Parkolás - koccanás


Szomorú örökös # 2020.11.17. 22:00

behívják azt akit megadsz, és ő meg nem fog semmire emlékezni, hogy meghúzta volna a kocsidat

Annál inkább fog rá az autója „emlékezni”. ;-)

gerbera317 # 2020.11.17. 19:46

Tegyél feljelentést ismeretlen elkövető ellen, azzal, hogy ismeretlen szemtanú egy cetlin megüzente neked az elkövető rendszámát.

bigdady # 2020.11.17. 15:59

Ott azt írták nem jó a topik. Kosz a segítséget. Ja nem...

bigdady # 2020.11.16. 20:14

Sziasztok
Ma meghúzták a kocsimat és egy cetli fogadott hogy milyen kocsi volt és mi a rendszáma és hogy elhajtott (tanú tette rám a cetlit). Más adat nincs tanú adata sem. Menjek a rendőrségre? Mit javasoltok? Mi fog történni? Semmi ahogy szokott?
Köszönöm.

vargabali (törölt felhasználó) # 2006.09.08. 10:11

A hozzászólás a felhasználó kérésére törölve.

Kovács_Béla_Sándor # 2006.09.08. 09:55

Nem akarom, hogy növekedjen a bónuszom

Ház ettől nem fog, az az egy biztos...

vargabali (törölt felhasználó) # 2006.09.08. 09:50

A hozzászólás a felhasználó kérésére törölve.

Dr.Attika # 2006.09.01. 20:32

Ha szabálysértés, akkor hogy jön oda a Ket.

_Lala_ # 2006.09.01. 19:33

Hm. Mintha a Vár védett övezet lenne, ahova nem lehet akárhová csak "úgy" behajtani, lehet, hogy ezen okból folyik szabálysértés...

Sasfioka # 2006.09.01. 16:50

Lehet, hogy nem is ez ügyből kifolyólag vizsgálódik a szerv. Lehet, hogy tilosban parkoltál és feljelentettek. Vagy gyorsan hajtottál, vagy nem tudom :) De lehet más ügyből is adatszolgáltatást kérni.

SF

Traffic # 2006.08.31. 16:20

T. babapa!

Valóban nem stimmel a közig. eljárásról szóló törvényre történő hivatkozás.

Megneveznéd pontosan, hogy ki küldte ezt a levelet? A levélben tesznek arról említést, hogy milyen eljárás van folyamatban (közigazgatási, szabálysértési, büntető)?

Dr.Attika # 2006.08.31. 15:13

Na most itt valami nem gömbölyű. A 2004. évi CXL. tv. a közigazgatási eljárásról szól, tehát ez sem szabálysértési, sem büntetőügy. Mit írnak tényállásként?
A hat hónapos kivonásos bünti az datszolgáltatás megtagadása miatt lehetséges. Azaz, ha nem szolgáltatsz adatot. Ha közlöd, hogy közeli hozzátartozó vezetett azzal adatszolgáltatási kötelezettségednek eleget tettél.

babapa # 2006.08.29. 15:23

T. Traffic és Fórumtagok!

Köszönöm a gyors választ, azóta már kezemben tarthatom a levelet, amit a Rendőrség írt.

Ebben valóban említést tesznek arról a lehetőségről, hogy a tulajdonosnak megtagadhatja a tanúvallomást közeli hozzátartozó esetén.

Azt írja, hogy "a ... 2004. évi CXL. tv. 51. §-ának (5) bekezdése alapján joga van ahhoz, hogy a nyilatkozattételt megtagadja.
Ha azonban nem nyilatkozik, illetőleg a kért adatokat nem közli, a közigzagatási szerv a tényállás tisztázása során a rendelkezésére álló adatok alapján dönt.

Felhívom figyelmét, hogy amennyiben adatszolg. kötelezettségének önhibájából nem tesz eleget, a közig. feladatokról szóló 35/2000. (XI.30.) BM rendelet 89. §-a (1) bekezdése e) pontjának megfelelően hat hónapra kivonja a forgalomból."

Ezek szerint, ha nem nyilatkozunk közeli hozzátartozóra való hivatkozással, akkor 6 hónapra kivonja az autót a forgalomból?

Illetve ha elmegyünk, és nyilatkozom, hogy én voltam a vezető, de nem tettem kárt az autóban, akkor további vizsgálódások fogják követni a dolgot?

Előre is köszönöm a választ, üdv: babapa

Traffic # 2006.08.25. 21:13

T. babapa!

A közlekedési baleset tényének megállapításához szükséges anyagi kár létrejötte vagy személyi sérülés bekövetkezése.
Ha nem történt rongálódás sem az általad vezetett járművön, sem azon, amelyiknek nekimentél, akkor nem beszélhetünk közlekedési balesetről.

Amennyiben nem okoztál kárt senkinek, abban az esetben a barátnőd nyilatkozhat úgy is, hogy a járművét hozzátartozója vezette, akit nem kíván megnevezni.

Ha beismered, hogy te vezettél és nekimentél a másik autónak, akkor -véleményem szerint- szabálysértési eljárást indítanak ellened, a KRESZ 25. § (1) bekezdésében előírtak megszegése miatt, mely szabálysértés 30.000 forintig terjedő pénzbírsággal sújtható. Amennyiben megállapítják azt, hogy a másik jármű megrongálódott, úgy a barátnőd bónusza 2-vel csökkenni fog. Terhedre róhatják károkozás esetén azt is, hogy a helyszínt az adataid hátrahagyása nélkül elhagytad, de ez a pénzbírság felső határát nem befolyásolja.

babapa # 2006.08.25. 14:53

Tisztelt Fórumtagok!

Budán a Várban parkoltam egy meglehetősen meredek utcában. Bepasszíroztam az autót egy szűk helyre minden gond nélkül. Amikor kiálltam, nekikoccantam a mögöttem álló autónak. Kiálltam a helyről nagy nehezen, visszatolattam, láttam, hogy a másik autónak nem lett semmi baja, és elhajtottam a helyszínről. Az út másik oldalon volt néhány bámészkodó, valószínűleg ők jelentették az esetet a Rendőrségnek, mert azóta érkezett egy rendőrségi papír, mely szerint igazoljuk, ki vezette az autót az adott időpontban. Az autó a barátnőm nevén van, nem az enyémen.

Az lenne a kérdésem, mi ilyenkor a teendő, ismerjem el, hogy nekimentem, de mivel nem lett semmi baja, elhajtottam, vagy lehetséges valamire hivatkozva a vezető nevét nem megadni.

Illetve, mi történhet, ha beismerem, hogy nekimentem?

Köszönettel: babapa