Fórum ingatlanügyek régebbi elöl     új hozzászólás

Haszonbérleti szerződés

Csuklósbusz #   2021.01.25. 15:03

Másik fórumból:
"Aki megvette, Őt az adásvételi szerződés alapján be fogják jegyezni(ez az ügyvéd szerint most változott,mert eddig az adásvétéli után is kellett földhasználati bejelentő)"

Tehát mostmár aki földtörvényes cuccot vesz automatik beírják a tulajt mint földhasználót?

Csuklósbusz #   2021.01.25. 15:00

Hatósági jóváhagyás fogalmam sincs kell-e hozzá, haszonbérletihez nem szerintem. Haszonbérlő akkor nem kap semmi értesítést?

De én is azt látom útnak hogy elfelejteni az egészet, ha nem fizetek úgysem jegyzik be.

drbjozsef #   2021.01.24. 12:33

Ha szükséges hozzá a hatósági jóváhagyás (59.§), akkor a mezőgazdasági igazgatási szervnek küldi el. Ha nem, a haszonbérbeadónak küldi meg.

Szerintem a bejegyzést a bérbeadónak kell kezdeményeznie, szóval akár itt is meg lehet akasztani a folyamatot, és simán felbontani a szerződést. (Ez, ugye, azt jelenti, hogy előhaszonbérlő nem jelentkezett)

József:laikus paraszt, dilettáns hozzászóló.
Fórumból való jogi tájékozódás kockázatokat és mellékhatásokat rejthet.

Csuklósbusz #   2021.01.24. 00:20

Kifüggesztés lement, akkor most a jegyző küldi a földbizottságnak vagy a földhivatalnak?

Csuklósbusz #   2021.01.21. 20:24

Igen két tanúval és kész.

Csuklósbusz #   2021.01.21. 20:24

Tudtommal a haszonbérletihez nem kell ügyvéd, tehát ha jól lett megírva akkor elvileg be is jegyeztethető.
Jegyzőnek még nem sok mérlegelési hatásköre van, elvileg ha a közzétételi kérelmet kitöltve, meg mellé csatolva egy haszonbérleti szerződés című gyerekrajzot mellékelek neki azt is ki kéne tennie.
Jelenleg ki is van téve. Utána nem tudom mi a teendő és nem tudom mi fog történni. Pláne azt nem tudom hogyan lépjek hogyha vissza is akarom vonni...

drbjozsef #   2021.01.21. 17:20

Nem kellett ügyvéd a haszonbérleti szerződéshez, aminek már a közzététele is megtörtént? Akkor hogy kötöttétek meg? Csak úgy, két tanúval?

Kovács_Béla_Sándor # e-mail 2021.01.21. 15:10

Megkötni megkötheted ügyvéd nélkül - csak éppen a bejegyeztetésre nem lesz alkalmas.

www.kbs-ugyved.hu

Csuklósbusz #   2021.01.21. 10:21

De akkor a jegyző után megy a földhivatalba majd onnan jön az értesítés hogy oké vagy sem?

Ha megkötni nem kellett ügyvéd akkor a felbontáshoz miért kellene?

drbjozsef #   2021.01.20. 06:52

Szerintem igen.

Lehet, hogy a felek közös megegyezéssel most is felbonthatják, de ha jelentkezne előhaszonbérlő, akkor vele szemben természetesen nem lenne hatályos a felbontás, ha a közzététel már megtörtént. Ehhez már ügyvéd kellene - de hát a felbontáshoz amúgy is kell a földhivatali eljárás miatt, kérdezd meg tőle.

Csuklósbusz #   2021.01.20. 00:07

De akkor a földhivatalba is be kell jegyeztetni és csak utána lehet visszamondani? Jegyző kapott 4 példányt, ő azokat mind benyújtja magától a földhivatalhoz?

drbjozsef #   2021.01.19. 17:49

Visszavonni mit?

A haszonbérleti szerződést?

Közös megegyezéssel. És igen, a folyamat lezárulta után, ha nem jelentkezik másik előhaszonbérlő.

Csuklósbusz #   2021.01.19. 14:08

Sikerült kifüggeszteni a szerződést de közben olyan vette meg aki garantálja hogy nem lakoltatja ki őket.
Hogyan lehet visszavonni? :-)

Vagy ezt már végig kell futtatni, bejegyeztetni a földhivatalba és utánna szabályszerűen felmondani? :-)

alfateam # e-mail 2021.01.06. 07:31

A módosítás indokoltnak látta elhagyni a szerződésnek a más törvényen alapuló elővásárlási és előhaszonbérleti jogosultakkal (valamint a megállapodáson alapuló elővásárlásra
jogosultakkal) való közvetlen közlésre vonatkozó rendelkezést is.
Így a szerződésnek az önkormányzati hirdetőtáblán való kifüggesztése már csak kiegészítő, tájékoztató szerepet tölt be a törvény szerint, és azt a hirdetmeny.magyarorszag.hu
kormányzati portálon kell nyilvánossá tenni. Tehát 2020. július 1-jétől a kifüggesztés
60 napos határideje a kormányzati portálon történt kötelező elektronikus közzétételt
jelenti és nem az önkormányzati hirdetőtáblán történő – a módosítás eredményeképpen
már nem kötelező – közzététel idejét.

drbjozsef #   2021.01.06. 07:10

Kifüggeszteni a megkötött szerződést kell. A szerződés megkötéséhez természetesen kell a meghatalmazás, nem is akármilyen, ha külföldi keltezésű a meghatalmazás. Utólag nem lesz az jó.

