Nyári szünidei láthatás


Detti27 # 2014.07.23. 11:10

Nem én veszekszem, nekem védekeznem kell(ene)...

Kovács_Béla_Sándor # 2014.07.23. 11:05

Akarsz veszekedni ezen?

Detti27 # 2014.07.23. 11:05

Soha semmiben...Van sapkám-nincs sapkám:-(
Ennek tudatában szünet vagy nem szünet június 14-15?

Kovács_Béla_Sándor # 2014.07.23. 10:32

Nem tudtok megegyezni?

Detti27 # 2014.07.23. 08:27

Kedves Ügyvédek!
Az tanév rendjéről szóló rendelet értelmében 2014. június 13. volt az utolsó tanítási nap.
Jogértelmezés szerint a június 14-15. hétvége nyári szünetnek minősül???
A diákok és tanárok szerint igen, de jogilag érdekelne, hogy arra a hétvégére a szünidei kapcsolattartási szabályozás-e az irányadó.
Köszönöm!

ObudaFan # 2014.07.16. 09:28

A ruhákban még talán egyet is értek, de hogy ezt jogi úton kellene-e rendezni, abban már nem feltétlenül. Kérheted a gyámhatóságtól a kapcsolattartás végrehajtását, de ennél sokkal problémásabb esetekben is tehetetlenek.

nekem77 # 2014.07.16. 08:53

Kedves Egyjogász!

Vártam már, hogy valaki elkezdje a piszkálódást.
Ezt én nem tartom olyan viccesnek. Az természetes, hogy az élelmezés az én dolgom. Viszont szerintem ha már fizetem a gyerektartást akkor elvárhatom, hogy a gyermekemet megfelelő mennyiségű ruhával és a hozzá tartozó dolgokkal adják át. Hiszen van neki.
Felesleges dolognak tartom, hogy ha van még egyet vegyek.
A kérdésem arra irányult, hogy kérhetem-e, hogy betegyék neki?

Egyjogász # 2014.07.16. 08:27

Sőt eléggé el nem ítélhető módon enni, meg inni adni is kell neki, még akkor is, ha a másik szülő nem csomagolt két heti hideg élelmet...

Egyébként komolyan hagynád a gyerekedet xarrá égni a napon, mert a másik szülő nem csomagolt neki naptejet?

nekem77 # 2014.07.16. 06:05

Két hetes együttlétre nem csomagol megfelelő mennyiségű ruhát. Meg nem tudom, hogy nekem kell-e biztosítani ilyenkor az esetleges gyógyszereket, vitaminokat,naptejet, stb.
Más kell neki és más a felnőttnek.

ObudaFan # 2014.07.16. 05:51

Mindent leszabályozni azért nem lehet. Mit nem adott át a gondozó szülő?

nekem77 # 2014.07.16. 05:34

Érdeklődnék, hogy nyári láthatásnál mit köteles csomagolni a gyermeket nevelő szülő.
Erre van-e valami szabályozás?
Lehet-e kötelezni a másik felet, hogy ha nála van a gyermek Ő vegye meg a hiányzó dolgokat?

Válaszukat előre is köszönöm!

monalisa1 # 2013.07.22. 20:38

Hát ahány iskola annyiféle szokás tanévkezdéskor...

Egyébként javasolnám hogy ne közvetlenül a nyaralásról essenek be az iskolapadba hanem legyen néhány nap otthon levezetőként, egyben ráhangolásként. (A gyermek nem gép hogy megnyomjuk a gombot aztán zökkenő nélkül indul a szalag.)

Ami a játékok stb. kérdését illeti azok az ők személyes használatú dolgaik - tőletek kapták, azonban jól is néznénk ki ha vita kerekedne mint ingósági közös vagyon. A problémája kicsinyes, nevetséges.

Na hagyjunk teret a lentebb felvetett kérdéseidnek, remélve valaki tud hasznos tanáccsal szolgálni.

habok # 2013.07.22. 20:03

Évnyitó az első napon, 8-tól... :(

Erre nem tudod véletlenül a választ?
Még annyi kérdésem lenne, hogy a gyerekek dolgai (játék, ruha, cipő, hangszer, bicikli, babakocsi, bútor, nagyobbaknak mobil, pc, playstation) az közös tulajdon-e?

