közigazgatási bírság .bizonyítási indítvány


Véleményem # 2012.02.22. 19:16

offside

1. Azért csak téged, mert így látta jónak.
2.3.4. Felesleges ezekkel foglalkoznod.

Ha elkezdte az intézkedést akkor tényleg nincs vissza út már. Hiába egyezkedsz meg magyarázkodsz.

Az egész amit írsz egy felháborodás, nem tudsz tenni semmit ellene... semmit sem tudsz beadni, mert nincs értelme.

Ez amúgy sem helyszíni bírságolható.

Örülj neki hogy ilyen gyorsan megkaptad a levelet, ezek szerint gyorsan dolgoznak.

Gabicsek # 2012.02.22. 09:44

Közigazgatási bírságról sokszor már egy hét múlva kijön a határozat és a csekk.
Ha tiltott helyen parkoltál, nincs értelme a feljelentésnek. Nem fognak a fellebbezésnek azért helyt adni, mert más nem lett feljelentve.
Hogy más autósokat miért nem jelentett fel, arra itt senki nem tud neked válaszolni.

offside # 2012.02.21. 18:47

Jó estét kívánok, segítségre (véleményre) lenne szükségem!

Az alábbi ügyben: feljelentettek tiltott (járdán) helyen történt parkolásért. Ezt elismerem, de:
1.A hatósági személy csak engem bírságolt meg, miért?
2.Az autómhoz sokkal közelebb menetiránnyal szemben parkolt egy autó, őt nem jelentette fel.
3.A mintegy 20 méterre lévő kereszteződésnél egy autó menetiránnyal szemben a gyalogátkelőhely közvetlen közelében parkol, nem jelentette fel.
4.Az autóm előtt szintén parkolt egy autó a járdán azt sem jelentette fel.
A felvételeken (kaptam vagy 5 darabot) ezek tisztán látszanak, mint ahogy az is hogy a szolgálati autóval kb. 50 cm-re parkolt le az útszegélytől és így a forgalmat is akadályozta.
Kérdésemre azt válaszolta, nem áll módjában helyszíni bírságot kiszabni, mert már el kezdett intézkedni.Közöltem vele, csak pár percre ugrottam be a boltba (tényleg egy kenyeret vettem), erre ő azt mondta, már vagy öt perce ott van.Miért lényeges ez? Mert ebből derült ki, hogy mást nem bírságolt meg, ugyanis velem töltött el több mint tíz percet, ergo nem volt ideje az én esetem előtt mással foglalkoznia.Hogy utána mi történt?
Elköszönt, további szép napot kívánva és elindult az autóm mögött,egy darabig utánam, közben irányjelzés nélkül kikerült egy parkolni készülő autót, két villamos sínen áthajtva.
Eszébe sem jutott mást feljelenteni.Nagyon olyan szaga van az esetnek, "hogy feljelentek valakit és megyek tovább".
Hangsúlyozom, nem a büntetés miatt vagyok kiakadva (csak a mértéke miatt), hanem úgy érzem a hatósági személy mérlegelt...
Kérdezem: beadhatok -e bizonyítási indítványt, úgymond diszkrimináció-elfogultság (még gondolkodom)miatt?
Ami még a megdöbbentő: 02.09-én történt az eset és 15-én már kézhez kaptam a levelet...
Eddigi tapasztalataim szerint legalább egy hónap átfutási idő szokott lenni.
A válaszokat előre is köszönöm.

Véleményem # 2012.01.23. 21:44

hát igen nagy szerencse kell... de legyen meg!

gerbera317 # 2012.01.22. 19:25

Beatrix978

Másik fórumszobában válaszoltam erre a kérdésedre.

Fórumtárs hozzászólása nyomán rákerestem, van-e/volt-e más ügyed is. Hát, úgy látom, neked nem kell a bajt keresned, mert ő előbb megtalál téged...

Ez a mostani ügyed 30 ezerbe fog kerülni, minimum. A fórumtársak nem bíztatnak, de szerintem a másik 2 x 30 ezret megúszhatod, ha szerencséd van a bizonyítékokkal.

Véleményem # 2012.01.21. 22:13

Beatrix978

Ezzel nem tudsz mit tenni, csak azt, hogy befizeted.

Gabicsek # 2012.01.21. 16:37

szellkrisz!

Ezt írod:

Megállni tilos tábla mögött

Ezek szerint ott tilos volt megállni, ha mögötte álltál.

De még mindig nem írtad meg, hogy most kik büntettek meg, rendőrök, vagy parkolási társaság?
Feltételezem, hogy rendőrök (vagy közterület), ha megállni tilos tábla mögött álltál.
Bizonyítási indítványtoda kell benyújtani, ahova a fellebbezést kell benyújtani, mivel ez annak minősül. Rajta van a határozatodon.

