Különvagyonnak minősül?


Majordomus # 2022.03.02. 12:07

Hát,ezt az emberrel kell tisztázni hogy miből fizette ki.
Ha a családi kasszából,akkor az közös szerzemény lesz.
.
Ennek persze csak válás esetén lesz jelentősége.

Nina22 # 2022.03.02. 10:01

Majordomus
Csak az érdekelne, hogy amit közös pénzből kifizettünk ahhoz így nekem van e ugyanúgy jogom mint neki? Osztályos egyezségbe belefoglalták h a harmadik félnek X összeget fizetett meg, hozzáteszem nem kevés összegről van szó. Tehát így nem lenne korrekt h nekem nincs közöm hozza , mivel minden közös, bankszámlától kezdve minden, nincs egyikünknek sem külön vagyona .

Majordomus # 2022.02.24. 17:04

A gyerek még lehet még sem született.
Akkor nem sok vitatnivalója van ha akkor már házastársak voltak.

Irodakukac20 # 2022.02.24. 14:30

25 éve

Majordomus # 2022.02.24. 08:53

És mikor szerezték a szántót?

Kovács_Béla_Sándor # 2022.02.24. 08:39

Tévedésben vagy. Ez nem lenne aránytalanság az öröklésben.

Irodakukac20 # 2022.02.24. 08:08

A gyerek azt vitatja, hogy valóban ilyen aránytalanságot (a hagyaték megosztásában) kellene-e elfogadnia.

Majordomus # 2022.02.23. 19:52

Egyáltalán mit vitat a " gyerek"?

drbjozsef # 2022.02.23. 18:42

De az biztos, hogy a pert a feleségnek kell megindítania.

drbjozsef # 2022.02.23. 18:41

kbs,

bocsánat, nem figyeltem a "másik kapcsolatból származik" részre, azt hittem gyerek-szülő viszony.

Irodakukac20,

A közjegyző főszabályként a nyilvántartás szerint összeállított hagyatéki leltárt adja át. Ha a felek ettől valamilyen okból el akarnak térni, az kizárólag közös megegyezéssel tehetik, ha nincs egyetértés, akkor annak kell pert indítania, aki vitatja a nyilvántartás szerinti fennálló állapotot. Ebben a közjegyző nem dönthet, csak a bíróság. Legfeljebb felfüggeszti a hagyatéki eljárást a per idejére, de általában ideiglenes hatállya átadja, azzal, hogy elidegeníteni, megterhelni az eljárás végéig nem lehet.
Perben az bizonyít, aki egy adott tényt valónak akar elismertetni. A közhiteles ingatlannyilvántartás egy elég erős "érv", az attól való eltérést annak kell bizonyítania, aki szerint nem ez a valós állapot. Házastársak között viszont a főszabály a közös szerzés az életközösség alatt, úgyhogy itt érdekes kérdés, hogy kinek mit is kellene bizonyítania...

Majordomus # 2022.02.23. 15:40

Bizonyithatja hogy a szántó nem házastársi közös szerzemény, hanem az elhunyt különvagyona volt. Ha tudja!

Irodakukac20 # 2022.02.23. 15:19

A gyerek nagykorú. Tehát ha nem ért egyet, akkor a feleségnek van bizonyítási/ perindítási kötelezettsége? A gyermek ezen kívül mit tehet, mint egyet nem értését hangsúlyozza?

Kovács_Béla_Sándor # 2022.02.23. 13:30

Miért kellene eseti gyám? Ha a gyereknek él az anyja, az a törvényes képviselője. Ha meg az anyja se él, akkor rendelnek neki állandó gyámot.

(Amúgy eseti gondnok az - de arra sincs szükség.)

drbjozsef # 2022.02.23. 13:11

Ha a gyermek nagykorú, és a nyilatkozatot elfogadja, akkor igen. Ha nem fogadja el, akkor a közjegyző perindításra szólítja fel a feleséget határidővel. Ha elindítja, legfeljebb ideiglenes hatállyal adja át a hagyatékot, ha nem, akkor végelegesen a nyilvántartás szerint, felesben.

Ha a gyermek nem nagykorú, akkor feltehetőleg eseti gyám kirendelése kell a gyerek mellé. Neki a feleség bizonyíthat, és akkor esetleg azt elfogadva nem kell per, egyéb esetben szintén per lásd fent.

