Egy problémás válás és vagyonmegosztás


derill # 2005.03.18. 13:25

vlenke: próbálj ehhez társasági jogászt keresni, esetleg szajbertattilát vagy biget kérdezd meg, hátha ő tudja. Véleményem szerint ha a vállalkozás nem volt közös, akkor a vállalkozó felel minden tartozásért, viszont az összes eszköz az övé. Amennyiben alkalmazottat tart, és az alkalmazott kárt okoz neki, kártéritési pert indithat ellene, de 3. személlyel szemben viszont nem az alkalmazott felel, hanem a vállalkozónak kell ezeket megfizetnie, mint a vállalkozása tartozásait, és ezután érvényesitheti az alkalmazottal szemben.

Nethical: fél év és 6 év között kb. Ha a férj beleegyezik, akkor fél év. Ha nem, akkor sokáig el tudja huzni.


dr. Regász Mária Ügyvédi Iroda
dr. Regász Mária
ügyvéd
1137 Budapest, Szent István krt. 12. I. 5.
06-30-381-8350
derill@t-online.hu

vlenke # 2005.03.17. 16:18

Én is szerettem volna választ kapni....

Methical # 2005.03.17. 15:56

Ja igen azt elfelejtettem: A férj nem akar elválni, ilyenkor mi a teendő és meddig tarthat?

Methical # 2005.03.17. 15:54

Arra a szeretnék választ kapni,h mennyi időbe telhet az ha egy nő el akar válni?
Nem akar semmit a férjtől csak a saját holmiját amit saját pénzén vett. Semmi mást nem akar vinni. Se gyerek, se közös ház nincs semmi, ami közös tulajdonban lenne.
A választ előre is köszönöm!

vlenke # 2005.03.15. 09:15

Korábban az adózás c. fórumon már próbáltam választ keresni az alábbiakra:

1998-ban házasságot kötött felperes és alperes. Alperesnek akkor már több éve volt egyéni vállalkozása, de 98. év végétől ez lett a fő állása.
2001. aug-ban a férjet, mint segítő családtagot jelenti be a vállalkozáshoz, majd 2002. jan-aug-ig alkalmazottként dolgozik nála.
2002. szept-ben felperes válópert indít.
A bírósági tárgyalásokon a vita tárgya a vállalkozás tartozása, amit alperes a 2002-es évben halmozott fel.
Mivel összetett az ügy, néhány részlet még:
a válóper kezdetekor alperes feljelentette - az akkor még férjét - felperest, hogy betört hozzá és eltulajdonította a vállalkozás eszközeit, tárgyait. Nyomozás, sőt 2,5 éves bírósági eljárás volt. Az ügyet lezárták, bizonyítottság hiányában.
Alperes (sértett) a tárgyaláson nyilatkozott, hogy a vállalkozás nem volt közös, az eszközökről a feleség úgy nyilatkozott, hogy azok igaz, hogy a házasság után kerültek a birtokába, de azok az ő tulajdonát képezik.
Megjegyzem a vállalkozás 2002. évben 1.6millió forinttal növelte a tárgyi eszközök listáját (DVD, tv, palmtop, videokamera, stb. vásárlásával).

A kérdésem az, hogyan lehet az, hogy amíg a vállalkozás az eszközökkel nem közös, addig az adósság, a befizetésre váró járulékból való elmaradás az közös???!!!