Gondviselő 18 éves kor után


drbjozsef # 2021.09.01. 07:16

pitypang,

A nevelők se jogászok...

Egyébként az Nkt. 46.§(8) alapján a szülőt, gondviselőt legfeljebb értesíteni kell bizonyos esetekben.

Amúgy mi lenne, azzal, akinek nincs? Nem otthon lakik, nem tartja a szülővel a kapcsolatot, esetleg nem is ismeri őket, mert állami gondozott volt, de már kitették mert nagykorú?

dr. Tarczay Aron ugyved # 2021.09.01. 07:02

De ha ők követelik meg, hogy legyen, akkor tőlük kérdezd, hogy ők ezt hogyan definiálják, főleg nagykorúakra nézve.

dr. Tarczay Aron ugyved # 2021.09.01. 07:02

Aligha.

pitypang # 2021.09.01. 06:38

Kollégiumban lakom, és ott egy nevelőm azt mondta hogy kell legyen egy gondviselő, akkor is ha 18 múltam. Nem tudom tényleg így van-e.

drbjozsef # 2021.09.01. 05:58

Én a 18+ gyerekeimnek semmit nem írtam már alá a suliba. Felnőtt, nagykorú, cselekvőképes állampolgárok. Maguk intézik a dolgaikat, pl. a hiányzások igazolását is. Ő dolguk.

pitypang # 2021.09.01. 05:57

Iskolában aláírandó papírok miatt fontos. Édesanyám azt mondta nem fogja aláírni ezeket, de nem tudom esetleg az apám megteheti-e, vagy a keresztszüleim.

dr. Tarczay Aron ugyved # 2021.09.01. 05:33

Ez milyen szempontból fontos? Csak mert szerintem jogszabály ilyen fogalmat nem definiál.

pitypang # 2021.08.31. 22:38

Azt szeretném kérdezni, hogy nem tudom pontosan ki számít gondviselőmnek miután elmúltam 18 éves de még nincs bejelentett munkahelyem és középiskolában tanulok valamint kollégiumban lakom. A lakcímem már nem egyezik az édesanyáméval, független vagyok tőle viszont úgy tudom még az iskolában hivatalos papírokon a gondviselő aláírására szükség van. A keresztszüleim gondoskodnak rólam, viszont nem intéztük el hogy hivatalosan ők legyenek a gyámjaim.

Ők számítanak a gondviselőimnek, vagy az édesanyám?