Behajtó cég követelésének öröklése


Kovács_Béla_Sándor # 2021.10.14. 15:37

Kérdezni is tudni kell. Azt akartad kérdezni Toth590404, hogy szabadon lehet-e végrendelkezni? Hát persze. Hogy lehet ez kérdés?! Meg akkor hogy jött ehhez a lányod nyomorúsága?

gerbera317 # 2021.10.14. 14:17

Tudom, hogy nem mindegy, ki örököl, de én ezt nem kérdeztem. Igazából nem is kérdeztem semmit, hanem állítottam, kérdés formájában megfogalmazva.

Toth590404 # 2021.10.14. 12:29

Gerbera317 nem mindegy ki örököl, egyáltalán nem!!! Köszönöm a választ.

gerbera317 # 2021.10.14. 11:35

Ha én meghalok, akkor a lányom adossága miatt elvehetnek mindent amiért egy életen át keményen dolgoztunk?
Ezt hogyan érted? Ha meghalsz, nem mindegy neked, miért dolgoztál egy életen át keményen? Nem inkább azt akartad kérdezni, hogy ha a lányod vagyonhoz jut például öröklés útján, akkor az végrehajtás alá vonható lesz-e az ellene folyó végrehajtásban? Mert ha ez a kérdés, akkor a válasz: de igen, végrehajtás alá vonható lesz.

Toth590404 # 2021.10.14. 11:17

Üdv! Mit lehet tenni vagyon megvédésére? A helyzet: a lányom a (volt férjével) tartoznak meglehetősen nagy összeggel ház építésekor felvett hitellel anno 20 évvel ezelöttről, bár a ház el sem készült. Ha én meghalok, akkor a lányom adossága miatt elvehetnek mindent amiért egy életen át keményen dolgoztunk?? A második férjemmel 35 éves házasok vagyunk a lányom az első házasságból van.

kerdes # 2021.09.15. 18:24

Kedves Fórumozók!
Édesanyám halála után derült ki, hogy kb. 500.00 Ft-os tartozása van egy behajtó cég felé. A követelés egy két éve vásárolt telefonkészülék részletfizetésének elmaradásából adódott. Kiderült, hogy a készüléket a testvérem vásárolta édesanyám nevére, és nem fizette. A halála után ügyvéd előtt írtunk erről egy nyilatkozatot, melyben magáénak vallja a tartozást. Ezt hagyatékra beadtuk, de nem került a nevére, csak a hagyatéki terheknél lett felsorolva (mint például a temetési költség). Hívtam volna a behajtó céget, aki arról tájékoztatott, hogy a közjegyző csak adatot kérz tőlük a tartozás összegéről, de hagyatéki végzést nem kaptak. Ennek hiányában nekem nem is adnak információt. Gondoltam, hogy beküldöm a végzést, de a testvérem által írt nyilatkozat a közjegyzőnél van.
Ilyenkor a közjegyző nem értesíti a behajtó céget? (Nincs az értesítettek között.)
Elévülhet ez a tartozás?