Kp. ajándékozás egyenesági örökösöknél


KicsikeVuk # 2019.07.16. 14:19

Persze, Lőrinc papu a rokonom:-))

drbjozsef # 2019.07.16. 14:16

Vagyongyarapodás? Csak nem Lőrinc az apósod? Ha milliárdokat akar nektek adni az öreg, azt célszerű ügyvéd előtt valóban. Néhány millió forint baromira nem fogja érdekelni a NAV-ot.

Egyébként, ha ettől tartasz, utalja nektek bankon keresztül. Annak van nyoma. Mondjuk, hogy ajándék, azt ez sem bizonyítja.

KicsikeVuk # 2019.07.16. 14:05

Ha mondjuk érdeklődnének, hogy honnan a vagyongyarapodás..Mert megtehetnék..Erre értettem..

drbjozsef # 2019.07.16. 14:02

Miért kellene bizonyítani? Rohadtul nem érdekli az a NAV-ot.

KicsikeVuk # 2019.07.16. 12:55

Köszönöm a választ.

Ha csak emiatt kellene papír, az felesleges, majd 30 év együttélés után. Én sem írtam a sajátomról:-))

De a NAV felé hogyan tudnánk ezt bizonyítani, ha esetleg kötözködnének? Mármint hogy ajándékozásból származik a pénz. Ez még érdekelne.

drbjozsef # 2019.07.16. 12:48

KicsikeVuk,

Egyenesági rokon illetékmentesen ajándékozhat, készpénzt is, ajándékozás esetén értelemszerűen nincs adókötelezettség (hiszen nem jövedelmet szerzett), ráadásul, pár éve a nagyobb összeget SEM kell bejelenteni a NAV-nak.

Hivatali szempontból nincs semmi teendőtök.

Más kérdés, hogy esetleg érdemes lehet szerződést írni. Legalábbis a párodnak, mert ha esetleg - ne adj isten - szétmennétek, akkor az a különvagyona, és nem kell pl. osztozkodnia rajta veled.

KicsikeVuk # 2019.07.16. 12:43

Tisztelt Fórumozók.

A következő kérdésre szeretnék választkapni.
Ha apósom ajándékozna a fiának kp-t(mivel örökölt),azt tudom, hogy illetéket nem kell fizetnünk, de szja-t sem? Illetve szükséges közjegyzőnél ajándékozási szerződést írnunk? Azért lenne fontos, mivel szeretnénk a hitelünkbe beleforgatni ezt az összeget, és szeretném, ha a NAV előtt mindez tiszta lenne.

Köszönöm a választ.