Irodakukac20 # 2022.02.23. 12:50

Ha az elhunyt 1/1 tulajdonosa egy szántónak, akkor hogyan történik az öröklés, ha az örökös a feleség, illetve a gyermek (aki a korábbi kapcsolatból született)? Amennyiben az özvegy azt nyilatkozza, hogy házastársi közös vagyon, akkor neki megy a szántó 3/4 része a gyermeknek pedig1/4? Köszönettel!

Majordomus # 2022.02.22. 20:09

Egy betekintéssel kiderithető a földhivatalban.

Miért akarod,hogy közöd legyen a párod örökségéhez?

drbjozsef # 2022.02.22. 19:18

Nina22,

A szabályos osztályos egyezségnek a feltétele, hogy csak és kizárólag a hagyaték tárgyai vonatóak bele. Tehát annak keretei között nem "fizethette ki" a többieket, legfeljebb abból a pénzből, amit amúgy is örökölt volna (tehát szintén különvagyona lett volna).
Viszont az osztályos egyezségnem pont az a lényege, hogy az örökösök tetszőlegesen oszthatják meg a hagyatékot, tehát nem is kellett "kifizetnie" jog szerint az örököstársait a férjednek. Megegyezhetnek úgy is, hogy a férjed örökli az ingatlant, a másik két örökös pedig egy-egy könyvet.

Ez esetben, ha a valóságban mégis "kifizeti" őket, papír, szerződés, vagy bármi okirat nélkül, akkor az a kérdés, honnan vette ahhoz a pénzt.

Mi szerepel a kérdéses ingatlan tulajdoni lapján? Milyen jogcímen lett bejegyezve a férjed? Öröklés az egész? Kifizette az örököstársakat? Miből, hogyan?

Nina22 # 2022.02.22. 18:46

Köszönöm a választ. Akkor valószínűleg meg lett kerülve ez az egész mert osztályos egyezséget írtak alá … gondolom nekem így nincs közöm az ingatlanhoz…

Kovács_Béla_Sándor # 2022.02.20. 16:56

Virágh, ha az életközösség megszünésekor nincs közös vagyon, akkor nincs mit felosztani. Ha volt különvagyon, azt a felek nyilván felélték.

drbjozsef # 2022.02.20. 15:52

Nina22,

Amit adásvétellel szereztek a házassági életközösség fennállása alatt, az főszabály szerint házastársi közös vagyon - kivéve, ha bizonyítani tudja, hogy azt a bizonyos adásvételt is a saját különvagyonából fizette ki.

Nina22 # 2022.02.20. 14:37

Tisztelt Ügyvéd úr! Adott egy családi ház amit hárman örököltek-párom az egyik, ő kifizette a harmadik felet.A kérdésem az, hogy ilyenkor nekem mint házastársnak van e közöm az ingatlanhoz? Tehát közös- e?Azt tudom, hogy örökséghez nincs , de ezt ugyebár a házasság után vette meg. Köszönöm a választ!

Virágh # 2022.02.03. 07:28

Köszönöm a választ.
Az attól függ. Van-e az életközösség megszűnésekor közös vagyon, vagy nincs; van-e neked az életközösség megszűnésekor pénzbeni különvagyonod, vagy nincs...
Életközösség megszűnésekor nincs közös vagyon és nincs pénzbeni különvagyonom sem (házasság előtt vásárolt ingatlanom van, ami különvagyon).
Van egy közös kiskorú gyermekünk, jelenleg a házastársam ingatlanjában lakunk. (A házastárs szerencsejátékos, aki milliókat veszített már. Ezzel kapcsolatos információkat házasságkötés után tudtam meg.)

Kovács_Béla_Sándor # 2022.02.01. 17:05

Az attól függ. Van-e az életközösség megszűnésekor közös vagyon, vagy nincs; van-e neked az életközösség megszűnésekor pénzbeni különvagyonod, vagy nincs...

Virágh # 2022.02.01. 16:11

Tisztelt Ügyvéd úr,
a házastársam a különvagyonát az én bankszámlámra utaltatta, ezt követően elkérte. Válás esetén kell e bizonyítani, hogy a házastárs átvette az összeget? Vagy a bankszámlámra utalt összeg már közösvagyonnak minősül? Nincs házassági vagyonmegosztási szerződés.
Köszönettel: Virágh

Kovács_Béla_Sándor # 2022.01.17. 13:21

Ügyvéd, per.