Köszi a segítséget.

monalisa1 # 2013.07.22. 19:54

Az első tanítási nap előtt van az évnyító, azon ott kell lenni mégpedig ünneplő ruhában. A többit majd megválaszolja aki jobban ért hozzá.
Én neked szorítok, az exed mint a katonaságnál a parancsoló őrmester...

habok # 2013.07.22. 18:57

Mert neki joga van hozzá.
A gyámügyes pasi (igen, férfi volt) azt mondta, hogy ilyenkor mindegy az, hogy mi a gyerekek érdeke, csak az számít, neki mihez van joga.

semmi megállapodás, megbeszélés, csak közlések...
Arról, hogy a kicsit hol adja át a végén, szó sem esik, holott ő nem jár iskolába (lévén 2 éves)

.."tájékoztatlak, hogy igényt tartok, hogy a nyári szünet legalább fele ideje alatt a gyerekek velem legyenek."
"...ennek tükrében, a 30-ik héten, ... órakor adjad át nekem a gyerekeket..."
"A gyerekeket szeptember 2-án az első tanítás napján beviszem az iskolába, majd onnan Te elhozhatod őket."

Még annyi kérdésem lenne, hogy a gyerekek dolgai (játék, ruha, cipő, hangszer, bicikli, babakocsi, bútor, nagyobbaknak mobil, pc, playstation) az közös tulajdon-e? Mert rendszeresen erre hivatkozik és követeli, hogy vigyem vissza a közös házba a gyerekek összes holmiját, mert a közös vagyon részei szerinte, én viszont úgy tudom, hogy a gyerekek dolgai nem tartoznak a vagyonleltárba és ott vannak, ahol a gyerekek élnek.Légy szíves javítsatok ki, ha nem így van. Persze így sem hoztam el mindent, sőt... a nagyobb dolgok ott maradtak, de ruha, iskolai cucc, hangszerek, játékok és most nyáron a biciklik azért nálunk vannak.

monalisa1 # 2013.07.22. 17:55

Ha még nem vagytok semmiben sem megállapodva akkor mi alapján követelt 5 hetet egyvégtében?!

habok # 2013.07.22. 14:23

Kedves Monalisa,

voltunk pszichológusnál, aki, miután több alkalommal beszélt a gyerekekkel, azt javasolta, ebben az átmeneti időben nem kellene erőltetni, hogy kötelező legyen menni. Most nagyon haragszanak az apjukra, nagy az ellenállás (ahogy velem és ahogy velük viselkedett még amikor együtt voltunk, illetve velük azokon a láthatásokon, amikor elmentek vele), de idővel ez oldódni fog. Igaz, ehhez kellene mindkét fél. Azt mondta, ezt most apukának meg kellene értenie és segíteni a gyerekeknek.
De apukával per pill nem lehet beszélni. Én is csak abban reménykedem, lehiggad, elfelejti a sértődöttséget (miszerint én be mertem adni a válópert és ott mertem hagyni- bár ezekhez a lépésekhez ő viselkedése vezetett), akkor lehetne vele értelmesen egyeztetni. Most nincs egyeztetés, csak rendszeresen jönnek a levelek tőle felszólító stílusban, mikor mit akar.
Én meg megírom neki, hogy bocs, ez nem fog menni, okok felsorolva (beírtam ide egyszer egy általa javasolt láthatási tervet, érdemes utánanézni), maradjunk a 2 hetente hétvégénél (illetve neves napok, ünnepségek esetén találkozzunk közösen külső helyszínen). Nyárra meg csak ennyi, 5 hét jár neki, ettől-eddig, pont.

Jelenleg nem tárgyalóképes, holott a válás sokkal egyszerűbb/gyorsabb lenne közös megegyezéssel.
Ideiglenes intézkedési kérelem beadva de most ítélkezési szünet van, amikor legutoljára érdeklődtem, annyi volt a válasz, bíró előtt van. Most meg ugye szünet.
Szerencsére Eu az ország, de az is hónapok a gyámügy szerint.

Viszont a teljes elzárás sem jó a gyerekeknek, hónapokig.

habok # 2013.07.22. 14:23

Kedves Monalisa,

voltunk pszichológusnál, aki, miután több alkalommal beszélt a gyerekekkel, azt javasolta, ebben az átmeneti időben nem kellene erőltetni, hogy kötelező legyen menni. Most nagyon haragszanak az apjukra, nagy az ellenállás (ahogy velem és ahogy velük viselkedett még amikor együtt voltunk, illetve velük azokon a láthatásokon, amikor elmentek vele), de idővel ez oldódni fog. Igaz, ehhez kellene mindkét fél. Azt mondta, ezt most apukának meg kellene értenie és segíteni a gyerekeknek.
De apukával per pill nem lehet beszélni. Én is csak abban reménykedem, lehiggad, elfelejti a sértődöttséget (miszerint én be mertem adni a válópert és ott mertem hagyni- bár ezekhez a lépésekhez ő viselkedése vezetett), akkor lehetne vele értelmesen egyeztetni. Most nincs egyeztetés, csak rendszeresen jönnek a levelek tőle felszólító stílusban, mikor mit akar.
Én meg megírom neki, hogy bocs, ez nem fog menni, okok felsorolva (beírtam ide egyszer egy általa javasolt láthatási tervet, érdemes utánanézni), maradjunk a 2 hetente hétvégénél (illetve neves napok, ünnepségek esetén találkozzunk közösen külső helyszínen). Nyárra meg csak ennyi, 5 hét jár neki, ettől-eddig, pont.

