Ki mennyit örököl?


Kála # 2005.01.06. 12:33

Szia!
Ha jól értem, a ház eredeti tulajdonosa a párod nagymamája volt, aki meghalt. Amikor ő meghalt (ha feltételezzük, hogy nem volt végrendelete) akkor a ház a törvényes öröklés szerint az ő leszármazójára szállt, vagyis a párod apukájára (ha feltételezem, hogy más örökös - pl. párod apukájának testvére - nincs). Tehát szerintem jelenleg ott tartotok, hogy a ház a párod apukájáé (az nem egészen világos számomra, hogy hogyan maradhatott a nagymama nevén, hiszen az öröklési eljárásban az öröklési illetéket is az örökösnek kellett már megfizetnie - ő az aki a haláleset folytán megszerezte a vagyont, vagyis tulajdonos lett). Az, hogy a ház egy részét csak ti használjátok, és ti tartjátok fenn, az önmagában nem keletkeztet nektek tulajdonrészt a házban.

keke25 # 2005.01.06. 10:46

Sziasztok!
A problémám és a kérdésem a következő lenne:
Én odaköltöztem a páromhoz két évvel ezelött, és azóta is jól megvagyunk egymással. Élettársak vagyunk, nem házasodtunk össze, és van egy szép kislányunk. A próbléma a kedves após aki velünk együtt lakik a külön bejáratú családi házban. A ház még az elhalálozott nagymama(após anyukája, párom nagymamája) nevén van. A párom már három éve költözött oda eladva a pesti lakását azért, hogy ott lakjon.(Erre apja kérte őt, fenyegetőzve, ha ez nem így lesz, akkor öngyilkos lesz) A ház átírása nehéz ügy, mert a kedves após gyámság alatt van. De tulajdonképp kié a ház és milyen arányban? Engem kidobhatna onnan az após valahogy? A házrészhez amiben lakunk még kulcsa sincs az öregnek, azt csak mi használjuk és mi tartjuk fenn!
Előre is köszi a segítséget!