adóbevallás


lorsi # 2009.01.21. 11:03

Használt autó eladását be kell vallani? Nyilván olcsóbban adtam el mint amennyiert en vettem, de mivel a regi szerzodesben nem szerepelt ar ezert bizonyitani nem tudom.

Koszonom,
Orsi

bigdady # 2009.01.21. 10:46

thx.
Akkor ha vki ha régebben vette fe l(2006) akkor érvényesíthetett adókedvezményt a kamatból nem?

Rexor # 2009.01.21. 09:40

Nincs,ennek semmi köze az adóbevalláshoz.

bigdady # 2009.01.21. 09:23

Sziasztok!

Ha vki 2008.tavaszán vett fel kiegészítő kamattámogatásos lakásépítési hitelt annak ezzel kapcsolatosan adóbevallás tekintetében van valami teendője?

B

nandy # 2008.06.02. 21:50

Szia!

Szívesen :)

Bonina # 2008.06.02. 12:53

nandy! Ma sikerült a kifizetőhelyemmel beszélni telefonon, és azt mondták, hogy amikor utalják ezen a héten a gyedemet, azzal együtt utalják majd az adóvisszatérítésemet is. Köszi mégegyszer a tegnapi segítséget!

nandy # 2008.06.01. 21:07

A munkáltatódnál kell érdeklődni, ő fogja kifizetni is.

Bonina # 2008.05.31. 20:17

nandy! Erről nyilatkoztam és az 1%-ról is, csak magáról az adóbevallás elkészültéről nem kapok infot. Ennek hol lehet utánaérdeklődni? Ha nem érkezik be, gondolom az APEH jelezni fog, ugye? Nyugodtabb voltam, amikor a végeredményt a kezembe kaptam, átnézhettem és aláírhattam. Az adóvisszítérítéseket hogyan fizetik ki? Úgy értem, hány nappal azután, hogy beérkezett a bevallás? Köszönöm!

nandy # 2008.05.31. 19:58

A munkáltatód akkor készíti el és nyújta be a bevallást, ha te azt ELŐRE kéred. Ehhez ki kellett volna töltened januárban az NY29-es nyomtatványt (nyilatkozat a munkáltatói adómegállapítéshoz).

Ha ilyen nem volt, akkor neked kellett volna beadnod a bevallást.

Javaslom, sürgősen nézz utána. A bevallás beadásának határideje május 20. volt.

Bonina # 2008.05.31. 13:40

Sziasztok!
Hol tudok utánaérdeklődni, hogy beért-e rendesen az adóbevallásom? Közalkalmazott vagyok, gyeden, munkáltató készítette el az adóbevallásomat. A közvetlen munkahelyemen érdeklődtem többször, hogy készen van-e vagy mi a helyzet vele, nem tudták megmondani. Annyit mondtak, hogyí nekem a MÁK csinálja, és interneten fogja benyújtani, ezért nem kell aláírni sem. Elvileg kapok vissza 12 havi adójóváírást, de az sem érkezett meg még a számlámra. Elvesztettem azt a pénzt? Segítsetek légyszi!

happycat # 2008.05.24. 12:20

köszönöm editmami

editmami # 2008.05.23. 18:56

Sikerüljön neked is Happycat!
Nektek is kellemes hétvégét!!!

happycat # 2008.05.23. 08:14

SZIA! ÉNIS ÖRÜLÖK HOGY RENDEZŐDTEK A DOLGAITOK EDITMAMI:-)), JÓ NYARAT KIVÁNOK,
ELPOSTÁZTAM A HÁROM ÉVI ÖNELLENŐRZÉST ,KIDERÜLT HOGY BENTMARADT A PÉNZ,KÖNYVELŐ SEGITETT PERSZE,REMÉLEM MAJD ÉNIS SIKERRŐL SZÁMOLHATOK BE DE NEM AKAROM ELKIABÁLNI,

KELLEMES HÉTVÉGÉT

nandy # 2008.05.22. 16:14

Szia Edit!

Örülök :)))

editmami # 2008.05.22. 14:57

Szia Nandy! Győzelem!

Az APEH visszaküldte a pénzünket, az autónk lefoglalását is megszüntették.

Amit hányolok még az APEH-től:"tévedtünk és elnézésüket kérjük, a károkozást megtérítjük" kifejezések.

Ha már márciusban tudták, hogy hibás a programjuk, miért kell a tisztességes adófizetőket FELESLEGESEN költségekbe verni, idegesíteni, meghurcolni, rossz hírüket kelteni?

üdv: Editmami

villa59 # 2008.05.19. 16:31

Ha az összes jövedelmem meghaladja a 4 000 000,-Ft-ot, igénybe vehetem-e a lakáscélú hiteltörlesztésre befizetett összegre vonatkozó kedvezményt? (2006. 06 hó óta törlesztek, nincs házas vagy élettársam). Ha nem vehetem igénybe a már leadott adóbevallást helyesbítenem kell, vagy önellenőrzést kell tartanom? köszönöm a segítséget, előre is!

happycat # 2008.05.19. 16:15

Hogy jártam mint még sosem,2 évre visszamenőleg se jó lett beadva az szja bevallásom, lemaradt az adójóváírás intézménye ugyáll a dolog.

