Lőtér zaj probléma - kihez fordulhatunk


wers # 2015.10.24. 14:21

Kukkants rá a helyi rendeletre.

ius latratus # 2015.10.24. 13:16

Csendháborítás fogalma? Olyan nincs.
Kukkants rá a helyi rendeletre. Ott talán.
Aláírásgyűjtés működhet, de mi a baj a zajszint-méréssel? Én abba az irányba mennék. Azzal a javaslattal mi a helyzet?

lopakodó # 2015.10.24. 05:40

tehát: 13 éve lakunk itt, de az elmúlt két évben van ezzel csak probéma, előtte vasárnap nagyon ritkán lövöldöztek. A vezető tett egy ígéretet, hogy vasárnap csak csendesebb fegyverekkel( nem tudom, mi a neve...) lövöldöznek, erre ad majd csak engedélyt. Ez 2-3 hónapig működött is, utána megint elszabadult a pokol.
Szóval : jogilag milyen lépéseket tehetünk ? A csendháborítás fogalma itt nem működik ?
Elköltözés : azért azt beláthatjuk, hogy eladni egy családi házat , és újat venni - nem ez lenne az elfogadható egyetlen kiút,hanem hogy korlátozzák a nyitvatartását, nem ?????
Aláírást gyűjteni, és felülvizsgáltatni az engedélyét nem lehet ?

wers # 2015.10.23. 20:34

:)) a vĕgén őket büntetnék a zaj miatt

ius latratus # 2015.10.23. 20:07

Vissza kell lőni.

wers # 2015.10.23. 19:32

de ez úgy kezdődött, hogy odaköltözött

groszfater@gmail.com # 2015.10.23. 18:56

Igen, ez mostanában szokás, ahol lövöldöznek onnan költözés...

MajorDomus # 2015.10.23. 18:52

El is lehet költözni.

wers # 2015.10.23. 15:40

Mondjuk utóbbi esetben nem értem, hogy az önkormányzat miért nem vizsgálta ki a bejelentést, gyanítom ők engedélyezték a lőteret.

wers # 2015.10.23. 15:38

Igen. Már csak az a kérdés, hogy ott külterületen, - gondolom semmi egyéb oltalom pl. nem természetvédelmi terület - mi a megengedett. A mérés sokba kerül, azt ki kell fizetni. Ha magasabb, akkor a lőtér üzemeltetőjére lehet hárítani. Ha magasabb.

Gyanítom a reptér forgalmát sem fogják korlátozni, ha valaki a légifolyosó alá építkezik, és zavarja.
De az is lehet, hogy már szigorodtak 20 év alatt a szabályok, csak a hatóság ezt nem követelte meg a lőtér tulajdonosától / üzemeltetőjétől.

Immaculata # 2015.10.23. 15:26

De nem hiszem, hogy eredménnyel jársz,

Zajszintet kell méretni, ha magas,zajvédő falat kell építtetni,vagy áthelyeztetni.

wers # 2015.10.23. 15:12

Bejelentettük az önkormányzatnak, aki átadta az ügyet a rendőrségnek, aki azt írta, hogy már 20 éve van engedélye, forduljunk környezetvédelmi hatósághoz- ki ez???

Ezek szerint tudtátok, hol akartok lakni. Azok is, akik erre nektek engedélyt adtak.

Egyébként a megyei kormányhivatalok alatt működnek a környezetvédelmi hatóságok. Ugyanott ahol régebben a környezetvédelmi felügyelőségek. De nem hiszem, hogy eredménnyel jársz, egy próbát megér.

lopakodó # 2015.10.23. 14:49

Kedves mindenki !

Pest megyében, külterületen lakunk , egy falu mellett, és itt van nem messze a lőtér.
Elviselhetetlen a folyamatos zaj, lövöldözés, beszéltünk a vezetőjével, de eléggé passzív volt, és közölte, hogy nincs szabály, egész hétvégén, és ünnepnap is lövöldözhetnek, és ez neki bevételi forrás.
Bejelentettük az önkormányzatnak, aki átadta az ügyet a rendőrségnek, aki azt írta, hogy már 20 éve van engedélye, forduljunk környezetvédelmi hatósághoz- ki ez???
Ahogy írtam, külterületen lakunk ugyan, de a hegy az elmúlt 10 évben benépesült, és sok embert zavar-persze senki sem lép, csak mi, így elég nehéz ügy. Ma ünnep van, de reggel óta lövöldöznek, nem tudom , hogy mivel, de a szomszéd azt mondta, hogy olyan volt, mintha rakétát lőttek volna fel.....
Tud valaki megoldást ? Nem lehet kérni, hogy vizsgálják felül a 20 éve kiadott engedélyt, tekintettel, hogy már sokan laknak itt ???

Tényleg bele kell nyugodnunk ebbe ? Volt , mikor hétvégén negyed 7-kor ugrottunk ki az ágyból, mert akkor kezdett el lőni valaki, és mintha mellettünk lövöldözött volna.....

köszönöm !!!