tulajdonjog


MajorDomus # 2020.01.15. 19:00

Szerintem telekkönyvön kivűli tulajdonos.

nanemaaa # 2020.01.15. 14:55

Ha a férjed elismeri a közös szerzés tényét, akkor megoldható. Ha nem, akkor a per lehet még megoldás.

csütörtök57 # 2020.01.15. 14:35

Üdvözletem! A kérdésem a következő: 1982 ben mielőtt összeházasodtunk,vásárolt a férjem egy telket rajta egy vályog épülettel,természetesen akkor az ő nevére.Még ebben az évben összeházasodtunk,majd két év múlva lebontottuk a régi épületet és közösen felépítettük az otthonunkat önerőből illetve OTP hitelből.Természetesen azóta már a hitelt visszafizettük és lekerült a jelzálog a házról, a földhivatal tulajdoni lapján a férjem van 1/1 tulajdonosnak feltüntetve.Ezzel én nem is foglalkoztam eddig de mivel már mindketten elmúltunk hatvan évesek előfordulhat hogy valamelyikünk elhalálozik.Azt szeretném tudni hogy van-e arra mód,hogy én is tulajdonosként szerepeljek a tulajdoni lapon? Attól tartok hogy ha én elhaláloznék hamarabb a gyerekeim utánam nem örökölnének semmit.És előfordulhat hogy a férjem ujra nősül vagy élettársi kapcsolatra lép valakivel.Szóval úgy gondolom hogy így úgy túnik mintha nekem nem lenne a tulajdonomban az ingatlan fele.Mi tehetek? köszönöm!