Jelenleg nem tárgyalóképes, holott a válás sokkal egyszerűbb/gyorsabb lenne közös megegyezéssel.
Ideiglenes intézkedési kérelem beadva de most ítélkezési szünet van, amikor legutoljára érdeklődtem, annyi volt a válasz, bíró előtt van. Most meg ugye szünet.
Szerencsére Eu az ország, de az is hónapok a gyámügy szerint.

Viszont a teljes elzárás sem jó a gyerekeknek, hónapokig.

monalisa1 # 2013.07.22. 13:31

Olyan, hogy egy 6-8-10 éves gyerek nem megy oda ahová mondják neki, na olyan nincs. Az anyának rendelkezésre áll az egész hét a ráhangolásra, előkészítésre.

Neked kell tudni mi okból a tisztakozásuk -
a részletezés nem ide tartozik -, old fel a gátlást.

monalisa1 # 2013.07.22. 13:25

A szülők a bíróság rendelkezéséig egymástól el szokták lopni a gyermeket aztán nemigen adják vissza...

Haladéktalanul írj a bíróságnak és kérd: soron kívül hozzanak egy ideiglenes intézkedést miszerint "a" tárgyalásig a gyerekek mindenképp nálad maradhassanak.
Az apa külföldi állampolgár, féled elviszi őket stb.

Ha EU országon belüli az apa akkor ha nehezen is de csak visszaszerezhetők bírósági/hatósági intézkedéssel, ha Európán kívüli az illető akkor akármi is megtörténhet...

A gyerekek vele történő nyaralásától zárkózz el, "világot látni" majd ha nagyobbak lesznek., amikor már értik is mi történék velük, körülöttük.

Ideje lenne már, hogy ne ő szabjon feltételeket(!), a gyámhatóságon történt viselkedése a jövőt illetően nem sok jóra (= változásra) kecsegtet.

habok # 2013.07.22. 12:29

KEdves Monalisa,

gyámügyön voltunk, nem volt hajlandó egyezkedni. Pontosabban egyszer csak felállt az egyeztetés közepén, kiment beszélni az ügyvédjével (telefonon), majd annyit mondott, nincs egyezség és elment.

Azóta voltak a minden 2. hétvégék, amikor vihette az összes gyereket - a nagyok 2* nem mentek, nem voltak hajlandók :(

Gyámügy azt tanácsolta, nem adjam őket, amíg nincs bírósági döntés. Szigorúan szóban, természetesen.
Egyáltalán ne adjam, csak láthassa őket, nálam... De ne vihesse el a tárgyalásig. Ezt én nem tartottam jónak,hogy tárgyalásig ne vihesse el őket egyáltalán, a hétvégei 1* ottalvás simán belefér a 2 évesnél, bár voltak sírások -nagyok szerint, de ezen nem tudok segíteni, messziről. De 5 hét... Amúgy a nagyok sem nagyok, a legnagyobb 10 múlt.. Szóval tényleg nem ellátás/felügyeletre gondoltam, csak ha ott vannak a tesók, akkor könnyebb neki a hosszabb idő, mint 1-1 nap.

Több különböző korú gyerek esetén mi a szokás? Különböző ideig tart az egybefüggő kapcsolattartás?
Az általános gyakorlat érdekelne, hogy mi a szokás, mit szoktak megítélni.

Külföld -
  • félreérted. Világot látni, ezzel nem lenne bajom. Kivéve, ha apuka annak az országnak az állampolgára, gyerekek kettős állampolgárok, volt ráutaló magatartás (elvitte a gyerekek nem magyar papírjait), 1-1 elkapott mondat, tehát reálisnak gondolom, hogy nem jönnének vissza...

Gyámügy azt mondta, amióta a bíróság befogadta a keresetlevelet/kiírta a tárgyalást, azóta nincs hatáskörük, a bíróság hatáskörében tartozik a kapcsolattartás szabályozása. Ők majd végrehajtatják, ami le van írva. A tárgyalást meg novemberre írták ki.

monalisa1 # 2013.07.22. 12:04

Egy 2 évest 5 hétre, na ne, legfeljebb egy hétre (hétvégére), de félő az idő csak sírással, kiabálással fog eltelni - nemigen vannak ők még szokva egymáshoz. (Egy ilyen kicsire még másként kell főzni, éjszaka bepisil stb.) A nagyobbakra nem hagyható, nem az ők felelőssége.

Külföldre világot látni - miért is ne, de annak joggal elvárt feltétele, hogy a nap 24 órájában ott van melletük, velük., ha nem tudja megoldani a téma felejtős. (Mert idegen a környezet, ismeretlenek az emberek, valamint az idegen nyelv...)