Csuklósbusz #   2021.01.05. 23:17

Pedig az volt a terv hogy egyszerre legyek az mármint meghatalmazott és bérlő is. Előbb szeretnénk a kifüggesztést elindítani minthogy hazaérne a tulaj, ezért a kérdés hogy jegyzőnek is kell ez, vagy elég csak a földhivatalnak? Vagyis a meghatalmazás utólag készülne el.

drbjozsef #   2021.01.05. 13:24

Ha a meghatalmazás megfelel alakilag a haszonbérleti szerződéshez megköveteltnek, akkor lehet meghatalmazással is ilyen szerződést kötni, és gondolom benyújtani is.

(Persze egyben a bérlő is, és a bérbeadó meghatalmazottja is nem lehetsz egyszerre)

Csuklósbusz #   2021.01.05. 12:50

Haszonbérletit lehet meghatalmazással benyújtani? Mármint aláírom a tulaj helyett mint meghatalmazott, aztán a kifüggesztés után a földhivatalnak utólag elég csatolni?

Külföldön van a tulaj...

drbjozsef #   2021.01.02. 13:58

Sima lakásbérleti jogviszony is elvileg öröklődik az új tulajdonosra, gyakorlatilag egy jobbik végrehajtó ha kilakoltatása kerül a sor akkor repül onnan mindenki.

Nem tudom, mi a sima meg a nem sima, és azt sem, hogyan jön ide az öröklés, mert eddig árverésről volt szó, de "jobbik" meg nem jobbikon sem múlik a kilakoltatás, csak az adott szabályokon. Van akit a világ legjobb végrehajtója sem lakoltathat ki.

Csuklósbusz #   2021.01.02. 05:16

Sima lakásbérleti jogviszony is elvileg öröklődik az új tulajdonosra, gyakorlatilag egy jobbik végrehajtó ha kilakoltatása kerül a sor akkor repül onnan mindenki.
Örökös igen, ilyesmi célom is van nem tagadom. Végrehajtónak elvileg nem ártok, mert ilyenek miatt megveheti az új tulaj tehát a végrehajtó nem károsodik, max az új tulaj tépi a haját vagy az enyémet.

drbjozsef #   2021.01.01. 10:08

Csuklósbusz,

Most nem turkálok bele a Vht.-ba meg az Fftv.-be eléggé, mert nem is értek hozzá annyira, de abban elég biztos vagyok, hogy a végrehajtás indulása után szerződéssel keletkező minden teher (haszonélvezet, bérleti szerződés, jelzálog, etc) törlendő lesz, mint a pinty.

Szomorú örökös #   2021.01.01. 07:24

Csuklósbusz

Egyre inkább azt érzem, hogy te minden oldalról megközelíted, hogy tudnál mindenáron használatba szerezni egy árverés alatt lévő ingatlant, majd a szerinted legjobb megoldást kiválasztva lépni. Ehhez kérsz itt már hetek óta folyamatosan tanácsokat. Ha ezt a fórumot a végrehajtók is olvassák, előbb-utóbb felfeded magad előttük és gyanítom, nem fognak komolyan venni. :-D

Vagy csak szimplán szórakozásból túráztatod itt a válaszadókat? :-D

Csuklósbusz #   2020.12.31. 17:16

Akkor a sztori: van egy árveréses ingatlan, nem tudom van-e elidegenítési tilalom rajta, kiakarják rakni a családot.
Földtörvényes önkormányzati árverésen megy. 20 nap múlva lesz az árverés.

Haszonbérlőnek akarom magam beíratni magam elijeszteni a vevőket. Vagy vegyék meg... de én használom 20 évig. :-)

Akkor most a jelenlegi tulajjal szerződök, és akkor neki vagy nekem kell benyújtani kinek és hogy a papírt?
Jegyzőnek majd Ő küldi a földhivatalba?

drbjozsef #   2020.12.26. 17:21

Van egy földhasználati nyilvántartás a földhivatalban. Oda köteles a haszonbérlő 30 napon belül bejegyeztetni a jogosultságát.

Csuklósbusz #   2020.12.26. 15:33

Haszonbérleti szerződés egyáltalán rákerül a tulajdoni lapra?

Szórakozás, több ismerős, több szálon ezért a sok és változatos kérdés.

Aztán ha valami balul sül el úgyis tudni fogjátok. :-)