Klíma felszerelése


drbjozsef # 2020.04.20. 08:02

persie666,

Utcafronti homlokzatra csak engedéllyel rakhatod ki a kültéri egységet. Társasházban, ha közös épületrészre akarod felszerelni, akkor a közösség beleegyezése is kell. És még így is meg kell felelni feltételeknek (fedettség, páralecsapódás, homlokzat épsége).

Az esetek 98%-ában mindenféle engedélyek nélkül csapják fel az emberek a kültéri egységeket. Ha ez nem igazán szemetszúró (műemlékvédelmi épület homlokzata), akkor a hatóság ritkán foglalkozik vele. Viszont ha van a társasházban ügyeletes kötözködő, akkor tőle lehet probléma.

persie666 # 2020.04.19. 19:32

Tisztelt fórumozók.
Klímát szeretnék felszereltetni lakászövetkezeti lakásban.A kültéri egység a francia erkélyre kerülne, a kondenzvízet edénybe gyűjteném. Olyan kérdésem lenne,hogy ez engedély nélkül felszerelhető lenne? Amennyiben nem,mire lenne szükségem? Köszönön.

Szatti # 2010.07.22. 07:29

Köszönöm szépen a segítségeteket!

MajorDomus # 2010.07.21. 21:12

Sokat mar nem kell varnod mert a lenyeg elhangzott. A kůlső fal kőzős tulajdon, ezert a tulajdonosok hozzajárulasa kell hozzá. Tarsashazban kőzgyůles,szőv.nel az elnők engedelye.
arra vigyazz ha ,,belog,, a kőzteruletbe,megbirsagolnak, s kőteleznek a leszerelesre. Nane... Hivatkozasa a lenyeg.

Szatti # 2010.07.21. 16:48

Köszönöm,még várok néhány hozzászólást.

nanemaaa # 2010.07.21. 15:54

A lakásszövetkezetet jogi személy és az elnök képviseli. Ergo az ő hozzájárulása kell a kültéri felszereléséhez. A klíma felszerelése (helyi egyedi védelemmel, vagy műemléki védelemmel nem érintett épület kivételével) építési engedély nélkül történhet.
A hatályos OTÉK 92. § előírásai szerint azonban a felszerelés csak az épület külső megjelenésével összhangban, takartan, építészeti eszközökkel megoldva lehet kihelyezni.
E rendelkezés megsértése esetén (ha a probléma utólag nem orvosolható) a kültérit az építési hatóság leszereltetheti.

monalisa1 # 2010.07.21. 14:46

Majd késő este MajodDomus vagy nanemaaa érdemben valószínűleg megválaszol, ilyesmi kérdésben ők a hozzáértők.

Én csak olvastam hogy az egyik kerületben az önkormányzat "nemtetszését" fejezte ki a klimák összevissza látványa miatt., ami már megvolt nem szedette le, de ujabb felszereléséhez nem járult hozzá.

Külön: ha fölöttem csöpögne egy klima nem tetszene, vagy a nyított ablakon bejönne a szomszéd klimájának működési zaja.

Ha mód van ne az utcafronti ablakra helyezd el -igaz extra csövezés-, vagy pedig lakáson belül is működőt vegyél.

Minden jót.

kovacsz # 2010.07.21. 14:34

Ill. még esetleg a lakásszövetkezet tulajdona a külső főfal és tető, amire az engedélyük nélkül semmit nem lehet kirakni!?

monalisa1 # 2010.07.21. 13:18

Szerintem leginkább az önkormányzat engedélyére lesz szükség mivelhogy a klimák miatt a városkép összevissza képet nem képezhet.

"Mona"
laikus hozzászóló

Szatti # 2010.07.21. 10:39

Tisztelt Fórumozók!

Azután szeretnék érdeklődni, hogy egy 40 lakásos lakóépületben, ami nem társasház, csak lakásszövetkezethez tartozik, szükséges-e a lakók 50+1 %-ának beleegyezése a klíma homlokzati falra történő felszereléséhez? (nincs erkély)
(az épület nem műemlék)

Köszönöm.