Apai lemondás a gyermekről


kismico # 2015.09.21. 11:11

Jó napot azt szeretném kérdezni ha az apa le mond a gyerekről de idővel azt szeretné hogy a nevén legyen az lehetséges ?

icebear25 # 2014.12.15. 17:49

Köszönöm a választ.

Mit mondjak sajnos az Anya nem az az egyezkedős fajta. nem nagyon hajlandó bármit is feladni az életéből. A gyermektartást sem fizette sosem az első perctől fogva. Úgy kellett anno elrángatnom egy ügyvédhez aki aláíratott vele egy papír miszerint ha nem fizeti akkor legalább a gyermek ruháztatását és az iskolai költségeket állja.

Üdv

Kovács_Béla_Sándor # 2014.12.12. 11:09

Szerintem fake. De legalábbis nagyon remélem.

ObudaFan # 2014.12.12. 10:53

icebear25

Meg tudtok ebben és a gyermektartásban, kapcsolattartásban egyezni? MErt ha igen, akkor egyszerűen egyezségi kísérletre idézést kértek a bíróságtól és megegyeztek.

ObudaFan # 2014.12.12. 10:52

UjraSari

A férjet. Aztán ha a férj, a biológiai apa és az anya is egyetértenek abban, hogy ez ne így legyen, plusz az anya már 300 napja legalább nem él együtt a férjjel, akkor hárman közösen kérhetik a bíróságtól, hogy egy elég egyszerű nemperes eljárásban változtasson ezen. Ha a háromból valaki nem ért ezzel egyet, vagy együtt él az anya a férjjel, akkor csak peres úton lehet rendezni.

UjraSari # 2014.12.11. 17:40

Kedves Forumozok, kerdesem a kovetkezo. Ha egy ferjezett nonek gyermeke szuletik, de a gyermek nem a ferjtol van, kit irnak be apanak? Automatikusan a ferjet? Vagy lehetseges-e, hogy a biologiai apa kerul bejegyzesre? ha igen, ahhoz mi szukseges? Koszonom.

icebear25 # 2014.12.11. 17:34

Üdv

Egy olyan kérdésem lenne, hogy én lemondhatok-e a gyermekem nevelési jogáról a bíróságon az Anya javára? Az exemmel sosem voltunk házasok, de amikor külön mentünk nekem volt lakásom és munkám így a bíróság nekem ítélte a gyermekemet.Elmúlt már a fiam 11 éves. Hét éve nevelem én. Azóta az anyja férjhez ment és természetesen van munkája. Mind a ketten három műszakban dolgoznak és én hét éve függök tőlük, hogy mikor van szabad időm vagy mikor tudok az én párommal találkozni. Kicsit el vagyok keseredve emiatt. Viszont ha az Anya lenne a nevelő és én a hétvégi Apuka akkor talán nekem is lehetne normális életem és nem más irányítaná kénye kedve szerint.Nem akarom természetesen eldobni sem hanyagolni a gyermekemet de nincs életem így. Ebben kérném a hozzá értők tanácsát. Előre is köszönöm.

Kovács_Béla_Sándor # 2014.12.11. 05:44

Hacsak úgy nem.

ObudaFan # 2014.12.10. 22:16

Milyen módon rendezhető el a gyermekről való lemondás, illetve a gyermektartási díj megszüntetése?

Ha van, aki helyette örökbefogadni hajlandó, és ehhez a másik szülő is hozzájárul, akkor lehet.

Kovács_Béla_Sándor # 2014.12.10. 14:40

El lehet intézni külföldről is?
Se.

KittiHavas # 2014.12.10. 13:51

Jó napot!
Szeretnék tanácsot kérni. A páromnak előző kapcsolatából van egy 4 éves gyermeke. Jelenleg külföldön élünk, a havi gyermektartás fizetésén kívül semmilyen kapcsolat nincs. A gyermek anyja -amíg otthon éltünk- sem engedte a rendszeres láthatását, érzelmi kötődés nem alakult ki az apa és gyermek között.
A gyermek anyja hozta fel még régebben, hogy a párom mondjon le a gyerekről.
A kérdésem az lenne: Milyen módon rendezhető el a gyermekről való lemondás, illetve a gyermektartási díj megszüntetése? El lehet intézni külföldről is?
Köszönöm a segítséget!
Üdv.

ObudaFan # 2014.12.08. 12:59

Jogilag ilyesmit nem tud kikényszeríteni, amíg nem állapítja meg bíróság az apaságát. Az pedig nem lehetséges, amíg van bejegyzett apa.

Szelia # 2014.12.05. 19:25

A következőbe szeretnék tanácsot kérni.
Született egy kislányom. A vér szerinti apukája elment mikor 3 hónapos terhes voltam. Az első gyermekem apukája nevére lett anyakönyvezve a kislány. Azomban a vér szerinti apuka most ugy döntött, hogy néha el akarja vinni a kislányt, mert "neki kell"
Megteheti ezt?

