tartásdíj: gyermek vagy rokon


eszesroland78 # 2021.10.05. 07:09

Üdvözlet!
Azzal a kérdéssel fordulok önnökhöz,hogy most 14.-én lesz egy gyerektartási dij felemelése miatt egy perem,amit a gyerek anyja nyujtott be.
Erre én is reagáltam természetesen az én indokaimmal.
Erre el is megyek.
Sajnos munkanélküli vagyok,eddig segélyt kaptam ami lejár e hónap 10.-én.
Külön élek,vannak saját rezsi költségeim is.
Én magamtól emeltem meg a gyerektartást ebből a kis segélyből is.
Az lenne a kérdésem,ha a gyerek anyja nem fogadja el a összeget illetve az indokaimat a mostani tárgyaláson,és esetleg újabb pert akar,és ha arra nem megyek el,az ő ugymond hasára csapott kitalációi miatt,akkor abbol mi bajom lehet?
Előre is köszönöm ha valaki tud ebbe segiteni.
Tiszetelettel:
Eszes Roland

eszesroland78 # 2021.10.05. 07:09

Üdvözlet!
Azzal a kérdéssel fordulok önnökhöz,hogy most 14.-én lesz egy gyerektartási dij felemelése miatt egy perem,amit a gyerek anyja nyujtott be.
Erre én is reagáltam természetesen az én indokaimmal.
Erre el is megyek.
Sajnos munkanélküli vagyok,eddig segélyt kaptam ami lejár e hónap 10.-én.
Külön élek,vannak saját rezsi költségeim is.
Én magamtól emeltem meg a gyerektartást ebből a kis segélyből is.
Az lenne a kérdésem,ha a gyerek anyja nem fogadja el a összeget illetve az indokaimat a mostani tárgyaláson,és esetleg újabb pert akar,és ha arra nem megyek el,az ő ugymond hasára csapott kitalációi miatt,akkor abbol mi bajom lehet?
Előre is köszönöm ha valaki tud ebbe segiteni.
Tiszetelettel:
Eszes Roland

dr. Tarczay Aron ugyved # 2021.09.09. 12:53

Szeptembertől az rokontartás lesz, de tennivaló nincs, ha egyéb változás nincs. Hacsak önálló háztartásba nem költözött a gyermek, akkor továbbra is az őt saját háztartásában eltartó szülő a jogosult.

PraetorLXXVI # 2021.09.09. 07:52

Sziasztok! Tud-e valaki segíteni az alábbiakban:
A gyermek 2021 év elején betölti a 18. életévét.
2021. június 30-án elballag a középiskolából.
2021. szeptemberében elkezdi az egyetemet nappalis hallgatóként.
4 éves korától az édesanya gyermektartásdíjat kap az apától - levonással.
Változik-e valami a fenti szituációval, kell-e bárkinek bármit intéznie (nagykorú lesz és felsőoktatásba kerül a gyermek)? Átváltozik-e rokontartássá a gyermektartási díj? Ki lesz jogosult erre a díjra, továbbra is az anya vagy a gyermek?
köszi.