birtokvita üzlethelyiséggel kapcsolatban


Majordomus # 2022.11.07. 20:07

Értelmes bérbeadó nem engedi átiratni a közüzemi számlákat.
Iaz itt belemuzsikál a költségek elszámolása.

Akkor is meg lehet oldani....

Szomorú örökös # 2022.11.07. 01:39

Majordomus

Én felmondanám a gáz és áram szolgáltatásokat.anélkül nem sokra megy a vendéglátó üzletével.

Talán ez is jó megoldás lehet, mivel nem életvitelszerű ott lakásról beszélünk, bár utána visszaköttetni még macerásabb.
Kérdés egyáltalán, hogy az ő nevén vannak-e a szolgáltatások vagy a bérlő nevén? Utóbbi esetben ez is macerás nagyon.

osztap # 2022.11.06. 21:10

wolf816,

a hivatalos jogi képviselőnk
Miért nem kérdezed őt, hogy melyik paragrafusra gondolt? Ha már fizeted...

A határozott idejű szerződést írásban felmondtuk
Mikor jár le a határozott idő szerződés szerint (ha nem mondtad volna fel)? A lejárattól számított 60 napon belül kérheted a bíróságtól a kiürítést a Vht. 183/A. § szerint. Lehet, hogy gyorsabb lesz, mintha kiürítési pert indítanál.
Aztán, ha birtokon belül vagy, kiadatsz ellene egy fizetési meghagyást a Ptk 6:341. § (3) alapján.

Majordomus # 2022.11.06. 20:34

Hát kiüritési pert indithatsz a bérlő ellen.mert most ő van birtokon belül.

Törvényesen ez macerás ügy.

Én felmondanám a gáz és áram szolgáltatásokat.anélkül nem sokra megy a vendéglátó üzletével.

wolf816 # 2022.11.06. 17:45

Üdv!

Tanácsot szeretnék kérni:
Adott egy kiadott vendéglátó egység, ahol a bérlő nem fizet se bérleti díjat, se rezsit. A határozott idejű szerződést írásban felmondtuk, ő azt átvette de semmit nem reagál, nem enged be minket.
Ügyvédünk azt mondta, cseréljünk éjszaka zárat:-)))) Mondtuk, hogy jöjjön oda, mint a hivatalos jogi képviselőnk, ha kell hívja ki a rendőröket, erre azt válaszolta, hogy a törvény szerint ügyvéd nem lehet birtokvitánál a helyszínen. Ő a Vht-ra hivatkozott, de ismereteim szerint ilyen jogszabály (ha csak nem azt vesszük, hogy bűncselekményt ajánlott megoldásnak, és azért) sehol nem létezik, ilyet sehol nem találtam.

Kérdés, mi a helyes és hatékony legális megoldás? Létezik-e ilyen jogszabály, ami ügyvéd jelenlétét tiltja?

Köszönöm