ObudaFan # 2014.10.07. 17:13

"Apai lemondás" nem létezik. Ahhoz járulhatna hozzá az apuka, hogy a párod örökbe fogadja a gyermeket, de ezt meg kikényszeríteni nem igazán lehet, hacsak a bíróság meg nem szünteti a szülői felügyeleti jogát. De talán tegyél feljelentést tartás elmulasztása miatt, aztán hátha könnyebben hozzájárul.

Norcy # 2014.10.07. 10:14

Sziasztok! A segítségeteket szeretném kérni. 27-én 1 éves lesz a kisfiam, persze biológiai apja 3 hetes kora óta nem látta nem ad pénzt. A bíróság megítélte, már a végrehajtás is elindult. ennek már 5 hónapja. Tudom hogy van 4 órás bejelentett munkahelye, csak nem értem akkor miért is nem találják meg? Már annyira kivagyok, hogy jobb lenne ha a kicsiről lemondana. A gyámhivatal nem segít, azt mondták "Ilyet még nem hallottunk, hogy ha egyszer elismerte a gyereket utána lemondjon róla" Mondtam hogy akkor majd most, mivel nem akarom hogy a nevén legyen. 200 km van köztünk tuti hogy nem jön el aláírni a dolgokat. Viszont a hatóság részéről nem lehetne kiküldeni a nyilatkozatot hogy töltse ki pl. 8 napon belül küldje vissza? Jelenlegi párom a nevére venné a kisfiút és nem kell attól rettegnünk hogy az igazi apja majd el akarja vinni 3 év után holott egyszer se látta, mert ugye azt mondják hogy joga van hozzá. Igen de kötelessége is lenne fizetni utána ha már nem neveli.

monalisa1 # 2013.12.11. 11:02

Igazán nem akarok provokálni valamint nagyon félre vinné a kérdésedet, de miért nem védekeztél?...

Kívánok jó egészséget, és a hamarosan világrajövő gyermekednek ügyszintén.

Üdv.

milici # 2013.12.11. 10:29

Hidd el monalisa nem fogok könyörögni az "apának" , nem kényszer, de amit kell azt végig csinálom. Én jeleztem felé többször, ő semmire nem reagált, nekem innen tiszta a lelkiismeretem. A költségek miatt ami ezekből meg majd keletkezik én leszek a szemét, de nem fog érdekelni.

monalisa1 # 2013.12.10. 16:58

Olvastam hogy egy 30+ éves férfi még nem tartotta érettnek magát ahhoz hogy gyermeke legyen - és ez nem ritka. (Nem tudom a te "párod" mennyi is, és nem is ide tartozik, de a legfőbb gond, hogy "csupasz" fenékkel nehezen szánják rá magukat az emberek.)

milici # 2013.12.10. 16:40

Köszönöm Nektek nagyon aranyosak vagytok. Pár hetem van szülésig, apai nyilatkozat nincs....marad a bíróság :) köszönöm a biztatásokat. :)

pazs # 2013.12.10. 14:43

Ne vonulj ki, te tök jó vagy a "gyakran ismételt kérdések" megválaszolásában egyébként :)

monalisa1 # 2013.12.10. 13:38

Értem, kivonultam.

pazs # 2013.12.10. 13:26

monalisa, kezdesz megint valótlanságokat mondani. Nem lesz feltétlenül DNS-vizsgálat a per során, sőt, nem is biztos, hogy lesz per. A névválasztás más kérdés, ha már jogilag apa, közösen kell dönteniük a gyerek nevéről, ha ez nem megy, akkor majd a bíróság megmondja (nem nagyon tudok olyan okot, ami miatt ne az apáról neveznék el, ha az anya is azt akarja). A DNS-vizsgálat nem feltétlen vérből van és egyébként a vérvizsgálat az első, mert azzal könnyen-gyorsan ki lehet zárni az apát.

Anyakönyvezésnél nem úgy megy, hogy az anya bemond egy apát, aki majd tiltakozhat, ha akar, meg bírósághoz fordulhat - itt az anya szeretne valamit, neki kell bírósághoz fordulnia, ha nem tudja rávenni az apát, hogy tegyen apasági nyilatkozatot és járuljon hozzá, hogy a gyerek az ő vezetéknevét kapja.

milici: nem lesz itt semmi gond szerintem.

monalisa1 # 2013.12.10. 13:21

A baba születési anyakönyvezéséhez nyugodtan mond be az apa nevét, ha tiltakozik "apasága" ellen, utóbb fordulhat bírósághoz - jön a DNS vizsgálat...

milici # 2013.12.10. 12:53

Köszönöm szépen! Nem vagyok türelmetlen.... :) Nem is piszkáltam abszolut, csak vészesen közeledik a baba érkezése, azért próbáltam tájékozott lenni! :)

monalisa1 # 2013.12.10. 12:46

Valóban rosszul olvastam...

A per során a bíróság elrendeli a DNS vizsgálatot: egy-egy csepp vér ill. nyálminta-kenet a férfitől és a babától, az eredmény 99,9%-ban igen vagy nem. (Ha övé a gyermek onnantól nincs hogy "nem szeretné" a nevét adni a babának, stb.)

Valószínűleg még nem felkészült (= nem elég érett) az apaságra, legyél türelemmel hozzá.