A tolerancia abszurd és komolytalan?


Pjotr # 2008.05.23. 13:11

Én inkább a kórház személyzetét vonnám felelőségre, mert az ő felelősségük, hogy a zárt osztályról is lehet az OVB-nek levelet írni.
Én inkább keresnék valami az igazságszolgáltatás akadályozása mintájára és felelőségre vonnálak és kifizettetném veled az összes eddigi költséget amibe a beteg hobbid került.

Rexor # 2008.05.23. 15:21

Kedves Biró Z,

Kezdjük az elején. Miért irogatsz ennyi népszavazási kezdeményezést. Felnőtt és felelősségteljes emberként gondolom azért, mert szeretnéd, ha mindegyik kérdésről népszavazás lenne.

Tételezzük fel, hogy beválik, és mindegyik kérdésedről népszvazni kellene. Ha valamennyi általad felvetett kérdést népszavazásra bocsátanák, az emberek az év 365 napjában csak népszavaznának (végülis jó móka e..).

Most nem térek ki a törvényi feltételekre és akapcsolódó AB határozatokra (ha ennyire rá vagy kattanva a témára először ezeket olvasd el szerintem), pl. amely szerint egy kérdésnek világosnak és érthetőnek kell lennie. Bibó István idézet, Thomas Jefferson idézet a falra... Nem tudom hogy komolyan gondolod e, de játszani lehet más fórumokon is (pl. nagyon jó a Rizikó vagy a Catan telepesi cimű társasájáték..)

monih # 2008.10.23. 20:30

Kedves BíróZ! Csinálj népszavazást, akár 300-at, de finanszírod TE a költségeit.Akkor talán rájössz, miért szűrik a beadványaidat.Nem hiszem, hogy most a fali idézetek cseréje fogja rendbetenni a Magyar politikai életet.Felfogod egyáltalán, hogy egy népszavazás annyiba kerül, mint egy új híd építése a Dunán?! Mint írtam, fizessd TE, és akkor elmegyek szavazni,de vigyázz, mert lehet, hogy valaki beadványt nyújt be azzal,hogy -Akarja -e Ön, hogy BíróZ-t véglegesen eltiltsuk a közügyekben való részvételtől,egyáltalán az írástól?
:) ;)

monalisa1 # 2008.10.23. 20:54

Valamint van az embereknek jobb dolguk is annál mint unos-untalan szavazni járni., egy idő után uncsi és komolytalan.

monih # 2008.10.24. 03:19

Sikerülne megint lejáratni magunkat az állandó idétlen témájú szavazásokkal.Éppen elég, hogy politikusaink stílusa,viselkedése közröhej külföldön is,legalább minket,polgárokat tudjanak normálisnak képzelni!
(bajban vagyok:hirtelen nem tudom, hogy a röhej pontos, vagy ellipszilonos jé.:()

Kacsa1111 # 2008.10.24. 07:36

pontos


Kacsa11

Kacsa1111 # 2008.10.24. 07:38

mi a faxról lehet népszavazni magyarhonban ösziBARACK-ról???

ez a sràc fegyver nélkül is közveszélyes...


Kacsa11

vzoli # 2008.10.24. 07:59

Már cirka fél éve nem írt ide Bíró Z (talán megnyugodott, talán megnyugtatták, sikerült magának találnia egy másik hobbit, vagy csak simán szunyókál a barlangjában) ; erre fogtok egy jó hosszú páfránylevelet, és elkezditek piszkálni vele az alvó medve orrát. A nyakamat rá, hogy két héten belül írni fog! Az AB meg újra sorban kapja majd a népszavazási indítványokat olyan fontos kérdésekről, hogy például ezentúl, aki akarja: keszkenőben elhordhassa a Gellért-hegyet.

Legislator # 2008.10.24. 08:48

"ez a srác fegyver nélkül is közveszélyes"
lol


Sunshine after the rain.

Kacsa1111 # 2008.10.24. 08:53

Kedves vzoli,

igazad van, csak aztà làttam, hogy 23-23, azt nem vettem észre, hogy közben eltelt 5 hónap...:)

egyébként nem az AB-t hanem az OVB-t bakterozta...

Kedves Legislator,

tango&cash...


Kacsa11

Legislator # 2008.10.24. 08:54

Úgy látom, 350 népszavazási kérdést írt, ebből hármat hitelesítettek, kb. 10-et nem bíráltak még el. Próbaként megnéztem azt a honlapján, amit legutóbb nyújtott be: "Egyetért-e azzal, hogy Markotabödöge legyen a Magyar Köztársaság fővárosa? lol


Sunshine after the rain.

Legislator # 2008.10.24. 09:00

Rosszul írtam, ötöt nem bíráltak el, az általam megjelölt kérdést elutasították.


Sunshine after the rain.

Legislator # 2008.10.24. 09:01

Kacsa,

Az a film már rég kiesett emlékezetem rostájából, kösz:-)


Sunshine after the rain.

monih # 2008.10.25. 04:28

Kacsa,köszönöm a nyelvtani segítséget.
V.Zoli! Sajna én sem figyeltem a dátumokat, csak pont a népszavazási témák után érdeklődgetem, ezért csaptam le ide.Leesésből eredő állkapocs-sérülésem oka ,hogy a szavazómániákus úr ,úgy tűnik ,megyémből származik.Gondolom ezt abból, hogy Markotabödögét találja a námbörván 'városnak' és faluházát országházra cseréltetné.A baj, hogy nekem egyre úgy tűnik,valóban helyesnek hiszi és komolyan gondolja amit csinál -ergo- félek,bármikor közveszélyt okozhat. :(