sikkasztás és magánokirathamisitás - mire számithatok??


Sherlock # 2013.10.18. 12:15

Nem lehet így nekiindulni, bízz benne hogy nem buksz le és merj nagyot szakítani! :)

krissszke # 2013.10.18. 10:30

Üdv!

Az lenne a kérdésem ha 50.000.- illetve 100.000.- ft alatt követtek el sikkasztást akkor az mikor évül el?

cinimini # 2009.08.15. 15:28

szia

köszike, csak azért írtam ide, mert itt ezzel kapcsolatban írtok.

nem követtem el semmit, de azért tök hülyén érzem magam,hogy olyan dolog miatt hívnak be amihez semmi közöm , csak annyi közöm van összesen hogy szeretem a párom, még ha el is követett bármit.

Feri29 # 2009.08.15. 11:30

Szerintem hiába teszed fel ugyanezt a kérdést több helyen, érdemi választ nem fogsz tudni kapni egy ilyen általános kérdésben, hogy mire számíthatsz egy rendőrségi kihallgatáson. Mint, ahogy az előző topikban is megírtam, kérdezni fognak, melyekre válaszolni kell. Ha nem követtél el semmit és az igazat fogod mondani, akkor nem kell mitől tartanod.

cinimini # 2009.08.15. 11:18

SZiasztok , szép napot !

Szebbet !

Tudna nekem valaki segíteni?

  • Az a problémám, hogy mielőtt megismertem a párom előtte 2-3 évvel csinált valamit. Sajnos nem nagyon vagyok vele tisztában mi lehetett, csak annyit, hogy fél évig volt előzetesben. Abból az ügyből kifolyólag fent maradt neki letöltendő börtönbüntetés. Most került be egy hete. Ami a gondom, és amiért írok, hogy most hétfőn be kell mennem kihallgatásra. De fogalmam sincs miért, mit akarnak kérdezni, (mert a párom már a legelején leszegezte, hogy nem mond semmit,nehogy ilyen jellegű bajom legyen belőle) erre most megtörténik.

Mégis mire számítsak?

Köszi előre is a választ

hmarcsi # 2006.04.11. 06:54

Az ügyvédem egyébként már jelezte a biroság felé, hogy az ügyben egy fontos tanu megidézését nem rendelték el, aki alá tudja támasztani, hogy az illető személy valóban megkapta a pénzt, és nem tettem el sem én sem a képviselő.

Egy birosági ismerősöm azt mondta, h szerinte csak ez az egy ügy miatt került a biroságra, hiszen a többit elismertem, az okozott anyagi kárt kamatostól visszafizettem, még jóval azelött, h a rendőrségi feljelentés megtörtént volna.

Nick Name # 2006.04.10. 18:39

Hát azért abból ki lehet olvasni, hogy nyomozásra visszaküldeni immár semmilyen okból nem lehet. Az ügyésszel lehet némileg egyezkedni (lásd Princz-ügy), de ha az ügyész nem hajlandó pontosítani, akkor marad a vád, ahogy van (aminek a következménye persze az eljárás megszüntetése is lehet a végén).


Nick Name

ObudaFan # 2006.04.10. 17:50

Azt hiszem, a nyomozati iratok ismerete nélkül legfeljebb kávézaccból lehetne megjósolni, hogy a kihallgatás elmaradása miatt a bíró visszaküldi-e nyomozásra. Mindenesetre ha bűncselekmény hiányában mentenek fel, akkor érdemes lehet kártérítési pert indítani.

Nick Name # 2006.04.10. 12:30

Hát azért azt tudhatná az ügyvéd, hogy a nyomozati kihallgatás nem feltétele a vádemelésnek.


Nick Name

hmarcsi # 2006.04.10. 08:00

az ügyvéddel való találkozásom során kiderült, h igy nincs jogalapja a vádemelésnek, mivel az emlitett 4 személyel kapcsolatban csak 3ról történt kihhallgatás, a 4 szeély ügyében a nyomozás nem került levezetésre.

szeretném megtudni, hogy ebben az esetben a biró visszaküldi e nyomozati szakaszba az ügyet vagy sem. ha igen, akkor a nyomozást teljesen előről kezdik e, vagy csak az érintett 4 személyel kapcsolatos nyomozást fogják levezetni.

hmarcsi # 2006.04.05. 06:18

Szeretném megtudni (még mindig), hogy ha pénzbüntetésre itélnek akkor mire kell számitanom.

Azonkivül az is érdekelne, hogy abban az esetben ha sikerül bebizonyitani (vagyis ez nem kérdés), hogy a 4. személy valóban megkapta a pénzét, akkor én polgári peres uton indithatok e ellene kártérítési igényt rágalmazásért.

agicica85 # 2006.04.02. 07:37

Van más örökös is, a bátyám. De ő tud erről...

Köszi a választ! :D

ObudaFan # 2006.04.01. 12:26

Okirathamisítás biztosan nem, ha más örökösök is vannak, akkor csalás lehet.

agicica85 # 2006.04.01. 09:49

Sziasztok!

Az lenne a problémám, hogy édesapám márc. 3-án elhunyt, viszont jár neki vissza adóvisszatérítés olyan összegben, amit már a postás nem adhat oda nekem. Volt viszont egy meghatalmazásom, amit felhasználtam a Postán, és ideadták nekem a pénzt. A baj csak az, hogy a meghatalmazás érvényét veszti a meghatalmazó halálával. Ez most okirathamisítás? Ha igen akkor mennyire büntetik? A válaszokat előre is köszönöm.

floda # 2006.03.23. 17:51

Kedves István!

