lakáshaszn.dij letiltása válás után


Bryell # 2004.09.09. 17:53

Kedves Segítők!
Lehet nem a legjobb helyre írom a problémám, de nem tudom, hol tudnának tanácsot adni. Segítséget szeretnék kérni. A probléma a következő:
2003. novemberében elváltam, közös megegyezéssel, melyben megegyeztünk a lakás elosztásáról is, amely fele-fele tul.hányadú. A megállapodásban az szerepelt, hogy én váltom magamhoz a lakás felét, olyan áron, amelyet az OTP felértékel. A bíróság el is fogadta, el is választott minket, ám a bíró megkérdezte a volt férjemet, hogy kér-e lakáshasználati díjat. Megjegyzem a megállapodásban leirtuk, hogy nem kér és nem is fog kérni. Ennek ellenére a bíróságon már kért, havi 22.500,- Ft-ot. A fizetési határidőt 2004. március 31-ben határoztuk meg. Sajnos a megállapodásunkból kimaradt az, hogy az ingatlan tehermentesítését a volt férjem vállalta magára, (mivel sok mindent vitt) mert ezt nem volt hajlandó beleirni. Ezek után én vártam és kérdeztem, hogy mikor fizeti be a tartozást, mert addig nem tudok hitelt felvenni. Közölte, hogy nem fizeti be, nincs leirva sehova. Április elején telefonon megbeszéltük, hogy akkor a felét kifizetem én, igy tudok felvenni hitelt. Ezt meg is tettük. Utána elmentem a bankba, ahol közölték, hogy ügyvéd előtt aláirt megállapodás kell a vagyonmegosztásról, nem elég, amit mi beadtunk, nem elég, hogy a biróság ez alapján itélt. Természetesen volt férjem nem irt alá újból semmit, hanem közölte, hogy fix összeget kér, nem azt, ami a megállapodásban szerepelt. Mondtam, hogy ezt én nem tudom felvállalni, mivel az otp nem ad többet, mint a lakás felértékelt árának a fele. Igy megbeszéltük, hogy eladjuk a lakást. Hirdetjük is, közösen, ingatlanközvetitőkhöz is beadtuk és várjuk a vevőt. Közben volt ügyvédi levélváltás is, mivel volt férjem azért felszólíttatott ügyvédjével, hogy fizessek, kétszer is, egyikre válaszoltam és megirtam neki a fent leirtakat. Megirtam, hogy lakáshasználati dijat azért nem fizetek, mert nem az én hibámból hiúsult meg a megállapodás. És ma ért a meglepetés, hogy megkaptam a biróságról a letiltó végzést, hogy volt férjem letiltatta az eddig elmaradt lakáshasználati dijat. Érdemes fellebbeznem? Nekem van igazam? Vagy neki? Ha tényleg az én hibám lett volna, akkor fizetnék, mert vagyok annyira becsületes, de az, hogy az ő hibájából nem tudtam fizetni, miért kell még azért ismét nekem bünhődnöm? Tudna valaki nekem erre valami jó tanácsot adni? Érdemes küzdeni, vagy úgyis én járok rosszul?
Köszönöm a választ és elnézést, ha összevissza kicsit az irásom.