zaklatás?


messz # 2015.09.09. 07:31

Üdv!Asszem büntetőjog kategória.Vázolnám az esetet és majd mondja,h érdemes-e vele foglalkozni:
38 éves pasi szerelmi kapcsolat 16 éves lánnyal.Semmiféle kapcsolat nem volt köztük előtte.Nem tanár-diák,nem sztár-rajongó,nem milliomos-szegény kislány.Én úgy tudom a btk. ezt a kapcsolatot nem tiltja.Viszont itt jön a képbe a volt élettárs.Ő köti az ebet a karóhoz,de igenis,h bűncselekmény,megrontás.Hivatkozik a hatalommal,befolyással való visszaélésre.Napi szinten többször megkeresi a volt élettársát,annak közvetlen környezetét és erőszakosan próbálja mindenkire ráerőltetni a saját igazát.Ami számomra már sok az az lenne,h egy 15 éves kislányt is belekevert és bűnrészességgel vádolja,és bemagyarázta Neki,h ki fogják rúgni a suliból,ha ez kiderül.A lány fél.
Ezzel kapcsolatban kérdezném,h ez kimeríti-e a zaklatás fogalmát?Lehet- Vele vmit kezdeni?

Üdvözlettel: Nagy Klaudia

messz # 2015.09.09. 14:17

vki?

folyami géb # 2015.09.09. 19:03

Igen, maximálisan. Az utolsó mozzanattól számított 30 napon belül feljelentést kell tenni a rendőrségen.

Bea1 # 2015.09.09. 19:07

Máonika, ez tulipántaposááás!!!

messz # 2015.09.10. 05:55

Liliomtiprás?Miért is?

messz # 2015.09.10. 12:45

Vki elmondaná,h mit jelent a hatalmi,befolyási viszony?

  1. Az a tizennyolcadik életévét betöltött személy, aki tizennegyedik életévét betöltött, de tizennyolcadik életévét be nem töltött személlyel a vele kapcsolatban fennálló hatalmi vagy befolyási viszonyával visszaélve szexuális cselekményt végez, három évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.
Bea1 # 2015.09.10. 12:58

kényszerítés.

elnézést, most látom, hogy 16 éves. akkor tényleg nem tulipántaposás, elnézést.

messz # 2015.09.10. 13:17

Az ex a "befolyási viszony"-ba kapaszkodik...Szte a ffi a szerelmével befolyásolja a lányt...nem tudom vele megértetni,h félreértelmezi a törvényt...már kb.1 hónapja ezt nyomja úton útfélen :( kezdek fáradni...én mondtam a srácnak,h jelentse a zaklatást,de még nem akarja...