nem én vagyok az apa, mégis én fizetek


derill # 2005.03.05. 10:26

Már nem. Kifutottál a határidőből. Onnan számitva, hogy tudomásodra jutott, hogy nem tőled származik 1 éved volt a perinditásra. Ezen felül már csak az ügyész indithatna pert az apaságod megdöntése érdekében, vagy a gyámhivatal, viszont ők csak akkor fognak, ha a gyermeknek ez áll az érdekében. Akkor állna érdekében, ha a gyermek vér szerinti apja jelentkezne és ő szeretné ha bejegyeznék apaként, ráadásul jólszituált normális pasi lenne (tehát egy börtöntölteléknél nem érdeke a gyereknek, hogy be legyen jegyezve apaként).

Akkor kellett volna végigcsinálnod, és most nem lenne ilyen gondod. Annyit tehetsz majd, hogy kötelesrészre szoritod végrendelettel, vagy ugy intézed, hogy ne maradjon utánad örökség.


dr. Regász Mária Ügyvédi Iroda
dr. Regász Mária
ügyvéd
1137 Budapest, Szent István krt. 12. I. 5.
06-30-381-8350
derill@t-online.hu

F. Krisztina # 2005.03.04. 18:48

Derill! A címben is benne van, hogy nem én vagyok az apa!!!!!! Természetesen nem akarom, hogy utánam bármit is örököljön egy olyan gyerek, aki nem tőlem van. Van valami megoldás arra, hogy nem nyiltan fogadja örökbe, tehát, hogy az a lényeg, hogy teljesen megszabadulhatnék tőlük?

derill # 2005.03.04. 15:09

Ez igy nyilt örökbefogadás lenne. Az örökbefogadással megszünnek a kötelezettségeid, tehát a tartási is. A jogerős határozatot kell megküldeni a biróságra, ez esetben a tartási kötelezettségedet megszüntetik a határozatra tekintettel. Attól, hogy nem házasok, nem kizárt az örökbefogadás. Egyébként mindenképpen kérned kell a biróságtól a tartási kötelezettséged megszüntetését, tehát azt nem tudod kikerülni. Köthettek persze egyezséget is arra vonatkozóan, hogy nem kér tartásdijat mert mondjuk elismeri, hogy előre megkapta, vagy más dologgal kielégitetted. Szerintem forduljatok ügyvédhez.

Vizsont légy óvatos, mert nyilt örökbefogadás esetében a gyerek örökölni fog utánad - bár ezt szerintem nem bánod, mégiscsak a gyereked.


dr. Regász Mária Ügyvédi Iroda
dr. Regász Mária
ügyvéd
1137 Budapest, Szent István krt. 12. I. 5.
06-30-381-8350
derill@t-online.hu

F. Krisztina # 2005.03.04. 13:02

Új fejlemény, a hölgyemény azzal állt elő, =(miután a gyámhivatalban felvilágosították, hogy súlyos büntetések elé nézhet, ha ezt folytatja tovább) hogy inkább nem kér gyerektartást, és a jelenlegi élettársa örökbefogadja, mivel családi házat akarnak venni és kell hozzá, hogy a gyerek az ő nevén legyen. A bíróság megítélte a gyerektartást havi fix 10.000 Ft-ban, amit nekem kell feladnom, tehát nem vonják. Lehet valamilyen papírt írni, akár ügyvéd előtt, hogy ez legális legyen és egy hét múlva, ha meggondolják magukat én tudjak arra hivatkozni, hogy miért nem fizettem gyerektartást? Sajnos ők nincsenek összeházasodva és én úgy tudom így nem veheti örökbe a gyereket, aki egyébként már elmúlott 6 éves. Mit javasoltok?

derill # 2005.03.02. 12:34

Ha jól sejtem, akkor a gyerek még nincs 6 éves. A Csjt. 48. § (3) bekezdése alapján mondj le a gyerekről a gyámhivatalnál. Ehhez persze keress valami jó ügyvédet, aki ehhez ért is.


dr. Regász Mária Ügyvédi Iroda
dr. Regász Mária
ügyvéd
1137 Budapest, Szent István krt. 12. I. 5.
06-30-381-8350
derill@t-online.hu

