Lőtér zaj probléma - kihez fordulhatunk


wers # 2018.06.30. 07:37

wers
Ne már.... vazze!
A jegyző:
környezeti zajkibocsátási határértéket állapít meg és előírja annak teljesítési határidejét,

De nem hasrapacsival.

27/2008. (XII. 3.) KvVM-EüM együttes rendelet a környezeti zaj- és rezgésterhelési határértékek megállapításáról.

Jogszabály állapítja meg. (minek kellett a vazze? Azzal okosabbnak érzed magad?)

nonolet # 2018.06.30. 07:45

Tehát: a KONKRÉT esetre a jegyző állapítja meg és tartatja be.

A nem volt kérdés, hogy mi alapján.

(az már a jegyző magánügye, hogy mely rendeletet kell alkalmaznia)

nonolet # 2018.06.30. 07:46

"mit adott ki a rendőrség?"

Lőtér működési engedélyezésnél a RENDŐRSÉG is illetékes szakhatóság!!!!

Mondjuk nem a zaj szempontjából...

wers # 2018.06.30. 07:50

??? mi köze ennek a zajhoz? Arra nem adott engedélyt, és már rég megírta, hogy ez kihez tartozik. Én befejeztem ezt itt. Értetlenkedjetek tovább. Jajistenemhogyanneoldjammeg… Sok sikert.

wers # 2018.06.30. 07:55

Tehát: a KONKRÉT esetre a jegyző állapítja meg és tartatja be.

Egyébként pont nem, mert úgy általában a jegyző, de ez, ahogy lentebb kiemeltem:

(3) * A területi környezetvédelmi hatóság gyakorolja az első fokú hatósági jogkört

  1. valamennyi előzetes vizsgálat köteles, környezeti hatásvizsgálat köteles vagy egységes környezethasználati engedélyköteles tevékenység zaj- és rezgésvédelmi ügyében,

Ez pedig kőkeményen ide tartozik.

s most ehhez tényleg nem szólok többet

nonolet # 2018.06.30. 08:00

Szerintem viszont:

NEM előzetes környezeti hatásvizsgálat köteles az ilyen lőtér!

Ezért a jegyző hatásköre.

nonolet # 2018.06.30. 20:47

lopakodó

Ezt olvasd el figyelmesen... sorvezetőként.

https://www.ajbh.hu/…1e5ecfa744cd?…

tereplőtér zajhatásaival kapcsolatosan fordult az
Alapvető Jogok Biztosának Hivatalához.

Beadványában sérelmezte, hogy a lőtér az ingatlana
közelében üzemel, használata – zajhatása miatt – nagymértékben zavarja a pihenését.

nonolet # 2018.06.30. 20:51

wers

Sajnos MEGINT nyertem veled szemben, immár sokadszor :-)

Olvasd csak el te is a lopakodónak adott linket.

Bizony a jegyző az illetékes
és nem a "A területi környezetvédelmi hatóság"

Ez van :-)

- -

Remélem már nem vagy hatósági ember, ügyintéző.
Mert, sajnos túl sokszor tévedsz...

