Értem. Ha engem kérdezel furcsa törvény, de persze érthető a szükségessége. Több konkrét terméket is kinéztem már, de a legszimpatikusabb eddig az Aviva egyik terméke volt. Egy komplett biztosítási csomag (baleset-, és élet- is) ami gyermek-előtakarékossági számlával van egybekötve. Az éves díja sem vészes, főleg ha lebontjuk egy 3-tagú (reméljük lassan 4 :)) családra. Nem tudom erről hallott-e már valaki, van esetleg vélemény, tapasztalat (akár a cégről is)?
életbiztositás
- 1
- 2
Nincs olyan,, hogy családra kötsz életbiztosítást. Legfeljebb csomagban kötöd, de attól még egy életbiztosításnak egy biztosítottja van - az, akinek a bőrére megy a játék.
na ezek a "gyermek-előtakaréskoskodás" címkéjű mézesmadzagok érdekesek.
Előtakarékoskodsz, aztán ha lejár a biztosítás megkapod, mert az a te pénzed. Ha a gyerekre költöd, akkor rá, ha a házadra, akkor arra, ha meg világkörüli útra, akkor arra. Vagy nem költöd el, tartalékolod, hátha szükség lesz rá.
Sokan valóban úgy kalkuláltak, három éves a gyerek, 15 év múlva 18 lesz, jó lesz egyetemre. Na de az a kedves kölök jó, ha leérettségizik, hát még egyetem. Akkor is neki akarnád adni? csak mert úgy megérdemli.
TizA
Alapvetően kettő féle életbiztosítás létezik.
- kockázati (csak kár - halál - esetén fizet)
- megtakarítással összekötött (akkor is fizet, ha lejár a szerződési idő és a biztosított még él)
Megtakarítási biztosításnál talán a legfontosabb a befektetési kockázat. Álltalában meghatározható, de kihat a lejárati összegre.
Fontos a futamidő, a kockázati biztosítási összeg (kár esetén fizeti a biztosító) és a közös díj. Minél ritkább annál jutányosabb.
Továbbá az is, hogy milyen szolgáltatásokkal rendelkezik kár esetén a fennmaradó futamidőre (pl.: csak kamat, vagy díjátvállalás is).
Nem utolsó sorban a szüneteltetési és visszavásárlási feltételek. Bizonytalan anyagi feltételek és/vagy kilátások mellett sokat lehet bukni rajta.
De sok egyébb kiegészítő modul és részlet van ami figyelembe veendő a konkrét választáskor.
Na persze a cég megválasztása sem utolsó szempont.
Sziasztok! Érdeklődnék, hogyha 10 évre kötök életbiztosítást mondjuk évi 100.000,- forint befizetéssel akkor mennyit fizet ki10év után ha nem történik velem semmi?
Jogi Fórum...
Üdvözletem!
1995.02.13 -évben kötött tőkegyűjtéssel kombinált 20 éves tartamú életbiztosításom jövőre lejár.
A biztosító kifizetésénél milyen adóvonzattal kell számolnom?
Köszönettel.
20 éves lányom diákmunkásként 2014.07.09-én baleset érte, diákmunkahelyéről kerékpárral kihajtva egy kocsival ütközött, eszméletlen volt,mentőben tért magához,fogai elöl kitörtek4 db, orrtörést szenvedett,agyrázkódást, zúzódásokat. Őt hozták ki hibásnak mivel ő hajtott ki az utra, tanu nem volt, vallomást nem tehetett mivel nem emlékezett semmire agyrázkódása miatt.Szabálysértést vétett ,mivel az utra ő kanyarodott ki nem adott elsőbbséget és figyelmetlennek minősitette a rendőrség, és figyelmeztetésben részesitette.
A diákmunkaközvetitő szöv,Allianz csoportos életbizt, kötött a diákokkal.Diákszövetkezet elismerte h üzemibaleset történt. Kihez fordulhatok, jogos-e hogy a biztositó "sulyos gondatlanságra "hivatkozva nem fizet ?Lehet-e tenni elenne, van e valami jogszabály erre? Mi minősiti súlyos gondatlannak? Nem látta a kocsit, nem volt ittas, 8napon túli sérülést szenvedett,/kórházi térités és orrtörés bizt igényünk volt benyujtva./
Az nem üzemi baleset, hanem úti baleset. Az életbiztosítás csak halálesetre jó, egyébként nem fizet. Ha a biztosító mással takarózik, akkor az balesetbiztosítás lesz. El kell olvasni a biztosítási szerződést, abból megtudjátok, mire (agyrázkódásra, törésre stb.) mennyit fizet, illetve mikor mentesül a biztosító a fizetés alól. Ha a teljesítés nem kötődik a felelősséghez, akkor fizetnie kell. Mi ezt innen nem tudjuk megítélni, minden további kérdés feltevése itt hiábavaló.
Nyáron közlekedési baleset ért ami személyi sérüléssel járt. A rendőrségi határozat szerint a helytálló a másik fél biztosítója.A munkahelyemen mindenkire kötöttek baleset biztosítást,ami itt a táppénzes napokra fizet fix összeget.Csalást követek-e el ha mindkét összeget felveszem?
Köszönöm
bonny
Nem ez nem csalás, csak vagyonbiztosításnál tiltja a törvény a káron haszonszerzést. Tehát egy vagyontárgyra több biztosítás nem köthető, azonban élet és balesetbiztosításod annyi lehet amennyit csak akarsz. Persze ha egy biztosítónál van a több életbiztosításod, akkor a biztosító összevont kockázatként kezeli. Külön biztosítók esetén, nem is tudnak róla, hogy esetleg van máshol biztosításod. De ez nem csalás, sok embernek van több életbiztosítása, mert nem tud lefedni minden kockázatot egy szerződéssel.
Köszönöm a választ,igaz,tényleg nem ugyanaz a cég.Egyiket sem én kötöttem,de azért aggódtam nehogy bajom legyen ha valahol összefut.
- 1
- 2
kiadja a Jogászoknak Kft.
cégjegyzékszám: 02-09-067243
adószám: 12559044-2-02