tartásdíj - kedvezményezettség


tarrviktoria # 2003.10.27. 21:09

Tarr Viktória, 20 éves főiskolás vagyok.
A történetem a következő: Szüleim 2001-ben elváltak, én akkor még nem töltöttem be a 18-at. Az akkor 14 éves öcsém is és én is édesanyámnál maradtunk, a bíróság édesapámat havi 2szer 8ezer FT tartásdíj megfizetésére kötelezte, később ezt megemelték 2szer 10ezer Ft-ra. A bírósági határozatban benne van az is, hogy mivel a két gyerek édesanyámmal marad, a kettejük közös tulajdonát képező öröklakás árából annak eladása után anyukám 1millió Ft-tal többet kap. Idén májusban megromlott a kapcsolatom az édesanyámmal, el kellett költözzek otthonról, azóta a barátoméknál lakom, és öneltartó vagyok. A probléma az, hogy édesapám május óta is fizeti a tartásdíjat énutánam az édesanyámnak (a pénzt a munkahelyéről utalják rögtön anyukám számlájára). A kérdésem az, hogyan kaphatnám meg én a tartásdíj rám eső részét? Milyen kérvényt kell beadnom a bíróságra: kell-e kérjem a felügyeleti jog megváltoztatását is, vagy csak azt, hogy én legyek a kedvezményezettje a tartásdíjnak? Azzal lehet-e kezdeni valamit, hogy nem élek édesanyámmal, és így esetleg nem jogosult az 1millió Ft többletre? ( A lakást az eltelt két év alatt nem adták el, annak érdekében, hogy édesapám elköltözzön, édesanyám kölcsönt vett fel, és megvette édesapám tulajdonrészét, kifizette a lakás értékének fele-1millióFt értékű összeget. A lakást egyébként tavasszal szándékozik majd édesanyám eladni.)

Mindenféle hozzászólást, tanácsot előre is köszönök: Tarr Viktória