tartozás elévülése?


tiboh # 2013.04.15. 12:01

Tisztelt Ügyvéd Úr!

2008 júniustól Dunakeszin lakom a lakcímkártyám is ezt az egy címet tartalmazza.
Most kaptam egy végrehajtási felszólítást a IV-XV. kerületi végrehajtótól. melyben a hozzá mellékelt végrehajtási lap szerint az áll h fizessek 70 ezer Ft-ot v 15.000 Ft megfizetésével fellebbezhetek a IV-XV.kerületi bíróságra. A lap szerint 2010 05 hóban megbírságoltak és ezt 2011 06. hóban küldték a közjegyzőhöz, aki 2012 május hóban adottc ki jogerős vh-i papírt. Miután 2008-tól nem a IV.kerületben lakom ezekből a levelekből egyet sem kaptam meg de a vh-ipapíron az áll h vélelmezik h megkaptam. A vh-i felszólításon még 15 ezer Ft perköltség is szerepel de nem tudok semmilyen perről, s így tovább. Kérdésem h ez esetben elévültnek számít a bírság, ill eljárhat e Bp-i kerületi bíróság és végrehajtó a vélelmezett időpont szerint más településen lakóval szemben vagy illetékességből át kell adniuk Dunakeszire. A másik kérdésem, ha ezt a vélelmezett kézbesítést megfellebbezem ill kérelmezem h a végrehajtást kérőt kérdezzék meg arról h átvettem-e bármit is akkor is fizetnem kell a 15 ezer Ft-ot és ha igen akkor melyik bíróságnak? Szeretném megkérdezni,h Ön szerint 24 ezer Ft követelésre lehet -e a végrehajtás kérés díja 24500 Ft? Köszönettel

végrehajtó1 # 2013.04.13. 14:26

rokonnak adnak

annamar # 2013.04.13. 14:19

Hogyne kérdezném komolyan. Nem hiszem, hogy nekem adnának felvilágosítást, az ingatlanhoz -amire terhelve van/volt a NAV adósság- nincs közöm már, de az adóst nem szeretném árverezés esetén magamhoz fogadni, mint vérrokont.

végrehajtó1 # 2013.04.13. 10:11

Komolyan kérded?
Navnál.

annamar # 2013.04.13. 09:08

Nekem szól a "Valószínűleg igen"? Hol tudok utánanézni, hogy áll-e a követelés a NAV részéről?

Kovács_Béla_Sándor # 2013.04.12. 16:49

Valószínűleg igen.

annamar # 2013.04.12. 14:39

Érdeklődöm, hogy a NAV-nak (volt APEH) 2006. évi tartozása a rokonomnak elévült-e? Azt nem tudom, hogy az eltelt időben felszólították-e, de a lakás tulajdoni lapján a tartozás szerepel.

Kovács_Béla_Sándor # 2013.04.05. 11:32

Ha időközben történ bármilyen végrehajtási cselekmény, az megszakította az elévülést.

kiloto # 2013.04.05. 06:12

Tisztelt Fórumozók!

Párom 2006-ban okozott balesetet(jogosítvány nélkül) kismotorral. A büntetést és az egyéb költségeket akkor kifizette.Az ügy 2007 júniusában zárult le. Azóta semmilyen megkeresés ill. felszólítás nem érkezett egyik hatóságtól sem. Ennek ellenére tegnap a párom kapott egy végrehajtói levelet,amiben 22 ezer forint bűnügyi költség meg fizetésére kötelezik. Sejtésem szerint, ha semmilyen megkeresés nem érkezik 5 év alatt akkor ezt a költséget elévültnek kell tekinteni. Ha rosszul tudom kérlek írjátok meg mi a teendő pontosan ilyen esetekben.
Üdv: Dávid

végrehajtó1 # 2013.03.21. 17:37

vonatkozik.

