Gyámság


drbjozsef # 2023.08.22. 05:21

bogar.11,

Nem hinném, hogy akaratod ellenére kényszerítene rá a gyámhivatal, hogy gyám legyél.
Elég indoknak kell lennie, hogy a saját gyermeked gondozása mellett már nincs energiád a testvéred ügyeit is intézni úgy, hogy a gyámolt nem együttműködő, ellenséges veled szemben, nem tudsz hatni rá, nem fogad szót, és nem fogadja el a döntéseid.

bogar.11 # 2023.08.21. 14:13

Nagyon szépen köszönöm!

Már csak annyi kérdésem lenne, mi lehet a fontos ok.
Igazából nem bírok vele, átvág, hazudik, folyamatosan ellenszegül, volt, hogy elszökött buliba, áztat mindenhol, cigizős, piálós videókat tölt fel közösségi oldalra, stb.
Nem annyira szeretném, ha azt mondanák, én vagyok az alkalmatlan arra, hogy kordában tartsam, és emiatt esetleg a gyermekem nevelésére is alkalmatlannak találjanak. A baj az, hogy mindenhol mindenkinek szid.

drbjozsef # 2023.08.21. 13:48

Illetve ha bármi hülyeséget csinál és a hatóság közbe lép, az kihat e a saját gyermekemre? Elvehetik e tőlem?
Ha neked nem felróható az a hülyeség, akkor nem. A saját gyerekedre nem hat ki, ha annak nevelésére alkalmas vagy.

drbjozsef # 2023.08.21. 13:47

bogar.11,

Ptk.4:241. §
(1) A gyámhatóság a gyámot felmenti, ha
a) a gyám fontos okból felmentését kéri;

  1. a gyám alkalmatlannak bizonyul a gyámi tisztségre; vagy
  2. a kirendelést követően szerez a gyámhatóság tudomást olyan akadályról, vagy utólag keletkezik olyan akadály, amely miatt a gyám gyámságot nem viselhet.

Majd a gyámhatóság rendel ki mellé gyámot.

bogar.11 # 2023.08.21. 13:17

Kedves Csoporttagok!

Olyan kérdésem lenne, hogy van e lehetőség a gyámságról lemondani?
16 éves testvérnek vagyok a gyámja, szüleink elhunytak, én vállaltam a gyámságot. Viszont van egy kisgyermekem is. És sajnos a testvér állandóan ujjat húz, nem részletezném, a lényeg, hogy már figyelmeztettek a gyámügynél, hogy ha hivatalos bejelentés érkezik, baj lesz és nem tudok a fejével beszélni, és a saját gyermekemmel kapcsolatban nem szeretném, ha baj lenne.
A helyzet változni nem fog, ezerszer próbáltam vele beszélni.
Van e lehetőségem erről lemondani?
Illetve ha bármi hülyeséget csinál és a hatóság közbe lép, az kihat e a saját gyermekemre? Elvehetik e tőlem?

Köszönöm a segítséget!