Hmarcsi azt írta, hogy javasolták neki fogadjon ügyvédet, te pedig leírtad neki, hogy ő is megteheti azt amit az ügyvéd;

Csak egyet értettem mindkét személlyel (veled és Hmarcsi ismerősével);
(Bocs ha félreérthető volt);
Erősítve azt, hogy azért nem olyan rossz ha van mellette egy ügyvéd.... :-)

hmarcsi # 2006.03.23. 08:15

Kedves Nick

Megtudtam, h ez az ügyfél leirásra került, és akkor mikor már a behajtási osztály kereste meg, h fizetni kéne,akkor mondta nekik ezt, h ő nem is vette fel az összeget.
A kihallgatások során csak az álltalam beismert 3 főről volt folyamatosan szó, egyetlen alkalommal sem kerültmegemlitésre, h az első feljelentés után ujabbat küldött a cég a rendőrségre.

Nick Name # 2006.03.23. 05:00

Jól érted, István. :)

Kedves floda,

a Te hozzászólásod nem igazán értem, én épp azt írtam, hogy emiatt nem kell ügyvéd, mert maga is megtehet mindent, amit egy ügyvéd.


Nick Name

floda # 2006.03.23. 04:58

Marcsi!

Nick-nek igaza van,szerintem az ismerősödnek is; Ha melletted van egy olyan ember aki jártas az ilyen eljárásokban, nem kell jogszbályokat böngésznie, hogy mit kell tenni sokkal megnyugtatóbb lesz neked is.
Ráadásul a határidők elmulasztása jogvesztő lehet -remélem jól tudom- így 15 napod van.

istvanlor # 2006.03.22. 14:36

sőt Nick, az eddigi hozzászólásaid alapján, és a fórumon eddig megtörtént eseteket vizsgálva én úgy látom, hogy a felfüggesztett bele is fér szinte mindig büntetlen előélet mellett 1-5 évig terjedően büntetendő kül. sikkasztásokért..

viszont szecsike a halmazati 2 és 8 év közöttivel..(Ami igy már 2 és 12 év közötti) ..valóban sajna elég súlyos helyzet:(

jól irtam Nick?

Nick Name # 2006.03.22. 14:00

István,

bocs, ha üzletszerű volt, akkor valóban 1-5 év. Az 1 év felfüggesztett azonban még ebbe is simán belefér.

Marcsi,

Te meg ne ijedj meg. Nem hiszem, hogy újdonság lenne számodra a dolog, nyilván meg kellett gyanúsítani annak idején azzal is, és akkor nyilván elmondtad, hogy az nem Te voltál.

Írásszakértőt nem csak az ügyvéd, hanem Te is kérhetsz, általában elmondhatjuk, hogy semmi olyan többletjogosultság nincs a Be.-ben, amivel kizárólag védő - és vádlott nem - élhetne. Más kérdés, hogy az írásszakértő kirendelése csak akkor kötelező, ha ugyanarra a tényre vonatkozóan a nyomozás során volt, egyábként nem. Ha viszont volt, akkor igyekezz, mert tényleg 15 napod van rá (a vád átvételétől).


Nick Name

hmarcsi # 2006.03.22. 07:30

Kedves Nick

tegnap megkaptam a vádirati anyagot, és teljesen kétségbe vagyok esve, mert belekerült egy olyan ügyfél aki megkapta a hitelt, de letagadja, és őróla csak igy a vádemelés során értesültem, senki nem jelezte, h az ő hitelét is rám akarják terhelni. A dolog érdekessége továbbá, h az ügyfél csak fél év elteltével jelezte ezt a cég felé, hiszen még 2004. decemberében kapta meg a hitelt. azt tanácsolták, h azonnal forduljak ügyvédhez, mert csak ő tud segiteni, hiszen én nem kérhetem az irásszakértői véleményt, illetve tárgyalás is lesz, szerepel a vádirat végében. Kérlek segits, h ebben az esetben mi fog történni.
Marcsi

istvanlor # 2006.03.22. 06:00

Nick!

Aliza esetében (visszaolvastam a fórumot) üzletszerű jelzőt kapott a dolog..igy 1 évtől 5 évig terjedő volt a tétel.

Nick Name # 2006.03.22. 04:28

Szecsike,

jót mondott István, a férjednél 2-12 évig terjedt a büntetési tétel, Alizánál 2 hónaptól 3 évig. Felfügggeszteni meg max. a 2 éves büntetést lehet.


Nick Name

Bihariinci # 2006.03.22. 03:41

Szecsike, nem akarok tolakodo lenni,csak ugy estem bele ebbe az infirmaciohalmazba.
Az en exferjem 150 Millios csalast,
csinalt, ez adocsalas !
okiratokat hamisitott ertekesitette cegeimet es csaladi hazamat(ez 32 Millio az ingatlanok vonatkozasaban)es 6 eve nincs itelet !
Sugnal kerlek ?hova menjek ?
Mert a lelkem akkor nyugszik meg, ha racs mogott tudom ezt az orszagos csalot

Megis hova ?kihez forduljak ?

Remenytelen lettem.

Szecsike # 2006.03.21. 20:50

értem én, de neki mindhárom eset ugyanazon dolog miatt jutott oda és nem saját akaratából "csalt"

azért köszike :))