Bocs, de a ti esetetekben nincs nyári "főszabály", a szervezkedéshez- egyeztetéshez már a tavasszal neki kellett volna állni.

Hívd fel a gyámhatóságot adjanak ők tanácsot., bármiféle gubanc/probléma esetén úgyis őket fogjátok megkeresni, akár te akár ő.

---
  • laikus hozzászóló
habok # 2013.07.22. 11:11

Sziasztok

mivel vészesen közeleg a határidő, amit a férjem szabott, újra megpróbálkozom a kérdésem feltevésével.
Amíg nincs bírósági döntés a gyerekelhelyezésről, addig mi a "főszabály" a nyári szünettel kapcsolatban?
Köteles vagyok-e neki odaadni a 2 évest 5 hétre, ha ezt nem teszem meg, annak milyen következményei lehetnek? (Elvileg egy 2 évesnél mennyi az az idő, amit egybefüggő láthatásra elő szoktak írni? )
Ha egyik gyereket sem adom ilyen hosszú időre, annak lehetnek-e következményei?
Nem arról van szó, hogy egyáltalán nem akarom megengedni, hogy találkozzanak az apjukkal, csupán az egybefüggő idő hosszával van gondom.

Több különböző korú gyerek esetén mi a szokás? Különböző ideig tart az egybefüggő kapcsolattartás? Vagy a legkisebbhez/legnagyobbhoz igazítják? A legkisebbnek még az egy hét egyben is hosszú, de az szerintem még vállalható, ha ott vannak a nagyobb tesók.
Olyan érdekelne, hogy szokás szerint/bírói gyakorlat mondjuk aug. utolsó x. napjáig hazahozza őket, hogy felkészülhessünk a sulira pl., vagy szokásos, hogy a nyári kapcsolattartás után az iskolába mehetek a gyerekekért délután.
Meg kell-e mondania, hova viszi a gyerekeket (külföld pl), ki fog rájuk vigyázni napközben, amikor dolgozik, vagy ha elvitte, azt csinál, amit akar?
Mi a helyzet akkor, ha nem egyezem bele a külföldre vitelbe? Erre jó okom van, nem a gyerekeket akarom megfosztani a külföldi nyaralástól, mert valószínű nem nyaralni vinné őket.
Mindemellett esélyes, hogy nem adja őket vissza, esetleg az országba sem hozza vissza őket, ha kivitte egyszer.

A rendszeres évközbeni kapcsolattartás az műkődött nálunk, kisebb-nagyobb zökkenőkkel, de minden második hétvégén nála voltak a gyerekek, most a nyárral van gond.
Ami még fontos talán, jún első hétvégéje óta nem kereste a gyerekeket, nem találkoztak, nem hívta őket telefonon. Csak nekem jött a felszólítás, levélben.

ObudaFan # 2013.07.16. 21:43

Azt csak nem gondolod, hogy a te kérésedre a másik fél meghallgatása nélkül fog dönteni a gyámhatóság azonnal. Vagy ha így gondolod, akkor sok csalódás fog még érni.

MrTP # 2013.07.16. 20:04

sajnos mar megint ide kell irnom, ez ami ebben az orszagban folyik az egyszeruen verlazito. Az anyuka megtagadta a juniusi lathatasokat, erre feljelentettem a IVik keruleti gyamon, az ugyintezot biztos lefizette, mert most kuldtek egy papirt, hogy ahelyett, hogy intezkednenek es felszolitanak az draga latos anyukat, hogy azonnal engedelyezze az apai lathatasok potlasat ugyet inditanak kivizsgaljak ami 30nap, tehat 1 honap no lathatas, meg egy honap kivizsgalas,......ja es draga latos edesanyuka a nagy arcaval bele irta a jegyzokonyvbe, hogy o idezem: " johiszemuleg tagadta meg az apukatol a lathatas,mert szerinte nyaranta csak 3 het jar es majd szeptemberben potolhatjuk az apai lathatast mert o mar mas programot szervezett a gyereknek es igy nem all modjaban potolni az elmaradott lathatasokat" Ezt a tisztelet gyamugy 30 napig fogja vizsgalni, tehat vege a nyarnak apuka fizesse csak a gy. tartast nyugodtan lathatas elmaradt...slussz passz, mi folyik itt ebben az orszagban? Mit lehet tenni itt senmilyen himnemu allampolgarnak nincs joga semmihez? egyszeruen rohognek a markukba? mar nagyon elkeserito ez. Kerem tanacsoljanak valami felsobb szervet aki azonnal intezkedik. Mit kell itt vizsgalni maga a gyerek anyja irasba adta, hogy nem adta a gyereket oda apai lathatasra Juniusban...miert nem az az elso, hogy ezt potoltatjak?