wers # 2018.07.01. 12:05

Kérte a kormányhivatalt, hogy mind a lőtér kialakítása, mind az ügykezelési mód tekintetében intézkedjen. A Kormányhivatal Építésügyi, Hatósági, Oktatási és Törvényességi Felügyeleti Főosztálya 2015. november 6-án kelt válaszlevelében4 arról tájékoztatta a panaszost, hogy zajhatósági jogkörben az elsőfokú hatóságként eljárt jegyző felügyeleti szerve a Kormányhivatal Környezetvédelmi és Természetvédelmi Főosztálya (a továbbiakban: Környezetvédelmi Főosztály), ahová a beadványt továbbította annak érdekében, hogy „mint felügyeleti szerv vizsgálja meg azon körülményeket, hogy a települési önkormányzat jegyzője mint környezetvédelmi hatóság megtette-e a szükséges intézkedéseket, illetve a zajvédelmi ügyben vizsgálta-e hatáskörét.” Tájékoztatta egyebekben, hogy az önkormányzathoz írt beadványának áttétele a rendőrkapitánysághoz az Ftv. alapján jogszerű volt, a rendőrkapitányság döntésének felülvizsgálatára a kormányhivatal nem rendelkezik hatáskörrel, „a megjelölt végzés vonatkozásában a Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Rendőr-főkapitánysághoz fordulhat.” A panaszos telefonon, majd írásban is megkereste a Felügyeleti Főosztályt, amely ismételt levelében fenntartotta a korábban írtakat a rendőrkapitányság hatáskörét illetően, valamint kiemelte, hogy a jegyző zajvédelmi hatósági feladatai ellátásának vizsgálatára másodfokú szervként a Környezetvédelmi Főosztály rendelkezik hatáskörrel.

:)) azért elég nagy katyvasz ez.

Azt viszont nem tudtam, hogy a jogi fórum valami verseny féle. Ahol győzni lehet. Itt csak az lehet nyertes, aki érdemben jó választ kap. Még mindig az a véleményem, hogy a környezetvédelmi hatóságot kell megkeresni. Ne vacakoljanak a jegyzővel, aki évek óta nem tartja magát illetékesnek, áthelyezte az ügyet, csak vakarássza a....-t. (azt viszont én sem értem, mi a bánatnak kellett ezt anno tanulnunk, na jó, csak egységes közig. képzés van, tehát földhivatalosnak is kellett útlevél vackot tanulnia... szóval, én biztos vagyok benne, hogy ez a kormányhivatalhoz kellene, hogy tartozzon, de látom, maguk a hivatalok is csak találgatják.)

Én nem óhajtok veled küzdeni. Főként, hogy a tatamin a felek tisztelik, üdvözlik egymást, és meghajolnak egymás előtt. Utána persze megbecsülik az összes ütést-rúgást amit adna -kapnak. (ezért mentek oda)

nonolet # 2018.07.01. 13:21

(3) * A területi környezetvédelmi hatóság gyakorolja az első fokú hatósági jogkört

Lehet sok mindent mesélni.
Attól még a tény az marad, hogy ez a tromfnak szánt válaszod tévedés volt.

"(3) A területi környezetvédelmi hatóság gyakorolja az első fokú hatósági jogkört"

Hiába emelted ki ... nonoletet oktatandó.

(és ez nem először esik ez már meg közted és köztem, hogy megpróbálsz (volt? remélem már csak volt) hatóságon belüli jártasságodra alapozva "oktatni" aztán kibukik, hogy nem is jól tudod..."

Légy alaposabb! ha már írsz.
Én meg ezt kérem.

wers # 2018.07.01. 17:32

Nem. Én a kérdezőnek válaszolok elsősorban. És talán az sem véletlen, hogy az említett két esetben a két jegyző egyike sem találta magát illetékesnek. Néha a dolgok nem azok, aminek látszanak. Pl. az oroszok begyömöszköltek két gólt, ezzel 1-1-re álltak a svédekkel szemben. :)

bokros # 2018.07.01. 18:07

2004 évi XXIV. tv, 253/2004 ( VIII.31) Korm.r. 49/2004 (VIII.31) BM.r.


Dr. Bokros Gábor
ügyvéd

Dr. Bokros Ügyvédi Iroda
8961 Lenti Pf: 51
www.drbokros.hu
Tel/fax: (36 92) 551 270, 551-271
Mobil: (36 30) 3398 000

wers # 2018.07.01. 18:31

Kedves Dr. Bokros Gábor ügyvéd!

Köszönet a beidézett jogforrásokét, ha esetleg azt te látod, hogyan ne őrüljenek meg a közelben lakók a zaj miatt, jó lenne. Ezekben csak azt látom, hogyan ne egymást lőjék le.