Ingó dolgok öröklése


alorinc # 2004.09.08. 10:03

Egyáltalán felvették az ingatlanokat a haygatéki leltárba amikor kinn voltak az önkormányzattól?

alorinc # 2004.09.08. 10:02

kérni kelett volna a haszonélvezeti jog megváltását a közjegyző előtt

szajbertattila # 2004.08.29. 17:05

A gyerekek örökölnek az anya után, de az apának az ingóságokon is haszonélvezeti joga van, tehát ő jogosult használni a dolgokkat, így joga van ahhoz, hogy ne adjon ki semmit, ammit a haszonélvezeti jog fennáll.

jeanne d arc # 2004.08.29. 09:49

sziasztok
szeretnék tanácsot kérni ebben a témában. édesanyám márciusban elhunyt. sajnos édesapám azóta teljesen megváltozott. ahhoz képest hogy én a középső lánya és az én lányom intéztük egyedül a temetést, se neki se a másik két testvéremnek nem került egy fillérjébe sem, most kitalálta hogy a sirkőbe szálljunk be, mert neki nincs pénze. és mivel montam hogy sajnos nem tudok most nélkülözni pénzt, ráadásul apám és a hugom ugy rendezték el mindezt, hogy engem és a nővéremet meg sem kérdezték. erre ő azt mondta egyikünk sem vihet el onnan semmit, bár hozzáteszem nem is volt szándékunkban ilyesmi. szeretném tudni van e ehhez joga, hisz ő nem járult a temetéshez sem hozzá, és ugy gondolom anyai ágon nem lenne joga visszafogni semmit . meddig mehet el? ráadásul állami lakásuk van, amit mindenképpen a hugom fog megkapni. adjatok tanácsot.
jeanne d arc

szajbertattila # 2004.08.25. 04:42

az életjáradéki szerződés módosítása tűnik a legjobbnak, akár úgy, hogy egy mellékletben tételesen felsoroljátok a szóban lévő ingóságokat.

Weri # 2004.08.24. 17:22

Előre is köszi, ha segítettek! Weri

Weri # 2004.08.24. 17:20

sziasztok! barátomnak szeretnék segíteni.

A barátom nagymamája szeretne
ingóságait (például tévét, ékszereit, bútorokat) ráhagyni az együtt
élő unokájára (barátomra). A lakás már az unoka nevén van, a
nagymama haszonélvezeti jogával együtt laknak, csak ők ketten. a barátom életjáradék szerződést kötött
nagymamájával, ezért lett az ő nevén a lakás, és később kiderült a
hiba, hogy a szerződésben csak az ingatlanról van szó, az
ingóságokat "elfelejtették" beírni. Az ingóságok így a hiányos szövegű
életjáradék szerződés miatt veszélyben vannak? Az életjáradék
szerződést módosítani kell (vagy lehet)?
A kérdés az, mi
a teendő, hogy a nagymama gyermekei ne tudjanak majd a lakásban lévő ingóságok egy részét követelni?