2003. évi C. törvény 143/2 bekezdése

zsoozsy # 2013.03.21. 07:44

Tisztelt Fórum!
Távközlési tartozás elévüléséről szeretnék kérdezni.
A fiam 2008.03-31-ig lakott egy albérletben, ahol Fibernet-es szerződése volt, és úgy néz ki, hogy nem mondta le rögtön az elköltözése után, csak kb. 1 év múlva. De valaki tovább használta, de nem fizette be a díjat. A lemondáskor a Fibernet nem közölte, hogy tartozik, és fizesse be az elmaradt díjakat. Most az Invitel átadta egy behajtó cégnek, akik most követelik a be nem fizetett díjat. De semmiféle felszólító levelet nem küldött sem a Fibernet, sem az Invitel. Erről az egész tartozásról most értesültünk a végrehajtó leveléből, aki gondolom a gyerek adataiból kiindulva megszerezte a bejelentett állandó lakcímét, ahol az édesapja átvette a levelet, s úgy továbbította a fiamnak. Erre vonatkozik-e az 1 éves elévülés, vagy más szabályok vonatkoznak erre.

Ilcsike71 # 2013.03.12. 09:31

Tisztelt Fórum!
Kérdésem lenne Önökhöz!
A mai napon kézhez kaptam egy fizetési felszólítást, melyet egy behajtó cég küldött számomra 10.055 Ft összegben. A felszólítás tartalmazza,hogy én 2007.12.14.-én nem fizettem be egy 3.229 Ft összegű szolgáltatási díjat. (hulladékszállítási díj)Ezalatt - a több mint 5 év alatt - én fizetési felszólítást nem kaptam, sőt semmiféle információt arról, hogy nekem tartozásom van! És a szolgáltatást ugyanúgy teljesítette a megbízó cég.
Kérdésem az lenne, hogy köteles vagyok-e a fizetendő tartozás megfizetésére? Ha nem, akkor minden indokkal (elévülési idő?) tehetem ezt meg?
Köszönöm!

Alkenon # 2013.03.07. 11:39

Tisztelt Jogi Fórum!

Szeretnék érdeklődni, hogy egy bűnügyi per perköltságe elévül-e és ha igen, milyen feltételekkel.
Köszönöm

mayal07 # 2013.03.06. 18:41

Tisztel Fórum!

Édesapának készfizető kezese voltam 2004 ben felvett Széchenyi kártyánál..Közben Ő elhunyt,és most volt a lakcímén a végrehajtó,h tartozok a Hitelgarancia rt nek sok pénzzel...Kérdésem,h külföldön dolgozom,nincs lakásom se autóm,nem örököltem semmit,el évül e a tartozás,hisz nem is tudnám fizetni olyan összegről van szó..Mit tud tenni a bank ill a behajtó cég?

zsoca880202 # 2013.03.04. 18:10

Tisztelt Jogi Fórum!
Édesapám 2003-ban elhunyt, a hagyatéki tárgyaláson nem derült ki semmiféle addóssága sem, de 2013. 02. 28-án kaptam egy fizetési felszólítást, hogy örököltem a tartozását a Magyar Telekom Nyrt. felé. Az érdekelne, hogyha semmilyen felszólítást vagy tájékoztató levelet nem kaptam az elmúlt 10 évben, akkor ennek a dolognak nincs elévülési ideje? Követelhetik tőlem a pénzt vagy nem?

pcman # 2012.12.11. 15:50

Tisztelt Jogi Fórum!

A következő esetre kérnék tanácsot.
2010.04.09 egy forint tartozás(kerekítési jogszabály miatt,csekkes befizetés)
Inaktív státuszba kerültem a Vatera Aukciós oldalon.
Nem is igazán foglalkoztam vele,mert már nem akartam üzletelni az oldalon.
A mai napon(2012.12.11.) viszont kaptam tőlük egy számlát amin a még 2010-es eladások utáni jutalékot számoltak fel.A helyzet az hogy már nem emlékszem hogy a felsorolt tételek után fizettem-e már vagy nem.
A kérdésem,mennyire jogos a követelésük?
Élhetek-e valamiféle jogi vétóval a követelésükkel szemben?