Akkor most ottis önelenőrzést kell végrehajtanom, igaz még ezt se tudtam elintézni, nem enged tovább az abev program, pedig azt mondják hogy 0753 at kell újra helyesen kitölteni és bejelölni hogy önellenőrzés,de még ebben sem vagyok biztos teljesen.

ha valaki tudja irja meg legyen szives,mit is töltsek ki

nandy sok hasznosat irt eddig, köszönet érte

bigdady # 2008.05.19. 15:19

Álláskeresési támogatás? Az meg mi? ki jogosult?

debora # 2008.05.19. 14:04

Köszönöm, közben megoldódott a probléma.
Kaptam segítséget az adóhivataltól, telefonon.(Nagyon segítőkészek voltak).

Szép napot mindenkinek!

debora # 2008.05.19. 14:02

Köszönöm, közben megoldódott a probléma.

debora # 2008.05.19. 06:44

Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni az adóbevallással kapcsolatban.

Tavaly június 30-án megszűnt a munkaviszonyom, ekkor végkielégítést is kaptam. Ezután álláskeresési támogatást kértem. Miután most kiszámoltam az éves adómat, kb. 50 ezer ft. adóhiány jött ki.
Jó lenne csökkenteni az adóhiány összegét, de nem értek hozzá. Talán, az adójóváírással lehetne, de nem tudom, hogy jár-e? Tudnátok ebben segíteni? Nagyon megköszönném. Nem tudom melyik adatok fontosak, ezért mindent leírok, elnézést kérek az adatdömpingért.

Az éves jövedelmem: 1 762 941 ft

  • a volt munkahelyről (össz. 1 438 196)
    • 711 433 ft rendsz. bérjöv. + 249 163 nem rendsz.bérjöv.
    • 477 600 ft végkielégítés (4 havi)
  • álláskeresési tám.: 324 745 ft

Az adó 328 659 ft-ra jött ki.
Az összes levont adóelőleg: 270 157 ft (252 705 (munkahely) + 17 452 (munkanélküli központ)

A munkahelyen a 6 havi felmentési pénzből levonták a teljes adót (havi összeg: 118 572, adóelőleg: 20 232).
Az álláskeresési támogatásnál kértem adójóváírást, azt hiszem, ezt nem kellett volna kérnem. Teljes összeg: 324 745 ft, adó: 58 454 ft, jóváírás: 41002 ft.

Még egyszer elnézést kérek a sok adat miatt. Nem kérem, hogy helyettem bárki számoljon, csak azt szeretném tudni, hogy jár-e jóváírás, és hogyan számoljam ki.

Nagyon köszönöm előre is!
Szép napot mindenkinek!

happycat # 2008.05.19. 06:09

hali

jól tudom 15 nap lessz az önellenőrzésre 20-a után? akkor is jár az adójóváírás utólag, ha nem nyilatkoztattak róla tavaly hogy igénybe szeretném e venni?
ez a 6032 Ft is ugy jött ki hogy áttettek minket a legfelső adókategóriába, mert azt hitték hogy tullép a jövedelmünk,csak nagyot néztünk hogy mért kevesebb aza kicsi bér is:(tavaly március környékén,ezt levonták tőlünk) és akkor kellett nyilatkozni hogy tegyenek minket vissza 18%-ba.lehet ezért van a keveredés,de ezt énse tudom nem vagyok sajnos könyvelő:((

csak legyel már túl rajta 1x.

köszke kellemes napot

happycat # 2008.05.18. 07:13

kösz nandy előre is nekem már a kétszerei nekiindulás eredmény nélkül betette a kiskaput nagyon, a családom már teljesen készvan tőlem meg az adómtól. ezért kérek mostmár segitséget, mert aszonták néma gyereknek az anyja se érti a szavát:) ez igaz

köszi még1x

u-i az a legjobb a dologban hogy aki helyett elintéztem hogy megkapja felszámolós igazolást egy sort nem kellett írnia miatta vagy lépnie, na pont az nem mondta hogy te idefigyelj ezt igy kell ebben az esetben,ő beszerezte magának az infót nekem meg nem volt meg a szükséges forrásom,ígyjártam. És a lényeg most egy olyan ember segit akinek én még soha nem segitettem és mégis önzetlenül próbál sgiteni:) csodálatos ember vagy nandy

Mariann

nandy # 2008.05.17. 21:22

Ha ez vigasztal, én is sokszor egy-két órát kotlok egy bevallás felett, mire rájövök, mi a baja :))))

A kérdésedre inkább holnap válaszolnék, ma már nem fog az agyam. :D

happycat # 2008.05.17. 16:56

fele lemaradt sajnos nem olvasta be hiába leirtam:((