Közmű áthelyezés


MajorDomus # 2020.10.23. 10:18

Azt,hogy tűrni vagy köteles a szennyvíz kivezetését avtelkeden keresztül.
.
A szolgáltatóval szemben semmi,mert a jelenlegi helyzet nem jogellenes,az csak téged zavar.
.
Amikor létesült,akkor még más szabályok voltak.

.
Én azt javadlom - lehet jogy az új szomszédok sem tudnak a helyzetről - hogy fotózd le a fennálló helyzetet(csövek) és levélben keresd meg a szomszédokat.
.
Vázold udvariasan,hogy nem vegzálni akarod őket,de a dugulásokból már eleged van,és legyenek szívesek kikötni a szennyvízüket a másik oldalra.
.
A reakciók után fontold meg a további lépéseket.

MajorDomus # 2020.10.22. 15:48

Amig a tíéd volt a szomszéd ház,addig nem zavart a szennyvízcső,ez érthető. A két új szomszéd annak tudatában vette meg a házat hogy a csatorna jogilag rendezett. Ezt helenti a jóhiszemüség elve.
.
Itt a szolgalmi jog nem a szomszédot illeti meg hanem a szolgáltatót.
.
A közmű csatlakozási kötelezettség a szomszédra is vonatkozik,ennek ők eleget is tesznek. Rajtad keresztül.
.
Szerintem csak bírósági úton tudod elérni hogy leváljanak rólad.

MajorDomus # 2020.10.22. 15:43

Amig a tíéd volt a szomszéd ház,addig nem zavart a szennyvízcső,ez érthető. A két új szomszéd annak tudatában vette meg a házat hogy a csatorna jogilag rendezett. Ezt helenti a jóhiszemüség elve.
.
Itt a szolgalmi jog nem a szomszédot illeti meg hanem a szolgáltatót.
.
A közmű csatlakozási kötelezettség a szomszédra is vonatkozik,ennek ők eleget is tesznek. Rajtad keresztül.
.
Szerintem csak bírósági úton tudod elérni hogy leváljanak rólad.

MajorDomus # 2020.10.04. 17:02

Egyezzetek meg: lekerités kontra közműóra áthelyezés

Zoltanuss # 2020.10.04. 15:36

Mshg !!
Először is tisztázni kell , hogy az a közös tulajdon hogyan is fest. Az iker is elvben osztatlan közös, de az elkülönűlés tökéletes. Egy nagy telekre pont a választó vonalra építtek valamikor 2 ikerházat. Minden külön van , tehát a bejáratok... már a telekre is és a közművek mérői. Tehát a gáz, villany és vízmérő órák. Minden független egymástól. ha csak valami hülyeség miatt a mérőket az egyik térfélre tették.
Akkor ez nem ikerház hanem egy torz képződmény !
nekem is vannak ilyen ingatlanjaim... sziámi ikerháznak nevezem őket.
Torz fejlődés révén jöttek létre. Mint a számi ikrek. Azoknak is vannak fokozatai. életképesek és életképtelenek.
javaslat vigye a mérőit.. drága móka lesz. Ha így áll hozzá ne járulj hozzá a költségekhez. Menjen a bíróságra, nagy valószínűséggel elbukja.

A telekből közös megegyezéssel le szeretnék választani egy kisebb udvarrészt kerítéssel.
Semmi akadálya, de ha te nem járulsz hozzá az áttelepítés költségeihez... ő válaszképen megmakacsolja magát és nem lesz közös megegyezés... egyénileg kerítés csinálni, az pedig birtokháborítás.
Fifti - fifti. kezdődik a műsor !!
a másik tulajdonosnak a közmümérői az én házrészem falán illetve a pincémben kerültek elhelyezésre Valki ezt eldöntötte, de a így van ő a pincédbe bármikor bemehet a mérők ellenőrzésére , egy esetleg biztosíték cserére.. bármikor... ha csak nincs írás az ellenkezőjéről.

Sőt

Mshg # 2020.10.04. 10:00

Üdv. Egy osztatlan közös tulajdonú telken lakom egy ikerház egyik felében, a másik tulajdonosnak a közmümérői az én házrészem falán illetve a pincémben kerültek elhelyezésre (a mérőórák az ő nevén vannak) Kötelezhet e engem arra,hogy az ő mérőórái áthelyezési költségének a felét fizessem ki. Perrel fenyegetőzik ha ezt nem teszem meg. Mit lehetne tenni? A telekből közös megegyezéssel le szeretnék választani egy kisebb udvarrészt kerítéssel. Köszönöm.