végrehajtó1 # 2012.11.21. 19:29

Ha tényleg nem volt semmi ami megszakíthatta volna az elévülést akkor elévült. Követelheti, csak nem tudja végrehajtani.

domino88 # 2012.11.16. 18:00

Tisztelt Jogi Fórum,

A a következő a problémám: a szüleim már nagyon régen vettek fel építési hitelt amiből kb. százezer forint maradt fennt, de ennek már több mint 15 éve. A tartozásról nem érkezett semilyen értesítés, közbenn megörököltük a lakást és a hagyatéki tárgyaláson sem merült fel a tartozás létezik, hogy elévült? Közben a bátyámnak tartozása keletkezett amit a része erejéig ráterheltek a lakásra. Határozatot küldtek az OTP-nek is ahol régen volt a tartozás. Ha mégsem évült el a régi hitel követelhetik e tőlünk ennyi év után?

Herr Andrasch # 2012.11.01. 08:56

Tisztel Jogi Fórum,

A következő a problémám: valamikor 2001-ben nyitottam számlát a K&H Banknál és a diákhitlemet vettem föl a számláról. Miután 2006 óta nem volt pénzmozgás a számlán, nem használtam a kártyámat, igazság szerint az utolsó kártyám 2007.07-ig volt érvényes. A bank most 55.000 Ft tartozást akar bírósági úton behajtani rajtam. Mivel én semmilyen szolgáltatást nem vettem igénybe, nem akarok a semmiért fizetni, úgy gondolom, hogy a bank elfelejtette "mi is a dolga", szolgáltatás helyett a pénzbehajtásra koncentrál. Az a kérdésem, hogy ilyenkor nem évül el a "tartozás" (hangsúlyozom nem vettem fel hitelt, stb, ez csupán a számlakezelési díj) vagy nem szűnik meg a teljesen nulla pénzforgalmú számla? A kártyámat kb 6-7 éve nem használtam, új kártyát nem kaptam.

A hozzászólásokat előre is köszönöm!

Giwdeh # 2012.10.24. 19:53

Tisztelt Jogi Fórum!

Bizonyára korábban volt hasonló kérdés, azonban konkrét választ szeretnék kapni:
2007. október 01-jén közjegyző előtt felvett magánhitelt nem fizettük vissza(visszafizetési határidő: 2007. december 31.) A mai napig (2012.10.24.) a hitelező nem jelentkezett, ezután akarja végrehajtónál érvényesíteni a követelését. Semmmilyen formában a tartozással kapcsolatban felszólítást nem kaptunk. Kérdésem: 2012. október 01-jén elévült e a követelés, esetleg van még "követelési idő" ami alapján lehet jogalapja? Ha az önálló bírósági végrehajtótól kapok felszólítást jogosan megfellebbezhetem? Köszönöm előre a választ/válaszaikat/. Szép napot!

ékszer elmére # 2012.10.17. 17:10

Ma (10.17.)kaptam a DBH Zrt.-től egy 2012.10.01.-én keltezett fizetési felszólítást, mely szerint a 2006.06.15.-2012.06.30. közötti időszakból egy (ötjegyű) díjhátralékot halmoztam fel. Természetesen tudomásom szerint nem halmoztam fel...

    Először kifogással akartam élni írásban, mivelhogy
  1. A 2007.10.01. előtti időszakra vonatkozó követelésük elévült, úgyhogy ezt tekintsék tárgytalannak.
  2. Nem küldtek semmilyen részletezést a hátralék összetételéről ("fáradjak be az ügyfélszolgálatukra" -írták), ezért nem tudom azonosítani.
  3. Eddig semmilyen felszólítást nem kaptam (emlékezetem szerint), sem írásban, sem telefonon. Kérni akartam, hogy igazolják a korábbi felszólításuk átvételét.

Már nyaltam a borítékot, mikor rájöttem, hogy a felszólítást normál (nem ajánlott) levélben küldték nekem. Ezért megálltam egy pillanatra...

