Kiskorú gyermek külföldre utazása


draki84 # 2018.09.01. 08:36

Sziasztok egy olyan kérdésem lenne hogy adott egy 11 éves gyerek. Az anya szeretné külföldre vinni. És a minap meg keresett hogy kell neki bele egyező nyilatkozat mivel nem élünk együtt. Kérdésem az lenne hogy ha ő gyakorolja a szülői jogakat, akkor is kell a bele egyező nyilatkozat? Mert olyan adatokat kér amiket nem szívesen osztanék meg vele. Azt is olvastam hogy a gyámügytől is kérhet engedélyt. Ez hogy megy? De a másik dolog hogy már többször jártak külföldön amihez ugyan nem kért bele egyező nyilatkozatot. Nekem ez így elég furcsának tűnik.

Kovács_Béla_Sándor # 2018.09.01. 11:16

Minek kellene az a hozzájárulás? Ki kérné tőle? A kalauz a repülőgépen?

Kovács_Béla_Sándor # 2018.09.01. 11:18

Mondjuk, kérdés, hogy mit értesz azon, hogy "külföldre vinni". Egy egyhetes nyaralást vagy kivándorlást?

draki84 # 2018.09.01. 14:47

Részleteket nem tudok mert nem árulják el. Angliárol van szó. Hozzá teszem hogy én nem tetem teljes jogu apai elismerő nyilatkozatot. Csak egy olyat amibe elismerem hogy az enyém. Nála van elhelyezve, ő gyakorolja a jogokat. Kapcaolatot se tartjuk. Szóval az egészet nem értem hogy mire ez a nyilatkozat.

draki84 # 2018.09.01. 14:49

Biroság se volt mert így meg egyeztünk 11 éve. Én ha jól tudom nincs bele szólásom ebbe.

nonolet # 2018.09.01. 15:03

Nem, nem kalauz, hanem a beszállásnál kérhetik... tudtommal.

Illetve a határsávban, ha nem repülővel megy és éppen ellenőrzik valamiért az utasokat.

Kovács_Béla_Sándor # 2018.09.01. 15:37

A gyerekkel együtt utazó szülőtől? Ugyan már.

draki84 # 2018.09.01. 15:51

Most ne ezen vitázzatok. Van ország ahova kell hogy a másik szülö bele egyezzen. Jelenleg unios országrol beszélünk. És arról hogy én szerintem nem tartozom bele hogy nyilatkozzak.

alfateam # 2018.09.01. 16:15

Van ország ahova kell hogy a másik szülö bele egyezzen.
Így igaz. És ha nem akarod, hogy az anya kellemetlen helyzetbe kerüljön adj nyilatkozatot, még akkor is ha jogilag nem vagy köteles....

Kovács_Béla_Sándor # 2018.09.01. 16:47

Persze. És nyilván kell a nyilatkozatról egy hitelesített, apostilével ellátott fordítás is...

nonolet # 2018.09.01. 17:24
Kovács_Béla_Sándor # 2018.09.01. 17:48

"Javasoljuk..." Micsoda precíz jogi megfogalmazás... Tudod, ami kötelező, azt nem javasolják. Vagy olvastál már olyat, hogy "a gépkocsi-vezetéshez javasoljuk, hogy szerezzen jogosítványt"?

draki84 # 2018.09.01. 18:18

Konzuli szolgálatot hívtam ott azt mondták ha csak 1 szülö megy akkor kell és ha közösen nevelik. egyéb kérdésben keressem a gyámügyet. a gyámügyön nem tudták pontossan megmondani mivel nem ismerik a részleteket az egyességben. Sajnos a papir az évek alatt elkallódott így én se tudtam meg nézni pontossan gondoltam hátha tudja valaki. De nem értem ha annyira ki akarnak menni miért nem mennek a gyámügyre ott kapnak papirt hogy kivihetik a gyereket, mivel egyedül neveli. Nem értem ehez nekem mi közöm.

Burn Out # 2018.09.01. 19:02

a gyerek születési anyakönyvi kivonatába be vagy jegyezve?

Burn Out # 2018.09.02. 05:51

korábban azt írta, hogy nem tett apai elismerő nyilatkozatot. így konkrétan a szomszéd Józsi bácsi is adhatna engedélyt a külföldre utazáshoz, mert gondolom apaként nincs senki se bejegyezve.

másrészről maximum személyes adatokat kért az anya. ha már összefeküdtél vele, meg korábban egymás között lepapíroztátok, hogy Te vagy az apja, akkor gondolom a személyes adataidat tudja.

Kovács_Béla_Sándor # 2018.09.02. 07:37

Egész pontosan azt írta: „nem tetem teljes jogu apai elismerő nyilatkozatot. Csak egy olyat amibe elismerem hogy az enyém.

Kovács_Béla_Sándor # 2018.09.02. 10:07

ON
Áldás, békesség!
OFF

anyavirág # 2019.01.16. 10:42

Tisztelt Fórumozók!
A kérdésem következő:
A gyermek külföldre (UK), nyaralási célzattal való utaztatása eseten, a jogerőssé vált válási per alatti időszakban, meg a tárgyalás megkezdése előtt, van-e esetleges jogi vagy negatív következménye az anyára (felperesre) nézve vagy a gyermekelhelyezésre. Tud-e az apa (alperes) hivatkozni ilyen esetben a per alatt gyermekelhelyezésre vagy befolyásolhatja-e annak végkifejletét negatív irányba az anyára tekintve az utazás. Az apa az utazásról tájékoztatást nem kapott,oldaláról szülő beleegyezés nem érkezett.

Előre is köszönöm a választ.

ObudaFan # 2019.01.17. 12:56

Nyilván nem jó pont.

anyavirág # 2019.01.24. 11:19

Köszönöm a választ.