Önálló lakásvétel párkapcsolatban


annaszo # 2021.08.23. 10:02

Köszönöm az iránymutatást és a tanácsokat! :-)

Majordomus # 2021.08.19. 14:12

Ez nem igy működik.
A Földhivatal csak ügyvédi ellenjegyzéssel ellátott dokumentumokat fogad el hitelesnek.

Mindketten vonuljatok be a hitelintézetbe -bank- és kérdezzétek meg hogy ők ezt milyen formában fogadják el.

Nagy gond nem lesz,mert nem ki akarsz szállni a buliból hanem ellenkezőleg a bank hitelbiztositékát fogod növelni,mert a hitelük ujabb lábon fog állni.

Ezt követöen keressetek meg egy ügyvédet aki a jogi részét lezongorázza szerződésileg,és beadja a Földhivatalba.

Két jótanács.
Lehetőleg ne ajándékozási szerződést kössetek,hanem adásvételit mert annak 4% az illetéke,az ajándékozásinak meg 9%.
Az ügyvédnek fizessetek plusz 10.000 ft-ot,mert ha ezt befizeti a földhivatalban,akkor soron kivül bejegyzik a tulajdonjogodat.

Mindenképpen okos dolog a munkáltatói támogatást igénybe venni.

annaszo # 2021.08.19. 09:24

A munkáltatómnál lehetőségem van lakáshitel-törlesztési támogatást igényelni, amennyiben az érintett ingatlanban tulajdonjogot szerzek a törlesztési teher viselésével.
Jó lenne ezt meglovagolni!
Szóval, nem elegendő bemennünk pl. a Földhivatalba a házassági anyakönyvi kivonattal ?!? ...hogy rákerüljek a tulajdonlapra?
Közjegyzőhöz kell fordulni? Vagy ügyvédhez?
És erről a bankot is tájékoztatni kell? ...pedig a hitelszerződésben foglalt minőségem nem fog változni, adóstárs vagyok...
Kérlek, ezekre még reagálj nekem.
Nagyon szépen köszönöm!!! :-)

Majordomus # 2021.08.19. 09:00

Azzal még nem szerzel.
Ha a férjed a házasság előtt vette a lakást akkor az az ő különvagyona. Amennyiben ki van fizetve.

A te esetedben 10 éve közösen fizetitek a hitelt.

Ki kell számolni hogy a törlesztőrészlet fizetéséhez milyen arányban járulsz hozzá.

Ismert a hitel lejárata. Ebből kiszámitható a hozzájárulásod.

A teljes összegből le kell vonni a 3 évi részletet amit ö egyedül fizetett,mert az az ö része.

Hogy világos legyen.

Ha azonos a fizetésetek,akkor a hitel kifizetésekor kb. 40 % lesz a te hozzájárulásod.

De ez még több év.

Nem kell túlbonyolitani,a férjed most ajándékozzon neked 20 %-ot,azzal a probléma meg van oldva.

Arra figyelj,hogy a hitel miatt ehhez a banknak is hozzá kell járulnia.

De mi köze van ehhez a munkáltatódnak?

annaszo # 2021.08.19. 08:26

Tisztelt Fórum!
Az én kérdésem az alábbi:
Férjemmel 2011-ben házasodtunk.
Ezt megelőzősen 2008-ban ő lakáshitelt vett fel, így az ebből finanszírozott ingatlan tulajdonlapján az ő neve szerepel 1/1.
Évekkel házasságkötésünk után (2017-ben) a hitelt finanszírozó banknál új hitelszerződést kötöttünk (fix kamatozású hitelre váltottunk), melyben már a hatályos szabályzók szerint én adóstársként szerepelek.
Ebben az esetben, mivel házastárs is vagyok, a közösen (adós és adóstársként) fizetett hitel alapján az érintett ingatlan automatikusan közös tulajdonná/vagyonná válik, vagy ügyvéd/közjegyző segítségét kell kérni?
Hogyan kell intézni, hogy a tulajdonlapon megjelenjek én is?
Félreértés ne essék, boldogok vagyunk :-), csak munkáltatóm felé szeretném igazolni, hogy a lakáshitel fizetéssel én is tulajdont szerzek az ingatlanban; munkáltatómnak nem elegendő, hogy házastársak vagyunk, és hitelünk terheit közösen viseljünk...
Előre is köszönöm a támogató segítséget!

ObudaFan # 2021.05.13. 10:45

HA azt szeretnéd, hogy csak a te neveden legyen, az a biztos, ha ügyvéd előtt köttök élettársi vagyonjogi szerződést.

Ateszka # 2021.04.26. 19:45

Tisztelt Fórum,

be nem jegyzett élettársként élünk a párommal, kimutathatóan külön kasszán, de együtt élünk. Mindketten önálló keresettel, de egy háztartásban. Életvitelünk költségeit nagyobb részt én állom, úgy kb. elosztjuk.

Nemrég született gyermekünk, a párom van vele otthon. Én tudnék venni egy lakást, amibe ő nem adna bele.

Ha gyakorlatilag egyedül veszem meg a lakást (én fizetem a kezdő részletét, és a hitelt is), egy esetleges vagyonmegosztáskor feleződik? Vagy mi történik vele?

Köszönöm