Gépjármű eladás


Mimi6868 # 2019.03.05. 17:16

#e-mail 2019.03.05. 13:17
Üdvözlöm!

Kérném tisztelt segítségüket, kihez, milyen szervhez fordulhatok?
Van egy személygépjármű a tulajdonomban, a törzskönyv is nálam, az én nevemen van, kizárólagos tulajdonosa vagyok. Biztosítás, minden a nevemen.
Az autót viszont párom használja, napi rendszerességgel, azzal jár dolgozni is. Papír nincs róla, semmilyen megegyezésről.
Én el szeretném adni az autót, de ő nem engedi, valamint azt mondja összetöri inkább, mint hogy eladjam.
Nem vagyunk bejegyzett elettarsi viszonyban sem, sem házasok.
Annyi, hogy szervizbe ő vitte, mivel én nem voltam ott, az ő neve szerepel a számlákon.
Mit tehetek ilyen esetben?

Köszönettel
M

wers # 2019.03.06. 07:30

vegye meg ő az autót

ő nem engedi, valamint azt mondja összetöri inkább

? ezt vele kell megbeszélned

szervizbe ő vitte, mivel én nem voltam ott, az ő neve szerepel a számlákon

? ez sem nagyon számít

Mimi6868 # 2019.03.06. 08:48

Megbeszélném vele, de mint írtam... Inkább összetöri...
Egy több mint 3 milliós autó épségét nem tenném kockára.
Ezért is kérdeztem milyen hivatalos út van erre megoldásnak.
Nyilván nem tehetem meg hogy nem fizetek rá biztosítást, stb. mivel ugyanúgy én lennék megrángatva.
Bejelenteni, hogy ellopták ugyancsak nem tehetem...
Egyéb hasznos ötlet?

wers # 2019.03.06. 08:54

Szóval felbosszantottad. Vagy zsarol.

Jogod van eladni. Ha megrongálja, feljelented. De bizonyítanod kell tudnod, hogy ő volt, és, hogy szándékosan.

Mimi6868 # 2019.03.06. 09:15

Egyik sem.
Egyszerűen nem akarja hogy eladjam, mert kell a munkájához. Max ez bosszantja fel. Hülye felfogása van, ebbe nem mennék bele. Nem jó neki kisebb autó, neki ez kell. De kifizetni nekem nem tudja.
Csak hogy lehet eladni egy autót ami nincs nálam...

wers # 2019.03.06. 09:35

Követeld vissza tőle írásban. Ha nem adja vissza akkor jelentsd be, hogy nem tudod hol van az autód. remélem a törzskönyv nálad van.

Mimi6868 # 2019.03.06. 09:48

Persze, az nálam van

wers # 2019.03.06. 10:20

Akkor kérd vissza a kocsidat. Akkor adod el, amikor akarod. Addig meg állíts mellé őrt, hogy ne rongálja meg. Ha nem adja vissza köröztesd a rendőrséggel.