Hogyan kell elindíttani egy válópert?


ildiko1 # 2004.09.15. 09:18

Kedves Cztke!
Nem is hiszed, milyen hálás vagyok az infóért. Igaz, 3 gyerek és 18 év nagy idő, de jobb lesz így.
Szóval köszönöm!!
Ildi

czike # 2004.09.15. 06:50

www.magyarorszag.hu/…/valokereset
ha ezt a szép teljes sor beírod, a válásról bővebben olvashatsz, ill. jobb oldalt alul találod a sablonokat (kereseti kérelem a házasság közös...)
csak ügyesen:-)))!

ildiko1 # 2004.09.15. 05:45

Nagyon köszönöm a tanácsot, azt hittem ingem-gatyám rá fog menni!
De a neten nem találok ilyen letölthető válükeresetet. Légyszíves írd meg, honnan szedhetem le!
Nagyon-nagyon köszöke!

anaksunamon # 2004.09.14. 19:26

Köszi az ötletet,letöltöttem.

czike # 2004.09.14. 11:23

Laikus vagyok, de éppen a közepében, úgyhogy megosztom a tapasztalataimat szívesen veletek.
ha közösen megegyeztek, akkor még ügyvéd sem kell. a netről le tudsz menteni válókereset mintát, aminek alapján megfogalmazhatod a sajátodat. a lényeg, hogy benne legyen az, hogy vagyonban és gyermekelhelyezésben megegyeztetek, 2 tanú jelenlétében aláírjátok (a tanuknak nem kell tudnia, hogy mi áll a keresetben), 10ezer Ft-os illetékbélyeget nyomtok rá, és 3 pld-ban beadjátok a bíróságra. (az egyezségekről pedig írtok egy megállapodást magatoknak). ilyen totálisan egyszerű az egész.
bár nekem is ennyire egyszerű lenne. de a férjem nem akarja aláírni, pedig semmit sem követelek a gyerkőc elhelyezésen kívül.
sok sikert!

ildiko1 # 2004.09.14. 08:02

Engem szintén a megegyezéses válás érdekel. Azonkívül egy jó ügyvéd címe is, Veszprémben.

anaksunamon # 2004.09.13. 19:01

Szeretném ha valaki részletesen elmondaná,hogyan kell nekikezdeni egy közös megegyezésen alapuló válásnak.
Nincs vita semmin.
Hol kezdjem?
Köszönöm előre is.