    Kérdéseim:
  • Érdemes-e hivatalosan válaszolnom egy nem regisztrált, vagyis az átvételét nem bizonyítható felszólításra? Nem ezzel hosszabbítom-e meg az elévülési időt?
  • Igazam van-e, hogy a 2007. 10.01. előtti követelés elévült (amennyiben tényleg nem szólítottak fel)? Vagy ha nem, hogyan számítjuk az öt évet?
  • Tekintve, hogy a levél 10.01.-én kelteződött, és a tartozás nyolc napon belüli kiegyenlítésére szólít fel, és ma 17.-e van, (vagyis csak vesztes lehetek elvileg,) nem jelenti-e a probléma súlyosbítását, ha nem reagálok, vagy ha igen, de csak késve? Hogyan bizonyítom, hogy ma dobták be a postaládába a levelet? Nem eredményezhet-e az ignorálás fizetési meghagyást, vagy nem eredményezett-e már a határidő túllépéssel automatikusan?
  • Jogos lenne-e az az igényem, hogy ha követelnek bármit, tételesen sorolják fel a szerintük kifizetetlen bizonylatok részleteit? (Hogy mellékeljék a másolatokat, azt már remélni sem merem...)

EGYSZÓVAL: Hagyjam figyelmen kívül, vagy indítsam el a hivatalos kifogásomat?

Köszönöm a választ, előre is!

lanctalp # 2012.10.10. 16:55

Tisztelt Jogi Fórum!
Az a gondom,hogy 2005-ben személyi kölcsön tartozásom lett.Ezt én fizettem pár hónapig de munkahelyi dolgok miatt elmaradtam,.Most a napokban jött egy levél hogy letiltják a Bank számlámat 33%-os Behajtással 124.000 forint erejéig.Nos enngem sennki nem keresett ez ügyben és semmilyen értesítést nem kaptam az elmúlt években erről.Az a kérdésem lenne,hogy ez meg történhet Bírósági
végzés nélkül is? , Mert ha lenne tárgyalás fellebbeznék. Nem évült ez el nekem? Most dolgozom de dec.31-én lejár a szerződésem,utánna semmi keresetem se munkahelyem nem lessz,.:).Meg támadható ez az ügy? Hova tudok fordúlni? Holnap bemegyek a Bankba és a Munkahelyemre,és azt próbálom kideríteni illetve felszólítani öket,hogy meg ne merjék tiltani az összeget a fizetésemből,majd ha lessz tárgyalás akkor utánna fellebbezek és talán utánna ha pert vesztek,..
Köszönöm előre válaszát,válaszaikat.
Szép Estét.!

szaboria1 # 2012.10.09. 12:43

2007 dec.31. felmondtuk az Emitel vezetékes telefonunkat. 2008 januárjában teljes tudatunkban kifizettük a fen maradt telefon beszélgetés díját.2008 elején a Telecom megvette az Emitelt. 2008 dec.-ben egy behajtó cég szerződés szegésre hivatkozva követelt összeget. Mivel az Emitelnél már 2006-ban lejárt a hűségidőnk így nem tudták bizonyítani a szerződés szegést. Az ügyvéd többet nem szólított fel. Viszont egy másik behajtó az idén megvette az előző behajtótól a tartozást és arra hivatkozva követelődzik. Ilyenkor mit lehet tenni? A Telecom sem tud felvilágosítást adni mert nem szerepelünk náluk.Úgy érezzük ez egy ördögi kör kezd lenni.

Tallér # 2012.10.07. 05:50

Tisztelt Fórumozók!

Kérdéseim a következők:

  1. Örökölt tartozás mennyi idő alatt évülhet el?
  2. Ha engem egy esetleges előfizetési számlatartozás miatt pl. Közmunkára ítélnek az mennyire számít büntető ügynek, belekerül-e a bűnügyi nyilvántartásba?
pressy # 2012.09.30. 16:45

Tisztelt uram!
Mit jelent az hogy késedelmikamattartozás?
Talán jobban tenném ha nem tárgyalnák a bankkal?
Tudom szemét dolog de amit ök müveltek a bttyámmal az sem volt semmi ugyanis ajelzálog kölcsön miatt lett öngyilkos.