nem bejegyzett élettárs


kérdező55 # 2021.05.18. 07:40

De , tudja, hogy van ilyen, azt mondja, hogy a közös cég az közös gazdaság, az lehet élettársi kapcsolatban. Mi külön magánemberként kötnénk hitelszerződést, és azt mondja az már nem fér bele az élettársi kapcsolatba. Vagy az egyik, vagy a másik.A környezetemben is megoszlanak a vélemények.

drbjozsef # 2021.05.18. 10:37

A különvagyonoddal szabadon, csak te rendelkezel.

A közös vagyon terhére ez neccesebb (bár az sem ritka, hogy házastársak adják el egymásnak a közös lakásukból a tulajdonrészüket).

Legyen leszabályozva. A szerződésben, hogy különvagyonból adsz kölcsönt, és a törlesztése ne a közös vagyon terhére történjen (bár azzal csak ő járna rosszabbul).

kérdező55 # 2021.05.18. 22:20

drbjozsef, köszönöm, hogy válaszoltál. Mástól nem érkezett semmi. Ennyire nehéz a kérdés, vagy ennyire könnyű, érdektelen?

drbjozsef # 2021.05.19. 06:14

Kinek ez, kinek az.

oligaliga # 2021.05.19. 07:19

Leginkább azért nem érkezik más válasz, mert amit kaptál, az ugyanaz, amit más is írna.

zsiraitaa@gmail.com # 2021.06.07. 14:45

Párommal közel 9 éve élünk együtt. Sajnos nem törvényesítettük a kapcsolatunkat. Az első 3 évben Magyarországon laktunk, az én lakásomban. Ekkor felvettem részünkre 1,5millió Ft-ot. A neve nem szerepelt sehol. És én is törlesztem a mai napig. Majd Szlovéniában vett házat, ahova nem jelentett be. Az én jövedelmem elmegy a háztartás költségeire és én dolgom a ház rendbentartása. Szakításunk esetén jogosult vagyok valamire?

Kovács_Béla_Sándor # 2021.06.07. 15:11

Ha Szlovéniában éltek, az ottani jogot kell alkamazni a jogviszonyotokra.