külföldi örökös


Abel a rengetegben # 2002.08.16. 19:57

Egy házrészt örököltem szüleim után, ami 3 millió magyar forintot ér. Erre örökösödési adót fizettem.
A társörökös ki akarja váltani a részem, ami ellen nekem nincsen kifogásom mivel több ezer km-re lakom.
Azt szeretném tudni, hogy ezt az összeget mikor s hogyan lehet átváltani euro-ra mivel forintra nincsen szükségem?
Köszönettel: Ábel


Abel a rengetegben

juratus8 # 2002.08.16. 21:51

Abel a rengetegben írta - 2002.08.16 21:57
Egy házrészt örököltem szüleim után, ami 3 millió magyar forintot ér. Erre örökösödési adót fizettem.
A társörökös ki akarja váltani a részem, ami ellen nekem nincsen kifogásom mivel több ezer km-re lakom.
Azt szeretném tudni, hogy ezt az összeget mikor s hogyan lehet átváltani euro-ra mivel forintra nincsen szükségem?
Köszönettel: Ábel

tisztelt Ábel!

bárhol bármelyik bankban átválthatod a forintodat eurora Magyarorszagon


juratus8

Abel a rengetegben # 2002.08.18. 09:11

Köszönöm a gyors és pontos választ!

Lehet-e az ökökség adási szerzödését közjegyzön keresztül lebonyolítani?

Valamint lehet-e a az örökség utáni 3-milliónyi összeget átváltás után egy külföldi számlára átutalni?
(Ugyanis 'kicsit' messze lakom)

Tisztelettel: Ábel


Abel a rengetegben

Béres-Deák Attila # 2002.08.18. 13:23

A közjegyző készít egy hagyaték átadó végzést, amely deklarálja, hogy a ház fele tulajdonrészének Te vagy a tulajdonosa.Ezen tulajdon részedet értékesítheted a tulajdonos társ részére, mely szerződést a közjegyző ellenjegyezhet. A szerződés szerinti vételárat külföldi bankszámlára kéred teljesíteni. Ilyen egyszerű az egész.


attika

Abel a rengetegben # 2002.08.23. 17:38

Köszönöm a felvilágosítást!

Béres-Deák Attila írta - 2002.08.18 15:23
A közjegyző készít egy hagyaték átadó végzést, amely deklarálja, hogy a ház fele tulajdonrészének Te vagy a tulajdonosa.Ezen tulajdon részedet értékesítheted a tulajdonos társ részére, mely szerződést a közjegyző ellenjegyezhet. A szerződés szerinti vételárat külföldi bankszámlára kéred teljesíteni. Ilyen egyszerű az egész.


Abel a rengetegben

Két Lotti # 2002.08.27. 10:00

Nem tudom, hol tart a hagyatéki eljárás, de ha még nincs meg a végzés, akkor akár a közjegyző előtt is nyilatkozhatsz, miszerint lemondasz az öröklésről a másik örökös részére, és akkor még külön adásvételi szerődést sem kell kötni.

Illetéket persze a fél ház után a másik örökös már nem a kedvezményes öröklési mérték, hanem a visszterhes vagyonátruházási illeték szerint kell fizetni, de ez egyébként is így lenne.


Ügyvéd - Társasági szakjogász

Abel a rengetegben # 2002.12.05. 18:29

Elöször is köszönet az eddigi válaszokért!

A helyzet:
Egy házrészt örököltem, ami után örökösödési adót fizettem. Én elég távol, külföldön lakom.
A húgom megveszi a részemet, de én sajnos nem tudok Magyarországra utazni hogy aláírjam a papírokat.

A kérdés:
Az szeretném megtudni, hogy kit bízhatok meg Magyarországon a képviseletemre ha egy magyar nyelvü meghatalmazás irok az itteni közjegyzö elött?
A testvérem szerint csak 'vérbeli rokon' bízható meg képviseletemmel.
Kédés, hogy pl. a sógórnöm (feleségem húga) vagy annak a férje megfelel-e?

Milyen adatok szükségesek az alábbiakon kívül:
Meghatalmazó neve, anyja neve, születési dátum és hely, lakcím.
Meghatalmazott adatai ugyanígy.
Vásárló adatai ugyanígy.
A kérdéses ingatlan címe, helyrajzi száma valamint a vételár forintban.

Ha e fenti rokon nem felel meg akkor kb. mennyibe kerül egy ügyvéd megbízása?

Elöre is köszönöm a válaszukat!

Ábel a rengetegben


Abel a rengetegben

Béres-Deák Attila # 2002.12.06. 05:29

Vedd fel Két Lottival a kapcsoltot. Õt nyugadtan meghatalmazhatod és biztosan meg is oldja Neked az ügyet.


attika