Nincs már ott szükség fizetési meghagyásra. (Sőt, ha fizetési meghagyást kérne a jogosult, azt el kellene utasítani. Res iudicata.)
Elmaradt tartásdíj behajtása?
Ezt kaptam:
"Bírósági végrehajtói felhívás tartozás haladéktalan megfizetésére"
Mögé volt tűzve egy végrehajtási lap a PKKB pecsétjével. a volt nejem kézírásával kitöltve.
„Ez így normális?”
Miért? Hogyan kellene? Részben teljesítettél, a különbözetet pedig kéri a vh-kérő behajtani. Hogyan kellene közölnie, hogy mennyit kér, ha nem így?
Ha nem értesz egyet az összeggel, a Vht. 41. § szerint teheted azt vitatottá. Egyszerű számtan:
1. Az ítélet alapján kiszámítod, hogy a mai napig mennyi fizetési kötelezettséged keletkezett.
2. Ebből kivonod azt, amit eddig megfizettél.
3. A különbözet az, aminek a vh-lapon szerepelnie kell tartozásként.
3a. Ha az kevesebb, mint amiről te tudsz, akkor örülsz.
3b. Ha az több, akkor előszeded a bizonyítékaidat, hogy mikor mennyit fizettél meg, és kéred a végrehajtótól a fent említett eljárás lefolytatását. Annak eredménytelensége esetén végrehajtás korlátozása iránti pert indíthatsz a végrehajtást kérő ellen. Ne feledd, hogy a bizonyítás mindvégig téged terhel.
Nincs ennek valami elévülése? Öt évig nem érdekelte a hátralék, most meg kellene? De még ez sem lenne baj, csak volt, hogy a teljes fizetésem volt annyi, amennyi gyerektartásban megegyeztünk. Ő ezzel tökéletesen tisztában van, mégis követeli. Értem én, hogy a gyerek mindenek felett, de azért szerintem abszurd, hogy valakinek szinte a teljes bevételét ki kelljen fizetnie gyerektartásra.
Megint mondom: a hátralék úgy keletkezett, hogy megfelezték a fizetésemet. Nem azért nem fizettem, mert nem akartam, hanem mert nem tudtam. Nincs ilyenkor valami méltányosság, ha már én olyan hülye voltam, hogy magamtól nem kértem a csökkentést?
A kérdésed behajtásra vonatkozó részére megkaptad a választ. A többi a ti kis privát belső ügyetek, oldjátok meg perrel vagy anélkül, ti dolgototk.
gerbera317!
Köszönöm a választ! Ezek szerint nem jól tettem fel a kérdést. Nem az érdekelt, hogy a végrehajtó előírás szerint cselekedett-e, hanem hogy én tudok-e valamit tenni. Az elévülésre vonatkozó kérdésem továbbra is fennáll...
Ha nem indított volna végrehajtást, akkor elévült volna a hátralék, de a letiltás is végrehajtás és ott minden hónapban vontak tőled, ami végrehajtási cselekmény. Szerintem ebben az esetben nem tudsz mit tenni.
Talán az új Ptk. szerinti hároméves objektív határidőre lehetne hivatkozni.
Tisztelt ObudaFan!
Köszönöm a választ! Akkor sem tudok mit kezdeni a dologgal, ha bizonyítani tudom, hogy a kérdéses hónapokban erősen redukált volt fizetésem?
Pont az senkit nem érdekel.
"Pont az senkit nem érdekel."
Senkit nem érdekel, hogy egy 130 ezres fizetésből kellene kifizetni 120 ezret? ... szép ez a magyar jog!
„szép ez a magyar jog”
Bocs, hogy beleszólok, de ez pont az a része a kérdésnek, amit nem a jog szabályoz, hanem a felek így állapodtak meg.
Értem, de hiába állapodtak meg, ha változik a helyzet. Ha pedig a megváltozott helyzetet nem sikerült egymás között lekezelni, akkor a jog erejével kellene közbeavatkozni. Szerintem...
Hát akkor hajrá! Kérni kell a gyermektartás leszállítását a bíróságtól. Kérelem nélkül nem fog menni.
Kedves gerbera317!
Mint írtam, megtettem! Még márciusban beadtam a keresetet. Azóta vakaróznak, csak közben a jóasszony meg elindította a végrehajtást...
@Gaunt: Olvasd el újra az első hozzászólásodat és nézd meg, hogy Te mióta nem csináltál semmit az ügy megoldása érdekében. Aztán 2017. márciusa óta is csak most kezd el izgatni, hogy "vakaróznak". Alapból hiba volt, hogy nem fogadtál ügyvédet (vagy nem kérted a járási hivatal jogi segítségnyújtó szolgálatának segítségét), mert rossz helyre adtad be a keresetlevelet. Utána kéne járnod, hogy azóta mi történt, iratokat kérned a bíróságoktól és azokkal együtt ügyvédet felkeresni.
Esetleg a korábbi munkáltatóddal kapcsolatban is érdemes lehet ügyvéd tanácsát kérned.
Szeretnék segítséget kérni: gyermektartás díj bírósági letiltás alapján megkapom. Az apuka nehezményezi, hogy a jövedelme nem annyi, mint abban az időben, amikor az egyezség megtörtént. Mit csinálhat ilyen esetben?
@hortobagy: Pert kezdeményezhet a gyermektartásdíj csökkentése iránt (ha csökkent a jövedelme).
Kezdeményezett is pert az édesapa a gyermektartási díj csökkentésére. A bíróság ilyen esetben mit tesz vagy mit tehet? Köszönöm
Szerinted?
Na, áruld el légy kedves. Mit tehet a bíróság a csökkentés kérésére?
Egy szinte biztos : emelni nem fogja.
Szerinted?!!!
Azért ilyen szintű ostobaságért már 2. osztályban is egyes jár...
- -
De segítek :-)
megítéli a csökkentést
vagy
elutasítja a csökkentést
Igen ezzel ezt én is így gondolom, hogy vagy megítéli a csökkentést, vagy elutasítja. De nektek erre van biztosan valami gyakorlat és tapasztalat, hogy ezt mi alapján dönti el a tisztelt bíró? Az apuka a jövedelem visszaesésre hivatkozik, ami nagyon elenyésző. Tényleg van, de nem tízezres nagyságrendben. Szóval? Van valami nyugtató vagy nem nyugtató válaszotok, amit köszönök.
kiadja a Jogászoknak Kft.
cégjegyzékszám: 02-09-067243
adószám: 12559044-2-02