pénztárgép kell - e?


wers # 2013.07.16. 07:11

ahol én adom fel a leveleket a számla nyomtató és a lotto gép között van a pénztárgép, a blokkot a saját példányukra tűzik.

wers # 2013.07.16. 06:03

websas, bocsi, de tevékenységtől függően kötelező a pénztárgép, nem elég számlát adni. Ha elég számlát adni, pl. szolgáltatásoknál, akkor mindegy, hogy kézzel írod, vagy számítógéppel (programmal), nem ez a különbség. Sőt, pl. egy boltban ha veszel valamit, és számlát kérsz, azt is be kell ütni a pénztárgépbe, és a blokkot csatolni a számlához. (még a postán is)

websas # 2013.07.16. 05:43

Szerintem egy számlázó program elég a péntárgép tömeges értékesítés esetén jobb. Vannak ingyenes(de regisztráció köteles progik pendrivról is müködtethetőek Pl.clearadmin stb.). 20 éve számlázó progit használok nem volt vele gond. Előfordulhat,hogy az ügyfél nem akarja megadni a saját adatait,de az némi leleményességgel megoldható.
Dr. Attikának igaza van,a fő állás ebből a szempontból érdektelen.(majd az adózásnál).

monalisa1 # 2013.07.15. 20:04

A napokban olvastam, hogy a NAV-val kapcsolatképes pénztárgép több százezer forintot kóstál...

Dr.Attika # 2013.07.15. 17:46

Eddig is kellett és ezután is kell. A pedagógusi főállás irreleváns.

1hklari # 2013.07.15. 16:59

Pedagógusként dolgozom, de van vállalkozóként egy fotóüzletem, ahol nem árusítok semmit, csak fényképészeti szolgáltatás van + foglalkozom még szezonálisan nyaralókiadással. Kell-e a NAV-nak megfelelő pénztárgépet vásárolnom? /ill. a meglevőt átalakíttatnom?/ Abban sem vagyok biztos, hogy eddig kellett volna-e?
Köszönöm a segítséget