Gyerektartás1


derill # 2005.02.13. 16:15

A tartásdiat a biróság a jövedelem 15-25 százaléka között állapitja meg, a férjed esetében viszont a jövedelem 50 százalékát oszthatja a 3 gyermek között. Ezen felül figyelembe veszi, hogy a gyermekek körülményeiben ne legyen nagy különbözőség csak amiatt, mert nem azonos háztartásban élnek. Tehát ha Ti például nagyon jól álltok anyagilag, viszont a volt feleség rossz körülmények között él, elvileg a megállapított egy gyermekre jutó összeg arányaiban eltolódhat a különélő gyermekek felé (ha elosztanám a 3 főre a tartásdijat, százalékosan a különélőre több jutna).

Jelen esetben tehát a nettó (és nem a bruttó) jövedelmet oszd el három felé, szerintem nem érdemes perelni, ha 80 ezernél több jön ki a különélő gyerekekre (ha jól értettem, hogy a két gyerekre együttesen fizet 80 ezret), ugyanis a tartásdijat fel is lehet emelni.


dr. Regász Mária Ügyvédi Iroda
dr. Regász Mária
ügyvéd
1137 Budapest, Szent István krt. 12. I. 5.
06-30-381-8350
derill@t-online.hu

ildikó31 # 2005.02.09. 13:51

ahhoz képest, hogy vannak akiknek a bíróság10.000,- Ft-ot állapított meg, és ezt sem fizetik, ahhoz képest igen!


ildiko31

roxy # 2005.02.09. 12:58

Kedves ildiko,

Köszönöm a gyors választ. De azért a 80e egy kicsit sok, nem ?

ildikó31 # 2005.02.09. 12:27

Kedves roxy!

Ha figyelembe vesszük azt, hogy a bírósági gyakorlat szerint a gyermektartás mértéke ma Magyarországon 15-20% között mozog, akkor azt mondom, hogy az Önök esetében nem hiszem, hogy a bíróság csökkentené a gyermektartás díj mértékét!


ildiko31

roxy # 2005.02.09. 10:31

Sziasztok,
Gyors tanácsra lenne szükségem: férjemnek előző házasságából van 2 gyereke, akik után 80e Ft tartásdíjat fizet. Ezt az összeget (vagyis csak 60e-t) 3 éve állapította meg a bíró, azóta munkahelyváltozás is volt kevesebb fizetéssel és megszületett a közös gyerekünk is, én jelenleg GYED-en, nemsokára gyes-en leszek. Azt gondolom most kevesebbet állapítana meg a bíróság ilyen körülmények között. Szerintetek mi lenne a reális összeg egy 480000 bruttó fizetés alapján ? köszi