Mire számíthatunk?


sysy73 # 2011.05.31. 12:38

Beszélt a férjem a rendőrrel, szerettünk volna új kirendelt ügyvédet kérni, mivel az eddigi kirendelt ügyvéd egyetlen egy alkalommal sem jelent meg.
De azt mondta, hogy nem lehet új ügyvédet kérni, egyet biztosítanak, ha az nem megfelelő, akkor keressünk mi magunk ügyvédet.

Betekintést az iratokba nem enged. Jogos ez a részéről? Rosszul tudom, hogy bármikor betekinthetek az iratokba? Azt mondta, hogy nem engedi meg, még az ügyvéd részére sem.

Azt is mondta, hogy teljesen mindegy minden, nem vizsgálják az előzményeket, nem vizsgálnak semmit. Az tény, hogy a fiam odament, ütött, könnyű sérülést okozott, de lehetett volna súlyosabb. Ez tény, ez a lényeg, a többi lényegtelen. Nem foglalkoznak vele. Nem adhatunk be semmiféle beadványt.

Mennyire jogos ez az egész??

sysy73 # 2011.05.31. 10:02

Ebben az esetben milyen büntetésre lehet számítani?

ObudaFan # 2011.05.31. 09:43

Gondolom a fejmagasság miatt mondják, hogy súlyosabb sérülés is történhetett volna.

Ha fejmagasságban ütött, akkor a minősítés nagy valószínűsítéssel meg fog állni.

sysy73 # 2011.05.31. 09:19

A hiváslista lekérését inditványozni kell, vagy a rendőrség lekéri magától?
Mivel több alkalommal elmondta a fiam, hogy életveszélyesen megfenyegették telefonon.

Nekünk kell inditványozni, hogy kérjék le? Vagy ilyen esetben a rendőrség kötelessége lett volna lekérni?

buba # 2011.05.31. 08:50

sztem mind1 hogy telefonon, vagy másképp fenyegették, megtették.

Inditványozni kell a hiváslista lekérését abból kiderül, hogy nem unalomból ment oda a fiad.

Inditványozni kell továbbá a szembesítést, ott is sok minden kiderül.

Ha van tanú be kell idéztetni, ne hagyd hogy fiad lelkileg tönkre tegye egy ilyen ember

sysy73 # 2011.05.31. 08:40

Én is azt látom, hogy hiába is mondta el a fiam, hogy megfenyegették, ez az előzménye, ezzel valahogy nem foglalkoznak.

A fiam pedig félt, ma reggel is azt mondta, hogy jobb lett volna, ha tényleg elkapják az utcán és megkéselik?

A fiú anyukája az eset után egy közös ismerőst hívott fel és kérte a fiam elérhetőségét, mert a nagyfiát akarta ráküldeni, hogy intézze el a fiamat.

Mi az anyukáját másnap reggel felhívtuk, hogy beszéljük meg a dolgot, a fiam személyesen bocsánatot akart kérni. De az anyuka csak kiabált, teljesen elutasító volt és fenyegetett, hogy zaklatásért feljelent.

Közvetítői eljárást szerettünk volna kérni, de a rendőr hölgy azt a tájékoztatást adta, hogy nem lehetséges.

17 éves a fiam, megbánta amit tett, most már tudja, hogy nem így kellett volna elintézni, de félt. Bánja, hogy nem szólt nekünk.
Ha elitélik súlyos testi sértés vádjával, akkor a nagykorúságát kezdheti a börtönbe...

sysy73 # 2011.05.31. 08:33

A fenyegetés, hogy megkéselik a fiamat és a barátját az telefonon történt.
A fiam ezt megelőzvény ment oda, ahová hívta a fiú, akit megütött.
Gondolta, hogy majd azzal, hogy odamegy, megmutatja, hogy nem fél tőlük.

buba # 2011.05.31. 08:27

Amúgy a lányomat is fenyegették meg msn-n hogy megszúrkálják, ezt kinyomtatva bementem a rendőrségre majdnem kinevettek.

Azt mondták nem kell komolyan venni,még akkor sem ha kisebbségi az illető.

Aztán hazáig követték inzultálták,lementem kapott két akkorát hogy fal adta a másikat egyből békén hagyták, szegény elötte rettegve ment az iskolába, mindig a pillangó késsel ijeszgették.

buba # 2011.05.31. 08:19

Miért mit kellett volna tennie? Megkérni légyszives ide szúrj?

Ő csak kiverte a kezéből a kést. Sántit ez az egész úgy ahogy van, sztem kártérítésre utaznak a "sértett" szülei.

Általában vizsgálni szokták az ügy elözményeit, mi miért történt?

Sajnos azt meg tudhatjuk, hogy egy-két kivétellel némi pénzért mit ir az orvos. Ezzel senkit nem akarok megbántani.

Ha már az elhangzott,hogy megkéssellek akkor az már életveszélyes fenyegetésnek minösűl.

sysy73 # 2011.05.31. 06:38

Arra alapoznak, hogy a baseball ütő alkalmas arra, hogy akár súlyosabb testi sértés is lehet.
De a fiam direkt jelzés értékű ütést mért, kb. fejmagasságban, mivel a fiú ült, de előtte legyintett, a fiú meg védekezésképpen felemelte a kezét és így találta el a fiam az orsócsontját, ami zúzódott.

