépjárművet, az autó az édesapjáé, de az ő nevén van. Az apuka nem fizette a törlesztőrészletet, és most a páromon akarják behajtani. Mi a legjobb amit ebben az esetben tehetünk?

Köszönettel: Tündi 1001

barnusmokus # 2015.08.12. 06:57

Tsztelt Tanácsadó!
Olyan problémval szembesültem,hogy a facebookon olyannal vádolnak aminek nincs alapja.Tegnapi napon a bíróságra magáninditványt adtam be az illető ellen.Hogyan lehet felvenni a facebookal a kapcsolatot email-ben ahol tdnám kérni őket a taralom eltávolítsra?

Swalbard # 2015.06.16. 21:16

Tisztelt Tanácsadó!

Az ház amiben a családommal élek, 3 személy tulajdonában van.Enyém a nagyobb rész a többieké két egyforma kisebb. Az ingatlanon jelzálogkölcsön van.Én vagyok az adós a többiek adóstársak. Az egyik adóstársam ellen büntetőeljárás van folyamatban - bírói döntés még nem született- ezért az ő részét a bíróság zárolta.
A kérdésem a következő:
Amennyiben a bíróság elítéli az adóstársamat, és zárolás miatt a tulajdoni lapon a bíróság első helyre kerül, a pénzintézet felmondhatja e a hitelszerződésemet?

Előre is köszönöm válaszukat

Swalbard

Ju0115 # 2015.06.11. 08:54

Tisztelt Tanácsadó!

Olyan kérdésem lenne, hogy ugye a távközlési szolgáltatásból eredő tartozás elévülési ideje 1 év. Nekem van egy 2011 es tartozásom, amiről 2012-ben kaptam először felszólítást. Azóta semmi, múlt hónapban keresett fel a végrehajtó.Ez a tartozás már elévültnek számít, vagy így már nem hivatkozhatok rá? Illetve közben keletkezett egy fizetési meghagyás én arról papírt nem kaptam, valószínűleg a régi címemre küldték, az megszakításnak számít, így, hogy nem kaptam meg? (A lakcímváltozásom azonnal jelezve lett az okmányirodában)

kero77 # 2015.06.11. 08:44

Köszönöm szépen a válaszokat! Közben jött egy levél csak nem az ügyészségről hanem a rendőrségtől, hogy megszüntette az eljárást!

Nem értem de nem baj a lényeg hogy vége!

ObudaFan # 2015.06.11. 05:33

De, nyilvanvaloan minden erintett reszere serelmes lehet. Lehet probalkozni az ugyeszseg folyamatos felszolitgatasaval, aztan vagy lesz eredmenye, vagy sem.

noilar # 2015.06.09. 19:21

Ez egyébként, mármint hogy nincs nyomozati cselekmény mondjuk 120 napon át, nem lehet sérelmes a sértett/feljelentő vagy akár a gyanúsított számára?


noilar

folyami géb # 2015.06.09. 18:39

Már megint nem értünk egyet! Szerintem az sem biztos, hogy az aktát leporolták!

Dr.Attika # 2015.06.09. 18:32

Tisztelt kero77!
Ez az ügyészség "normál, standard" szövege. A törvény szerint 60 napon belül le kell folytatni a nyomozást, ami alkalmanként hosszabbítható. Nem nagyon volt még rá példa, hogy hatvan napon belül befejeződött volna a nyomozás. Hamarosan kapni fog ismét levelet június 3-a előtti dátummal és ilyen szöveggel, hogy meghosszabbítja a nyomozást. Előfordulhat, hogy a 4 hónap alatt semmi nem történt az akta leporolásán kívül.

kero77 # 2015.06.09. 15:19

Tisztelt Fórumozók!

Olyan kérdésem lenne, hogy Április 03.-án kaptam egy levelet az ügyészségről, hogy Június 03-ig meghosszabította a nyomozást mert a vádemeléshez további nyomozati anyagok szükségesek. Az normális, hogy a 60 nap alatt semmit sem küldtek illetve, hogy 1 hete lejárt a határidő és semmi tájékoztatást nem kaptam?

Válaszotokat előre is köszönöm!

Üdv: Kero

Renata0528 # 2015.06.09. 14:26

üdv!

A kérdésem hogy a tanuknak járó utazási költségtérítés a gyakorlatban mennyi idő alatt fizeti ki a rendőrség?

