végrehajtás


Zoltán György # 2004.08.31. 21:54

Bírósági ítéletben mi szerepel?

Végrehajtó, mennyit mond "ÜGYÉRTÉKNEK"?

magdi # 2004.08.31. 19:54

Üdvözletem!
Az apa 31 hónapot fizetett = 74.400 Ft
Nem fizetett 147 hónap= 352.8oo ezer Ft
Hát tudnánk mit venni ennyi pénzből!!!
De még sohasem mondta senki, hogy nemcsak hat hónapra lehet visszamenőleg kérni a tartásdíjat????
A feljelentést ma adtam postára!
Üdvözlettel, köszönettel magdi

Zoltán György # 2004.08.27. 23:36

"1990.-ben született a gyermekünk, innen kezdve az apa egyedül hagyott."

Pontosan hány havi gyermektartási díjat fizetett?!?
Mennyi az elmaradása?!?!
A különbözetet egyösszegben kérd!
A pénzre kamatot számol fel a bank is, de a félreértések elkerülése végett létezik egy Köteles Kamat, ami 1990-ben 20%, késöbb 12% éves szinten.
Ezt a végrehajtónak fejből kellene tudni!!!

Mindenképp jelentsd fel!
Aztán, ha pótolta a mulasztását (az utólsó fillérig), visszavonod!

magdi # 2004.08.27. 18:10

Köszönöm szépen a segítséget!
Ma már intéztem egy csomó dolgot. Voltam a rendőrségen, és érdeklődtem a végrehajtó irodánál.
Borzasztóan tehetetlen az ember segítség nélkül én hónapokra leblokkolok, egyrészt az érzelmi bevonódás magas foka miatt, másrészt nem tudom hol kezdjem el.....
Azt az egyet nem igazán értem, hogy a "teljes összeget kérjem, kamatostól", hogyan lehet???.privát egyezkedésben????
köszönöm magdi

Zoltán György # 2004.08.24. 21:30

A Bírósági Végrehajtónál van a hiba!!!

Vedd kezedbe az ügyet, naponta, de legalább hetente érdeklődj...
Érezze, hogy fontos számodra az ügy!

Mivel az eljárás elindításának feltételéül szabtam, hogy adós fizetési kötelezettségének ismételten nem tesz eleget, ezért az eljárást felfüggesztették, de a további befizetések elmaradtak.

Nem lett volna szabad engedni, hogy felfüggesszék!

2003-ban volt a Bírósági tárnyalás, ahová az apa nem jött el.
Tartás elmulasztás vétséget állapítottak meg és kettő év próbára bocsátották.

Ismételt feljelentés a rendőrségen...
Elsőre két év+a többi halmazatiban!

Ne félj meggondolja!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Valószínű, hogy fizet, de ne egyezkedj, hanem a teljes összeget kamatostul!!!

magdi # 2004.08.24. 12:30

Kedves Zoltán György! Üdvözlet Mindenkinek!

1990.-ben született a gyermekünk, innen kezdve az apa egyedül hagyott.
1992-ben Bírósági eljárás keretében, teljes hatályú apai elismerő nyilatkozatot tett, egyúttal határozat született a gyermektartásdíj vonatkozásában: miszerint havi 2.400 Ft.
1995. től az apa a gyermektartásdíjat mind a mai napig nem fizeti.
1996 évben végrehajtási eljárás kértem és a végrehajtó, nem tudott eredményt felmutatni.
Az apának hivatalosan bejelentett lakása nincs, volt barátnőjénél lakik és azt mondja nem dolgozik.
A végrehajtó nem tett betekintést az adós ADÓBEVALLÁSI irataiba, nem tudom, hogy miért, pedig ez az egyetlen mód arra, hogy lelepleződjön és kifizesse ezt a megalázóan kevés összeget gyermeke tartására vonatkozóan.
Eredménytelenség miatt 2000-től a végrehajtást a végrehajtó szüneteltette.
2001-ben a gyámhatóság tanácsára rendőrségi feljelentést tettem. Ennek eredményeképpen igazolódott hogy az apa dolgozik, rendszeres jövedelemmel rendelkezik, ez volt az első eset, hogy jövedelmét bevallotta. Megígérte a rendőrségen, hogy ezentúl fizetni fog. Bizonyságul egy havi befizetést eszközölt.
Mivel az eljárás elindításának feltételéül szabtam, hogy adós fizetési kötelezettségének ismételten nem tesz eleget, ezért az eljárást felfüggesztették, de a további befizetések elmaradtak. Vádemelési javaslattal a rendőrség az ügyet az Ügyészségnek megküldte.
2003-ban volt a Bírósági tárnyalás, ahová az apa nem jött el.
Tartás elmulasztás vétséget állapítottak meg és kettő év próbára bocsátották.
gyermektartásdíjat azóta sem fizet, évek óta ott lakik ahol eddig, csinos kis névtáblája is van, dolgozik. A végrehajtási eljárás pedig folyamatban van és nem tudom kitart-e addig, amíg a gyerek nyugdíjas lesz és egyáltalán..most 15 éves, 6 osztályos gimnáziumba jár. Igyekszem megteremteni azt a helyzetet, hogy „hátrányos helyzetünk” ellenére felzárkózhasson a többiek közé.
2003-ban ismét végrehajtást kértem, amelynek helyt adtak.
1995-től, tehát 9 éve, miért nem lehet érvényesíteni ezt a megszégyenítően kevés összeget.
Vajon hol akadok el?Mit csinálok rosszul??

köszönettel:
Magdi