Gabicsek # 2012.01.21. 16:33

Nem hiszem, hogy bármit is tehetsz, szigorúan veszik.

felálltam két kerékkel a járdára és ott hagytam az autót természetesen -

(8) A járdán - részben vagy teljes terjedelemben - csak akkor szabad megállni, ha

  1. azt jelzőtábla vagy útburkolati jel megengedi

Sajnos ezért minden nap megbüntethetnek.

Beatrix978 # 2012.01.21. 13:08

Tisztelt Fórumozók!

Egy kis segítséget szeretnék kérni, mert a mai napon egy általam igazgságtalannak tartott eset részese lettem. A részletek az alábbiak:

A mai napon 3 db Vas Megye Rendőrfőkapitánysága által meghozott közigazgatási bírságot kézbesített a posta.
Mindhárom bírság ugyan azon cselekményhez kapcsolódik.
KRESZ 40. § (8) bekezdés a) pontja megállás szabályainak megszegés.
A körülmények eléggé összetettek mégis valóan így történt az eset.
A cím, ahol a "szabálysértés" megtörtént a lakóházam melletti rész, de nem a parkoló. Jelenlegi lakóövezetemben (lakótelepről beszélünk) folyamatosan zajlanak épületfelújítások, melyek következtében a környező épületekből is sokszor olyan autósok foglalják el a mi épületünkhöz tartozó, fenntartott parkolót, akik nem a mi tömbünkben laknak, így mi - az épület lakói sokszor keresünk alternatív megoldásokat és olyan helyen parkolunk, ahol ott tudjuk hagyni az autót. Szinte mindannyian ismerjük egymást, így tudjuk azt is, hogy melyik autó kié.
Természetesen ezen parkolások során arra mindannyian odafigyelünk, hogy sem az autós, sem a gyalogos forgalmat ne zavarjuk, ne akadályozzuk.
Januári hónapban - egészen 18-ig - szabadságon voltam, így szinte alig használtam az autómat. Sajnos az egyik napon vidékről hazaérve, műszaki hibás lett az autó és késő este annak is megörülve, hogy hazértem vel - kijelölt parkoló telítettségéből fakadóan - felálltam két kerékkel a járdára és ott hagytam az autót természetesen - hangsúlyozom - nem zavarva sem az autós, sem a gyalogos forgalmat és zöldövezeti részről beszélünk, tehát senkit sem zavarva. Mivel egyrészt több napig, ágynyugalmat írt elő az orvos, illetve államvizsgára is készültem és a napon teljes egészében tanultam, így napokig ki sem mozdultam a lakásból, hogy az autót odébb toljam, illetve fel sem merült bennem, hogy ezzel szabálytalanságot követnék el, hiszen rendszeresen parkolnak ott az épület lakói és soha nem bírságotak meg még eddig senkit. Az autó napokig meg sem volt mozdítva, így meglepetésként ért a mai napon kézbesített három darab közigazgatási bírság (30.000,- Ft/db), melynek a fényképein látszódik, hogy az autó ugyan ott állt minhárom egymást követő napon.

Kérdésem, hogy ebben az esetben mire hivatkozhatok, hogy a bírságot töröltessem, mert azért azt mégis csak nonszensz dolognak tartom, hogy az autó műszaki meghibásodásából fakadóan a lakcímen előtt folyamatosan napokig mozdulatlanul álló autó esetében mindhárom napon megbírságoljanak (és a fényképek alapján nyilvánvalóan nem mozdult az autó) mindösszesen 90.000,- Ft-ra. Ennél még a kerékbilincset is olcsóbban megúsztam volna, hiszen az azt hiszem "csak" 16.000,- Ft
Nem létezik, hogy ilyen esetben nincs méltányosságra mód.

Segítségeteket előre is köszönöm.

Üdvözlettel:

M. Beatris

zoliii # 2011.10.13. 16:57

Hello.
Engem is érdekelne ez az inditvány.
kaptam 30000-es csekket,mert a járdán parkoltam a 4kerben.
az utca elején van megállni tilos tábla,15 méterrel utána másik ami a járdán parkolást engedi,én ettöl 60-70 méterre álltam,de nem volt utkereszteződés, akkor elvileg a köv. utcáig parkolhatok a járdán. Nem??

szellkrisz # 2011.09.29. 18:43

Köszi:)

Jogos:)

Szóval:XVIII.Üllői út.Megállni tilos tábla mögött..kereszteződéstől bőven megvan az 5 m.
Nem fizetős övezet...

Kb ennyi..

Köszi a segtséget.

ObudaFan # 2011.09.29. 11:02

Attól függ, milyen parkolási ügyről van szó.

szellkrisz # 2011.09.29. 10:47

Segítség kellene.
Hova,és hogyan lehet benyújtani a "bizonyítási indítványt"

Parkolás ügyben..

Köszönöm