hivatalból forgalomból kivont gépkocsi


Szomorú örökös # 2021.05.20. 03:43

gabo91

04.29-én megkaptuk postai úton a gépjármű átiratásához szükséges engedélyt. (04.23-i dátum szerepelt a levélben, mint tulajdonosváltási dátum).....05.14-én volt az első szabad időpont amit be is foglaltam (05.03-án hajnalban)

No és mit csináltál április 29-e és május 3-a között? Eltelt 5 nap úgy, hogy semmit nem tettél az időbeni átírás ügyében. Mellesleg nekem is nem olyan régen járt le a lízingem, mert végtörlesztettem eladás miatt. Én már - ismervén a cég gyorsaságát - amikor elküldtem nekik az aláírt tulajdonjogátruházási bizonylatot, lefoglaltam az időpontot jó előre, mert tudtam, hogy jóval későbbre fog szólni az időpont, illetve abban is biztos voltam, hogy addigra meg is fogom kapni a cég által aláírva is a törzskönyvvel együtt. Neked is így kellett volna, akkor nem csúsztál volna ki a 15 napból.

05.19. van... továbbra is covid miatt időpontal látogatható az okmányiroda)

Telefonról esetleg hallottál már? Hívd fel őket és jelezd a gondodat nekik!

Egyébként fura ez nekem, ilyen gyorsan és ezért nem igazán szokták kivonni a járművet a forgalomból. Főleg hogy április 23-i keltezésű a tulajdonjog átruházás, de a kézhezvételtől indul a 15 nap, ergo április 29-től május 10-ig le se telt. Szerintem ott valami más gond lehet. Be van fizetve a kötelezője rendesen? Akkor szoktak forgalomból kivonni, ha túl hosszú ideje elmarad a fizetése a kötelező biztosításnak.

gabo91 # 2021.05.19. 19:25

Sziasztok,

Segítséget szeretnék kérni.

Lízing konstrukcióban vásárolt gépjárműről letelt a hitel, 04.29-én megkaptuk postai úton a gépjármű átiratásához szükséges engedélyt. (04.23-i dátum szerepelt a levélben, mint tulajdonosváltási dátum) Okmányirodában a COVID miatt csak időpontal lehet ügyet intézni, viszont jó előre hetekkel későbbre lehet csak időpontot foglalni. 05.14-én volt az első szabad időpont amit be is foglaltam (05.03-án hajnalban). Ma megérkezet a 05.10. keltezésű határozat amely alapján kivonják a gépjárművet 2 hónapra a forgalomból. (keltezéstől számított 5 napon belül adjuk le a rendszámot.... mégis hogyan? 05.19. van... továbbra is covid miatt időpontal látogatható az okmányiroda)

Ebben szeretnék segítséget kérni, mit lehet tenni? hova forduljak? Köszönöm szépen

drbjozsef # 2021.01.29. 18:09

Persze, menni fog az.
A halott ember példa úgy lenne helyes, hogy az adásvétel után meghal. És természetesen az is hatályos minden további nélkül.

wers # 2021.01.29. 18:02

Azért nagyon nem mindegy, hogy soha nem is volt-e.
Az a cég akkor volt. Vehetett, eladhatott.

drbjozsef # 2021.01.29. 16:44

Legalábbis már nem, mert felszámolta magát.
És az a zárójel, hogy van "új" cég, abban biztos lehetsz, hogy az nem jogutód cég. Autónepperéknél ez így megy, havonta eldobós cégekkel.

wers # 2021.01.29. 15:42

Úgy olvastad, hogy nem létező?

Atis77 # 2021.01.29. 12:29

Szerintem nem létező cégről nem fogja tudni átiratni, mert megszűnt, hiába a köztes adásvételi. Ez olyan hogy elhunyt embertől sem vehetünk autót mert mr nem létezik :( De egypróbát megér.

wers # 2021.01.28. 12:07

Utólag kiderült, hogy az új tulajdonos - anélkül, hogy a kocsit a nevére vette volna -, tovább értékesítette egy gyanútlan idős férfinak.

Ezzel nincs is semmi baj.

A minap sírva megkeresett az idős férfi azzal, hogy szüksége lenne az eredeti - a köztem és a suttyócég közti - adásvételi szerződésre

Bizony arra szüksége van, add oda neki. A te vevőd köztes vevő, így a te nevedről a második vevő nevére kerül egyből a kocsi. Persze a vevőd példányával kellene mennie (ami nincs meg), és így neked nem marad eredeti példányod, de talán nem is lesz rá szükséged. Ha mégis akkor a Kormányablaknál fellelhető lesz min. 5 évig a példányod, amivel bejelentetted az eladást.

Mi van azzal a köztes idővel, ami az autó eladása és jóhiszemű megvásárlása között történt? Ki fizeti az adót? A biztosítást?

Emiatt neked ne fájjon a fejed. Az biztos, hogy nem neked kell fizetned.

honeybear45 # 2010.04.06. 16:33

Gyanítottam, hogy nem egyedül örökölte és itt kezdődik a kavarodás, hiszen a kiskorútól megvenni csak a gyámhatóság hozzájárulásá­val lehet.

Emily87 # 2010.04.06. 15:48

Bíztam abban, hogy a lehető leghamarabb el tudom adni az autót, nem kell a nevemre íratni, hogy aztán az új tulaj néhány nap múlva meg a saját nevére írassa, így én csak köztes tulajként lettem volna feltüntetve az adásvételkor. Csak sajnos nem sikerült megegyezni az érdeklődővel, így kifutottam az időből.
Ketten örököltük az autót,a kiskorú testvéremmel.

honeybear45 # 2010.04.06. 15:24

El lehet adni a gépjárművet így is. Az adásvételi szerződést megköti az új tulajdonossal nem szükséges mellékelni a hagyatékátadó végzést, hiszen, ha ki van vonva a forgalmból akkor nyílván van okirata róla az okmányirodának, a közjegyző hivatalból megküldte miután jogerőssé vált.
KOrrekt úgy lett volna, ha befárad az idézésre és a nevére veszi az örökölt autót a tulajdonos/ok.
Egyedül örökölte a gépjárművet?
Üdv

Emily87 # 2010.04.06. 14:47

Üdvözletem!
Örököltem egy személygépkocsit, és mivel nem írattam a saját nevemre, az Okmányiroda hivatalból kivonta a forgalomból. A kérdésem az lenne, hogy így is eladható e az autó, tehát így is hirdethetem e? Így gondolom ha akadna rá vevő, akkor lenne érdemes visszahelyezni forgalomba, mert addig úgy sem használná senki.
Válaszukat köszönöm!