Gondolom a fejmagasság miatt mondják, hogy súlyosabb sérülés is történhetett volna.

sysy73 # 2011.05.31. 06:34

Mi is ezen csodálkozunk, hogy ki lett mutatva, hogy 8 napon belüli sérülés történt, mégis az ügyész vissza szólt a rendőrségre, hogy súlyos testi sértés kísérletével vádolják meg.
Olyan érzésem van, mintha egyre súlyosabban szeretnék büntetni a fiam.
Arról szó sincs, hogy mi az előzménye. Ettől függetlenül nem kellett volna a fiamnak ezt a megoldást választani, de félt, hogy valóban megkéselik.
Késő bánat már, hogy miért nem szólt nekünk, akár fordulhatott volna a rendőrséghez is, hogy életveszélyesen fenyegetik őt és a barátját is. De ezzel kapcsolatban nincs semmi.
A tény, hogy a fiam verekedett :( De tény, hogy 8 napon belüli sérülés történt.
Akár gyilkossággal is vádolhatnák rögtön, mert ha valaki akkorát üt a baseball ütővel, akár lehet halálos az ütés.

Miért nem a tény a fontos? Hogy könnyű sérülése keletkezett csupán?

buba # 2011.05.31. 05:16

Sajnos a mai jogrendben úgy csavarják a dolgokat ahogy akarják.

A lehetett volna példának okáért, de nem lett.Máris elég ,hogy súlyósabb legyen a vád.

Például azt miért nem tisztázzák miért történt a verekedés?
Ennyi erővel a fiad nekiszalad a falnak aztán feljelent valakit,hogy megverte. Tiszta vicc, csak sajnálni tudom a fiad.

ObudaFan # 2011.05.30. 21:52

Közvetítői eljárást szerettünk volna kérni, de azt a tájékoztatást adták a rendőrségen, hogy erre nincs mód, mivel súlyos testi sértés kisérletete áll fenn.

Attól még lehetne. Érdekes módon a garázdaság meg kizárta volna.

ObudaFan # 2011.05.30. 21:49

Attól, hogy a gyanúsítás miatt nem tett panaszt, még nem ismerte el a súlyosabb minősítést. Hova ütött, illetve hova próbált ütni azzal az ütővel?

sysy73 # 2011.05.30. 19:40

Utólag lehet panasszal élni? Mert a fiam azt írta oda, hogy nem tesz panaszt.
De nem szeretnénk elfogadni az orvos vélekedését.
Ugyan könnyű testi sértés, de okozhatott volna vele súlyosabb sérülést is és ezért súlyos testi sértéssel gyanúsítják.

sysy73 # 2011.05.30. 19:32

Közvetítői eljárást szerettünk volna kérni, de azt a tájékoztatást adták a rendőrségen, hogy erre nincs mód, mivel súlyos testi sértés kisérletete áll fenn.

Holott a látletetben le van írva, hogy könnyű testi sértés történt. Mivel "csak" zúzódás történt.

sysy73 # 2011.05.30. 19:28

Panaszt tehetett volna a Be. 196. §-a alapján.

Csak kérdés, hogy van-e jelentősége. Vagy így, hogy elfogadta, így alá is írta, hogy elismeri a súlyos testi sértés kisérletét?

Gabicsek # 2011.05.30. 19:06

A gyanúsítást nem tudjátok elutasítani, azt a hatóság közli egy jegyzőkönyvben a fiaddal. Ha tetszik, ha nem. Majd kivizsgálják az eljárás során, hogy mi történt.

sysy73 # 2011.05.30. 18:46

Üdv.

Mai napon volt egy meghallgatás, melyben elmondták, hogy Az orvosi látlelet szerint 8 napon belüli sérülés történt, így könnyű testi sértés történt. De az orvos azt is leírta a látleletbe, hogy az eszközzel akár súlyosabb sérülés is bekövetkezhetett volna, ezért súlyos testi sértés bűntett kisérletének elkövetésével gyanúsítják a fiamat.

Eddig csak a garázdaság volt, most mivel az orvos ezt leírta, így az ügyész súlyos testi sértés kisérletével gyanúsítja a fiam.

Hagyjuk ezt így, vagy utasítsuk el a gyanúsítást? Bár a rendőr azt mondta, hogy ennek az egésznek nincs jelentősége. Így a kihallgatás során alá írta a fiam, hogy nem tesz panaszt.

Valóban nincs semmi jelentősége?
Maga az eszköz valóban alkalmas, de a súlyos testi sértésnek a kisérlete nem merült fel, a fiam védekezni szeretett volna úgy, hogy ráijeszt a fiúra.
Hülyén cselekedett az tény, de ezen már változtatni nem lehet sajnos.

Várom válaszukat.

Üdvözlettel:
Sysy

lulu18 # 2011.01.18. 16:28

Szeretnék érdeklődni egy szabálysértéssel kapcsolatban. Az említett ügy 7 hónapja történt akkor még 17 évesen (most már 18) gyalogosan átmentem a piroson és kaptam egy 20000-res csekket. Akkor 17 éves voltam nem volt jövedelmem, és semmilyen vagyontárgyam, ezért nem fizettem be. Most január 11-én kaptam 1 végzést. A jegyzőnek kiküldött hatósági tanusítványon nem közlekedési szabálysértés, hanem szemetelés szerepelt. Akkor most fizessem be 7 hónap után vagy mi legyen? Mire számíthatok?
Előre is köszönöm.

ObudaFan # 2011.01.13. 18:59

Nincs mit.

sysy73 # 2011.01.13. 18:51

Köszönöm

ObudaFan # 2011.01.13. 17:52

Ott is lehet kérni.

sysy73 # 2011.01.13. 16:25

A rendőrségtől kell kérni a közvetítői eljárást? Vagy kitől, hol?

ObudaFan # 2011.01.13. 14:25

Akkor is lehet kérni.