A történet nagyjából a következő:
A feljelentést mi tettük még 2 éve, közben kiköltöztünk külföldre, és ez év április 17-én meg kellett jelennünk egy szembesítésen, aminek eleget is tettünk. van az ügyben egy másik feljelentő is, ö is azonos időpontban, ugyancsak külföldről érkezett az eljárásra. Az adott napon mi minden dokumentumot benyújtottunk a költségtérítéshez, a másik feljelentő csak hiányosan, majd azt a tájékoztatást kaptuk, hogy kb 8 nap múlva utalják a számlára (ez a mai napig nem történt meg). Közben érdeklődtünk többször mail formájában, először olyan választ kaptunk, hogy a két feljelentő költségtérítését majd egyben számolják el és utalják ki, de mivel a másik fél még nem nyújtott be minden iratot, erre még várnunk kell (ettől dobtunk egy-két hátast). életembe nem hallottam még ilyenről, nem is értem, mert semmi nem indokolja szerintem, ez egy kényszer ismeretség nem családi viszony, hogy egybe vegyenek minket. kértük a nyomozót, hogy ezzel az elképzelésével hagyjon fel... Majd megint jó sok idő és még egy pár mail után amire választ nem kaptuk, hogy május 18-án került a gazdasági osztályra, majd azt, hogy május 29-én. mindig a nyomzóval beszéltünk, aki az ügyet viszi. az érzésünk az, hogy csak hazudozik.A 14/2008. (VI. 27.) IRM rendeletben csak azt találtam, hogy 15 nap amíg megállapításra kerül, de az nem a kiutalásra vaonatkozik, ha jól értem.
esetleg egy ötlet, hogy mit lehet tenni?

Kovács_Béla_Sándor # 2015.06.09. 12:15

Akkor relax.

varszi # 2015.06.09. 11:11

Az autó a sofőr édesapjának a tulajdona az üzembentarto a söfőr vezette az autót.Én utasként voltam az autóban.

Kovács_Béla_Sándor # 2015.06.09. 11:04

Nem hallgatsz el valamit? Kié volt az az autó? Ki az üzemeltetője?

Arnold94 # 2015.06.09. 09:19

Üdv!
Legyenszives valaki megválaszolni egy kérdést fontos lenne. Ha én az 5 személyes autómmal 3-4 migráns-t (menekültet) Szegeden felveszek és Pesten kirakom őket, pénzért. És esetleg tetten érnek. Úgy mire számíthatok? Pénzbírság, közmunka, felfüggesztett börtön, letöltendő? Előtte teljesen büntetlen voltam. Igazából itt a legfontosabb hogyha más súlyosbító tényező nincs akkor megúszhatom-e elsőre letöltendő nélkül?
Köszönöm szépen válaszát Arnold

varszi # 2015.06.09. 07:39

Üdv.Az lenne a kérdésem, hogy ha valaki beül egy ittas vezető mellé az autóba és tudott is róla hogy az illető már ivott,közben a sofőr balesetet okozott úgy hogy egy súlyosabb sérült is van,akkor az utasok jogosítványát is elvehetik-e.Esetleg milyen formában vonhatók ők felelősségre az ügyben?
Köszöm.

wers # 2015.05.26. 17:02

Erre úgy leginkább ott az okmányirodában kaphattál volna választ, miért küldték el KEKKH-nak, nem szokás, de oka biztos van. Az viszont biztos, hogy erről kellett kapnod egy végzést, annak indoklásából kiderül, mi az ok. Olvasd el.
Még azt tudom sejteni, hogy a rendőrség nem annak okmányirodának küldte meg, ahol a Z rendszámot kiadták, és azoknak oda kell küldeni, majd a KEKKH fogja az illetékes hivatalt megkeresni. De ez csak találgatás.

atttillla # 2015.05.26. 13:21

Tisztelt Fórumozók!

Èrvényes ideiglenes külföldi forgalmi rendszámmal közlekedtem Magyarországon, elvették a rendszámot illetve a két külföldi forgalmit. Helyesen jártak el? Joguk volt elvenni a forgalmi engedélyt is?

A rendörség elküldte a helyi okmányirodának, a helyi okmányiroda elküldte a Közigazgatási és Elektronikus Közszolgáltatások Központi Hivatalának. Ök nekem nem adják vissza, csak a helyi okmányirodának. A helyi okmányiroda azt mondja kifutottam a 15 napos határidöböl.

Sajnos a két forgalmi engedély nélkül nem tudom forgalomba helyeztetni a jármüvet.

Segítségüket elöre is köszönöm!
atttillla

Sherlock # 2015.05.26. 12:10

Azt kérjed, hogy vörösrézben fizessen ki!

Dr.Attika # 2015.05.26. 03:56

Ha az elkövetéskor fk-ú volt azon nem lehet változtatni, mégha később nk-ú lett sem.

Donna333 # 2015.05.25. 20:28

Köszönöm Dr.Attika! Azt még meg kérdezném öntől.hogy ön szerint van valamennyi esélye annak,hogy az Fk.-át levegyék a fiú vallomása után,még most amíg nyomozati szakaszban van a dolog? Előre is Köszönöm!Tegnap rosszul írtam vád még nincs,csak gyanúsítottak!