DHK követeli előző tulajdonos tartozázását


gerbera317 # 2021.06.25. 07:15

Fordulhatok a Fogyasztóvédelemhez vagy feljelethetem őket zaklatásért?
Persze, szabad, illetve nem tilos, de eredményre ne számíts.
Ez a "ne zaklassanak má' engem" nagyon komolytalan. Felnőtt ember ilyenkor azt írja, hogy tisztelettel várod a fizetési meghagyást, ami ellen majd ellentmondással fogsz élni. És kínosan ügyeljenek arra, hogy a fmh a jelenlegi lakóhelyedre legyen címezve.

agne_s # 2021.06.24. 15:12

Tisztelt Fórum.
A DHK pár hónappal ezelőtt küldött (több évvel ezelőtti állandó lakcímemre) egy követelést, amin távhő tartozást követelnek.

Bár a borítékon az én (régi) címem és az én (elírt) nevem szerepelt, a levélben az előző tulajdonos nevén és az előző tulajdonos fogyasztói azonosítójával azonosított tartozás szerepel.

A Főtávot felhívtam, ők nem tartanak számon az én fogyasztómra tartozást, élőt vagy lejártat. A DHK-t felhívtam, az adásvételi szerződés és a birtokátadás közötti fűtésszámlákat nem fizette ki a tulajdonos.

Az ügyintéző elmondása szerint kötöttek az előző tulajjal részletfizetési szerződést a tartozásra, de nem fizette, és én ugyan figyelmem kívül hagyhatom, de "következményei lehetnek".

(A Főtávval természetesen új közműszerződést kötöttem a birtokátadási jegyzőkönyv alapján.)

Történt némi levélváltás emailben, miközben én elmondtam nekik hogy

  1. a Főtáv szerint nem az én tartozásom
  2. az ő levelük szerint nem az én tartozásom, tekintve hogy az előző tulajdonost névvel megnevezték
  3. kötöttek az előző lakóval részletfizetési szerződést, ami nyilvánvaló elismerése annak, hogy nem az én tartozásom
  4. az adásvételi szerződésem alapján birtokátadásig az eladót terhelik a költségek
  5. az általuk folyamatosan hivatkozott:

... távhőszolgáltatásról szóló törvény (2005. évi XVIII. tv (Tszt.)) és annak végrehajtását szabályozó jogszabályok egyértelműen kimondják az ingatlan mindenkori tulajdonosának felelősségét az ingatlannal kapcsolatban keletkező távhődíj tartozásokért, függetlenül attól, hogy ő használja-e az ingatlant vagy sem.(Tszt. 3.§ b), ga)).

törvény semmilyen "mindenkori tulajdonos"ról nem beszél, sőt, közüzemi szerződésben megnevezett tulajdonost jelöl meg

b) * díjfizető: épületrészenkénti díjmegosztás esetén az épületrésznek a közszolgáltatási szerződésben megnevezett tulajdonosa, az e törvényben meghatározott esetekben az épület, építmény vagy az épületrész bérlője, használója;

Ez volt legutóbbi levelemben, illetve az, hogy ne zaklassan tovább.

Erre annyit válaszoltak, hogy követelésüket fent tartják, és bevallom őszintén, baromira elegem van belőlük.

Kérdésem a következő: Fordulhatok a Fogyasztóvédelemhez vagy feljelethetem őket zaklatásért?
agne_s