Vezetesre alkalmatlan


gerbera317 # 2021.02.04. 10:16

hogyan kell fellebbezni egy alkalmassági vizsgalatot
Sehogyan! A jogosítványt bevonó határozat (ha van ilyen) ellen lehet fellebbezni.

andidem # 2021.02.04. 09:57

Nem tudom leirtam mindent. A kerdesem az hogy hogyan kell fellebezni egy alkalmassagi vizsgalatot ha erre adnak lehetosegek de majd felhivom akkor a kormanyablakot es megkerdezem. Koszonom szepen hogy probaltal segiteni.

gerbera317 # 2021.02.03. 18:49

Miért érzem úgy, hogy nem áll érdekedben, hogy a segíteni szándékozók megértsék a tényállást?

andidem # 2021.02.03. 15:59

A rehabilitacios orvos szakerto bizottsag kezdemenyezte oda kellett vissza menni alkalmassagira kormanyhivatal allitott ki hogy alkalmatlan, hogy 15 napon belul ertesitik a korzeti orvost, es hogy 15 napon van a fellebbezesre. Olyat meg nem kaptam hogy le kell adni a jogsit. Ugyhogy nem tudom hogy fellebbezzek.

wers # 2021.02.03. 12:17

Nekem nem világos, hogy mi is történt.

Született egy orvosi vélemény, ami szerint nem vezethet. Ezt ki kérte? A hivatal?

Kapott hivatalosan egy határozatot, hogy az orvosi szakvélemény alapján visszavonják a vezetési jogosultságot? Vagy csak van a kezében egy vélemény, hogy alkalmatlan? Meg egy, hogy alkalmas?

Nem válaszolsz a kérdésre.

andidem # 2021.02.03. 11:04

Koszonom a valaszat. Egy orvosi felulvizsgalaton vett reszt ahol kezdemenyeztek a soron kivuli alkalmassagi vizsgalatot. Gondolom a diagnozis miatt ami viszont 30 eve fenn all. Allapota sem rosszabb mint 3 eve a legutolso felulvizsgalat ota. Tehat a fellebbezeshez akkor kell egy szakorvosi velemeny?

wers # 2021.02.03. 09:46

Ki az az "ők", akik behívták az érintettet soron kívüli alkalmassági vizsgálatra?

Na igen, ez jó kérdés, és miért?

wers # 2021.02.03. 09:45

most behivtak soron kivuli alkalmassagira ott pedig nem felelt meg. 2 ev mulva kell újra mennie ha egyertelnuen leirja egy szakorvos hogy javult az allapota.

Olyant biztosan nem fognak bejegyezni, hogy "2 évre". Azt fogják bejegyezni, hogy nem alkalmas.

Ha visz egy olyan igazolást, hogy alkalmas, akkor kiadják a jogosítványt.

gerbera317 # 2021.02.03. 09:06

Jó-jó, de kinek az intézkedésén áll ez a jogorvoslati oktatás? Ki az az "ők", akik behívták az érintettet soron kívüli alkalmassági vizsgálatra? Elárulod végre?

andidem # 2021.02.03. 08:22

A mi szakorvosunk aki jol ismeri a problema jelleget alairta az alkalmassagit 2 eve, most behivtak soron kivuli alkalmassagira ott pedig nem felelt meg. 2 ev mulva kell újra mennie ha egyertelnuen leirja egy szakorvos hogy javult az allapota. Viszont oda van irva hogy 15 nap a fellebbezes. Ezzel kapcsolatban szeretnek informaciot hogy hogy zajlik hogy eltudjam donteni erdemes e elinditani? Mivel jar?

gerbera317 # 2021.02.03. 08:00

A fellebezésnek mi a mente?
Az orvos megállapítása ellen nincs helye fellebbezésnek, hanem a jogsit bevonó határozat ellen. A fellebbviteli szakban helye lehet bizonyításnak, ami egy másik orvosi vizsgálatot is magában foglalhat. Sőt, kell is, hiszen az orvos szakvéleményét nem bírálhatja felül egy közigazgatási hatóság, csak egy másik orvos.

wers # 2021.02.03. 07:51

Hmmm... nem is tudom. Azért tiltanak el a vezetéstől mert orvos megállapította az alkalmatlanságot. Ez addig érvényes ameddig ennek ellenkezőjét nem állapítják meg (akár másik orvos).

Mit mond az orvos, aki megállapította az alkalmatlanságot?

andidem # 2021.02.03. 07:27

Koszonom szepen a valaszat! A fellebezesnek mi a mente? Kihez fordulhatok segitsegert?

wers # 2021.02.03. 06:48

alaki nem megy at a soron kivuli alkalmassagi vizsgalaton egeszsegugyi okbol akkor automatikusan visszavonjak a jogositvanyat?

Az az orvos, aki megállapítja az alkalmatlanságot értesíti erről a hatóságot. Ők fognak erről hozni egy határozatot és kérik, hogy a jogosítványt adja le. Egyben korlátozzák a vezetési jogosultságot a nyilvántartásban. (tehát ha nem adja le akkor sem érvényes, legalábbis vezetői engedélyként)

andidem # 2021.02.02. 14:50

Szeretnem megkerdezni hogy amikor valaki nem megy at a soron kivuli alkalmassagi vizsgalaton egeszsegugyi okbol akkor automatikusan visszavonjak a jogositvanyat? Fog kapni errol egy ertesitest hogy adja le? Ilyenkor Ha fellebezni szeretne, 15 napon belul lehet, akkor az hogy zajlik? Van errol valakinek tapasztalata informacioja? Elore is koszonom.