Zaklatás ,mit lehet tenni?


derill # 2004.09.08. 07:15

Egyébként ettől függetlenül, tényleg Ti tehettek róla. Azt irtad, már sokszor elküldted melegebb éghajlatra. Minek? Látod nem ment el. Sőt élvezi, hogy bosszanthat. Ha kiirja a telcsid a számát, egyszerüen ne fogadd a hivást. Ha nem irja ki, vedd fel, ha ő, anélkül, hogy válaszra méltatnád, tedd le. Ha sms-t küld, olvasatlanul töröld ki. Ha utcán zaklat, akkor van tanud valószinüleg, ráadásul ha eléd áll, és nem enged elmenni, az személyes szabadság korlátozása. Tehát fenntartom, hogy csak azt lehet zaklatni, aki vevő rá.


dr. Regász Mária Ügyvédi Iroda
dr. Regász Mária
ügyvéd
1137 Budapest, Szent István krt. 12. I. 5.
06-30-381-8350
derill@t-online.hu

derill # 2004.09.08. 07:13

Rágalmazás cimén, hiszen tuti mond neki valamiket, vagy hivatali visszaélés, ugyanis hivatali helyzetével él vissza. Én pont ezért keresném meg a közvetlen felettesét. Neki sem hiányzik a probléma, gondoskodik róla, hogy ne okozzon neki gondot a pasi. Márpedig a hivatali visszaélés egyetlen hivatalnak sem hiányzik, főleg nem a rendőrségnek.

A rendőrség katonai rendszerü szervezet. Kétlem, hogy a felettesével nagyon kötözködni mer.


dr. Regász Mária Ügyvédi Iroda
dr. Regász Mária
ügyvéd
1137 Budapest, Szent István krt. 12. I. 5.
06-30-381-8350
derill@t-online.hu

Laurentius # 2004.09.08. 05:26

Valóigaz, olyan bűncselekmény, hogy zaklatás nincsen. Feljelentést csak akkor tehet a sértett, ha megfenyegették. Ez lehet jó esetben egy kényszerítés (Btk. 174. §).

anaksunamon # 2004.09.07. 20:46

Már szólt a rendőrségnek,de ott azt mondták olyan ,hogy zaklatás nem szerepel a magyar büntető jogban,és ha rendőr az illető akkor szinte semmit sem tehetnek!!!

Nem hagyja magát,mert nagyon kellemetlen ám ,nekem is mert állandóan ide telefonál,és már százszor elküldtem melegebb éghajlatra,de nem használ semmi.

derill # 2004.09.04. 10:21

Én a barátnőd helyében én közölném a sráccal, hogy ha nem mászik le rólam, akkor beszélek az elöljárójával, és ha az nem elég, felejelentem. Aztán igy, ilyen sorrendben végre is hajtanám, ha szükséges. Az elöljárója szerintem villámgyorsan lebeszéli a zaklatásról - nem kellemes módszerekkel.

A másik az, hogy zaklatni csak azt lehet, aki foglalkozik a zaklatással. Ha a srác rájön, hogy a barinőd nem törődik azzal, hogy ő mit csinál, békén hagyja.


dr. Regász Mária Ügyvédi Iroda
dr. Regász Mária
ügyvéd
1137 Budapest, Szent István krt. 12. I. 5.
06-30-381-8350
derill@t-online.hu

anaksunamon # 2004.09.02. 18:43

Barátnőmet miután szakítottak a volt udvarló szabályosan zaklatja.Elmegy a gyakorlati helyére,az iskolába,telefonon hívogatja és nyomoz utánna.
A szakítást a fiu akarta ,de meggondolta magát,és azóta lehetetlenné teszi a barátnőm napjait.
Egyébként a fiú rendőr!!!!
Mit lehet tenni?Már fenyegetőzik is.
Segítsetek,köszi.