F. Krisztina # 2005.03.01. 13:22

A történetem nyolc évvel ezelőtt kezdődött, a barátnőm megcsalt egy kétgyerekes családapával, mire én szakítottam vele, pár hónap múlva felhívott, hogy terhes tőlem, én gondolkodás nélkül elfogadtam a gyereket és a nevemre vettem, három évig éltünk együtt, de a gyerek csak nem akart rám hasonlítani. Aztán megismertem és beleszerettem a jelenlegi páromba és otthagytam őket. Persze csak a ruháimat hoztam el, meg a megismerkedésünk előtt vásároltam. Minden otthagytam az albérletben (tv, video, mikró, hűtő stb.) Azt hittem én tartozom ezekkel, amiért elhagyom őket. Fél év múlva beperelt gyerektartásért, a nővérem pedig bejelentette, hogy ő mindvégig tudta, hogy a kislány nem tőlem származik, mivel neki elmondta telefonban, hogy attól hogy nem az egyém még szerethetem és nevelhetem, ez nem baj.Én megindítottam az apaság vélelmének megdöntése irtánti pert, de a DNS vizsgálatig nem jutottunk el, mert elfogyott a pénzem, nem tudtam vállalni, a vérvizsgálat 94%-ban engem hozott ki apának, de állítólag a DNS a biztosabb. Az exem közben terhes lett egy másik pasitól és megkert hogy hagyjuk egymást békén, nem kér gyerektartást , rendes családban akar élni. Tavaly szeptemberben felhívott, hogy kellene neki valami papír, amiben én lemondok a gyerekről, mert ő így kap majd segélyeket. Én belementem, ő a keresetben azt nyilatkozta, hogy nem tart igényt gyerektartásra. Mire tárgyalásra került a sor, már másként gondolta, ott már kérte a pénzt. A következő tárgyalásra úgy mentem, hogy az ügyvédem azt tanácsolta fogadjam el a gyereket, hogy az enyém már úgy sem tudok tenni ellene semmit. Elfogadtam a gyerektartást és azt gondoltam a láthatásokkor majd elegük lesz belőlem és az új hapsi örökbe fogadja, mivel a kettejük gyereke betegen született, bármikor meghalhat. De az első láthatáson az egész familia ott volt (gyerekek, anya, az anya apja, anyja, testvére, az új élettárs és az ő szülei + én. Hát nem volt rózsás helyzet, kb. 15 perc után eljöttem a folyosónál beljebb nem mehettem, a gyerek mindenre azt mondta, hogy nem. Elmentem, kb. 30 perc után visszamentem, de a gyerek, már a nagymama lakásán volt (másik háztömb), oda nem engedett be minősíthetelenül üvöltött velem az utcán és előzőleg a lakásban is (mikor először mentem fel). Kihívtam a rendőröket, de ők a kislányt (7 éves) előttem megkérdezték, de azt mondta nem akar látni és beszélni velem, azt mondták a rendőrök menjek haza és két hét múlva próbálkozzak. Elmentem, másnap az itteni gyámhivatalba felvetettem a jegyzőkönyvet (160 km-re lakunk egymástól). A második láthatáson 3 órát ott ültem a konyhában a nagymamával az új élettárssal, és az anyával, a gyerek másfél óra múlva megunt és bezárkózott a szobába, persze megint nem beszélt velem, csak mindenre nemet mondott. A hölgyemény közben beperelt veszélyes fenyegetésért, hogy én még novemberben azzal fenyegettem meg telefonon, hogy minden hétvégén megerőszakolom, ha kéri a gyerektartást. Ez csak most februárban jutott az eszébe, pedig a januári tárgyaláson, ahola gyerektartást és a láthatást megítélték egy szóval sem mondta, hogy én valamivel is megfenyegettem (biztos amnéziás volt). Már belefáradtam ebbe az egészbe, legszívesebben megölném ezt a büdös k......-t, miért nem tud már békénhagyni 3 és fél év után sem, mit tegyek, hogy megszabaduljak tőlük? Öljem meg, vagy más úton is megszabadulhatok úgy tőle, hogy semmi közöm ne legyen, se a gyerekhez, se ehhez a ribanchoz? Kérem segítsenek!!!!!!