Külföldi örökség


Iusticia # 2003.11.02. 19:30

És az jó megoldás lenne ha egy olyan céget bíznék meg ami direkt ezzel foglakozik?

Leiterjakab # 2003.10.30. 11:00

Igen ez gyakori, hogy külföldi bevándorlók halála után a hagyatéki bírósg vagy hatóság keresi (pl. újsághirdetés útján) az örökösöket, persze gondolom nem a végtelenségig. Szerintem ha meghatározott időn belül nem jelentkeznek akkor a helyi jogszabályok szerint rendezik a hagyaték sorsát pl. az államra száll stb. Próbáltam ausztrál jogszabályt keresni de semmit nem találtam, azon kivül nem tudom mennyire ismernénk ki magunkat a common law-ban...


Leiterjakab

Iusticia # 2003.10.30. 10:22

Bevándorló volt, úgyhogy ausztrál állampolgár lett, a kormány a 30-as években és 1994-ben is kereste az örökösöket, tehát nem sajátíthatta ki a vagyonát.

Iusticia # 2003.10.30. 10:22

Bevándorló volt, úgyhogy ausztrál állampolgár lett, a kormány a 30-as években és 1994-ben is kereste az örökösöket, tehát nem sajátíthatta ki a vagyonát.

the big cat # 2003.10.29. 17:16

Ehhez az ausztrál common law-hoz értő jogász kell, érdemes lenne ottani ügyvédi irodával felvenni a kapcsolatot.

Mindenesetre ha a világháború közbe jött, akkor előfordulhat, hogy mint ellenséges tulajdont kisajátították, mint ez egyébként történt szinte minden hadviselő államban.

Iusticia # 2003.10.29. 17:09

Sziasztok!

Egy elég bonyolult és régi ügy miatt szeretnék tanácsot kérni. Az egész úgy kezdődött hogy a családom egyik tagja hatalmas vagyont gyűjtött a 30-as években Ausztráliában.Amikor meghalt még a világháború előtt nem mardtak csak oldalági örökösök utánna. Az összeg akkora volt (több nagy gyára volt a kedves rokonnak) hogy az ausztrál kormány csak akkor adta volna át ha az örökösök kimennek és ott birtokolják.Akkoriban fogadtak egy ügyvédet, de jött a világháború és vége lett mindennek, az elmúlt rendszerben pedig nem volt ajánlatos ilyen ügyekbe bonyolódni.
A kérdésem a következő:
Az örökségről nem mondak le, az el nem évülhet.
Lehetne e, és milyen módon érvényesíteni az örökösi jogcímet?

A hozzászólásokat előre is köszönöm!